Списання доходів та видатків бюджетних установ за рік



Визначення фінансового результату виконання кошторису за поточний рік бюджетні установи здійснюють відповідно до Порядку здійснення річних остаточних оборотів щодо списання доходів і видатків бюджетних установ за поточний рік

 

Таблиця 5.1 Порядок здійснення річних остаточних оборотів щодо списання доходів і видатків бюджетних установ

 

 

з/п

Зміст операцій

Номери субрахунків

Дт Кт
1 Списуються отримані за поточний рік асигнування загального фонду бюджету 701,702, 681 431
2 Списуються отримані за поточний рік доходи спеціального фонду бюджету:  

2.1. доходи за коштами, отриманими як за послуги (надходження, що установою згідно з кошторисом як плата за послуги, що надаються установами згідно з повноваженнями; кошти, що бюджетними установами від господарської та/або виробничої діяльності; плата за оренду майна бюджетних установ; кошти, отримані бюджетними установами від реалізації майна), що згідно кошторисом відносяться до бюджетного року

711 432

2.2. доходи за коштами, отриманими як плата за послуги, що відносяться наступного бюджетного року і не розмежовані в поточному бюджетному році (плата за навчання, перерахована за весь навчальний рік тощо)

711 716

2.3. доходи за коштами, отриманими як за послуги, що отримані в минулому бюджетному році, але які були використані в поточному році (плата за навчання, перерахована за весь навчальний рік тощо), якщо установою застосовувався субрахунок 716 «Доходи за витратами майбутніх періодів»

716 432

2.4. видатки за коштами, отриманими як плата за послуги

432 811

Звірка та порівняння окремих показників форм річних фінансових звітів

Правильність складання річних фінансових звітів визначається шляхом перевірки та порівняння окремих показників у відповідних формах річних фінансових звітів. Рекомендації щодо звірки показників форм річної фінансової звітності і довідок до пояснювальної записки установами та організаціями, які отримують кошти державного або місцевих бюджетів надані у додатку 16 до Порядку складання річних фінансових звітів установами та організаціями, які отримують кошти державного або місцевих бюджетів. Пояснювальна записка вміщує інформацію про: Ø назву установи та її місцезнаходження;Ø короткий опис основної діяльності установи;Ø назву органу управління, у віданні якого перебуває установа;Ø середню чисельність працівників;Ø висвітлення форми ведення бухгалтерського обліку;Ø роз’яснення щодо виявлених помилок минулих років та пов’язаних з ними коригувань;Ø основні фактори, що вплинули на невиконання кошторису, дані про заборгованість за заробітною платою та іншими соціальними виплатами;Ø зміни у фінансовому стані бюджетної установи за звітний рік;Ø результати проведення щорічної інвентаризації активів та зобов’язань (відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 року № 419 «Про затвердження Порядку подання фінансової звітності»);Ø реструктуризовану заборгованість бюджетної установи та підстави для неї;Ø у разі сплати до бюджету штрафів, накладених на бюджетну установу контрольними органами, – суму виплати, підставу, винних осіб;Ø анульовані та відновлені протоколи взаємозаліків і відмінені та відновлені векселі минулих періодів (головними розпорядниками у зведених фінансових звітах така інформація подається у вигляді таблиць довільної форми, де вказуються дата і номер протоколу (векселя), загальна сума, підприємство-учасник, у рахунок якої заборгованості проведено);Ø розбіжності між даними різних форм звітності, а також між показниками звітності на кінець минулого року і на початок поточного року (якщо такі розбіжності мали місце);Ø надходження коштів для виконання окремих доручень, благодійних внесків, грантів, дарунків та інвестицій у національній та іноземній валюті, підставу та мету їх отримання, номер розпорядчого документа, назву юридичної особи та строк погашення (крім зведених фінансових звітів).

До пояснювальної записки додаються такі довідки та реєстри.

Довідка про рух грошових коштів. Наводяться суми коштів за операціями, проведеними у грошовій і негрошовій формах.

Довідка про залишки коштів загального та спеціального фондів державного або місцевих бюджетів на реєстраційних (спеціальних реєстраційних) рахунках на 1 січня майбутнього року. За цією формою довідка надається органами Державного казначейства України. Установи банків надають такі довідки за встановленими ними формами.

Реєстр про залишки коштів загального та спеціального фондів державного (місцевого) бюджету на реєстраційних (спеціальних реєстраційних) та поточних рахунках установ на 1 січня майбутнього року. Складається установами за даними довідок органів Державного казначейства України або установ банків.

Розшифрування поточних рахунків, що перебувають в установах банків, підстави для наявності цих рахунків із зазначенням залишків на цих рахунках та виду коштів (для бюджетних установ, що згідно з чинним законодавством України переведені на казначейське обслуговування кошторисів).

Реєстр про залишки коштів загального та спеціального фондів державного (місцевого) бюджету на реєстраційних (спеціальних реєстраційних) та поточних рахунках підвідомчих бюджетних установ на 1 січня майбутнього року. Цей реєстр додається до зведених річних фінансових звітів головних розпорядників бюджетних коштів та бюджетних установ, що мають підвідомчі установи, і складається за даними довідок органів Державного казначейства України або установ банків.

Довідка про дебіторську заборгованість складається за загальним і спеціальним фондами. У разі невиконання вимог наказу Головного управління Державного казначейства України від 30.10.98 № 90 «Про затвердження Інструкції з інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів, розрахунків та інших статей балансу», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.11.98 за № 728/3168, причини наводяться у пояснювальній записці окремо.

За наявності дебіторської заборгованості установи на кінець звітного року вказати підстави проведення попередньої оплати та виникнення дебіторської заборгованості, терміни її погашення за договором.

У складі зведеного фінансового звіту головних розпорядників бюджетних коштів довідка подається без розподілу за кодами економічної класифікації видатків.

Довідка про депозитні операції установ. У цій довідці необхідно відобразити депозитні операції, що проводить бюджетна установа (залишки на рахунках), та вказати нормативно-правовий акт, на підставі якого проводяться такі операції.

Сума коштів спеціального фонду, що була спрямована на погашення заборгованості із соціальних виплат загального фонду або на інші потреби. Наводиться інформація за коштами, що отримані як плата за послуги, які надавалися бюджетними установами (крім надходжень у натуральній формі).

Довідка про суми дебіторської та кредиторської заборгованості установи за операціями, які не відображаються у формі № 7д, № 7м «Звіт про заборгованість бюджетних установ».

Довідка про перерахування коштів на виконання програмz:\CorvDoc\Local Settings\Temp\Rar$DI00.469\звітність.htm - d26#d26. Ця довідка складається і подається відповідальними виконавцями програм (у межах одного розпорядника бюджетних коштів).

& Питання для самоперевірки, повторення

1. Який склад фондів бюджетної  установи?

2. Які складові входять до загального фонду?

3. Які складові входять до спеціального фонду?

4. Як відображаються  доходи та  видатки у звітності?

5. Які  показники форм фінансових звітів є найсуттєвішими?

 


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 24; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!