ІV. Охорона праці при роботі на ПК



1. Загальні положення

1.1. Охорона праці офісного службовця заснована на чинному законодавстві (Закон України «Про охорону праці», Закон України «Про освіту», Закон України «Про обов’язкове державне соціальне страхування, Закон України «Про пожежну безпеку», «Кодексі законів про працю» та нормативно-правових актів з питань охорони праці, пожежної безпеки, техніки безпеки та безпеки життєдіяльності.

1.2. Офісний службовець зобов’язаний виконувати всі вимоги «Державних санітарних правил і норм влаштування і нести безпосередню відповідальність за безпечний стан свого робочого місця, обладнання, приладів, інструментів, інвентарю тощо.

1.3.Офісний службовець в процесі роботи:

- не має права використовувати обладнання, яке не передбачене для виконання посадових обов’язків;

- несе особисту відповідальність за збереження особистого здоров’я і життя в процесі виконання роботи;

1.4. Після підписання наказу про зарахування на роботу секретар зобов’язаний отримати вступний інст­руктаж та первинний інструктаж на робочому місці, в подальшому 1 раз на 6 місяців проходити повторний інструктаж.

1.5. Офісний службовець:

- використовує приміщення, де працює за призначенням;

- забезпечує додержання вимог безпеки та гігієни в приміщенні;

- організовує зберігання та безпечну експлуатацію обладнання.

2. Вимоги безпеки перед початком роботи

2.1. Офісний службовець до початку роботи повинен:

- перевірити справність обладнання та систему електричного живлення шляхом візуального огляду. В разі виявлення пошкоджень, які несуть небезпеку, не приступати до роботи, поки не буде усунуті виявлені недоліки;

- впевнитись у наявності засобів зв'язку (телефон).

3.Вимоги безпеки під час роботи

3.1. Офісний службовець , виконуючи роботу, повинен:

- користуватися справними електроприладами (розетки, вимикачі, подовжувачі тощо);

- не вмикати до системи електричного живлення електроприлади, які не використовуються для роботи;

- при користуванні комп’ютером чи іншою офісною технікою виконувати вимоги техніки безпеки користування зазначеними приладами (на робочому місці повинні знаходиться вісі інструкції з техніки безпеки експлуатації офісного електричного обладнання);

- для запобігання виникнення професійних захворювань, слідкувати за посадкою (сидіти слід глибоко на всьому стільці, спиною не опираючись на спинку стільця. Корпус необхідно тримати прямо. Голову необхідно тримати високо, не згинаючи шиї);

- при використанні комп’ютера протягом робочого дня необхідно робити технологічні перерви в роботі та здійснювати гімнастичні вправи.

4. Вимоги безпеки праці після закінчення роботи:

4.1. Вимкнути електрообладнання, для чого необхідно вимкнути тумблери, а потім витягнути штепсельну вилку з розетки.

4.2. Прибрати своє робоче місце. Скласти папери, диски та інші носії інформації у відповідні місця зберігання.

4.3. Про виявлені недоліки повідомте керівника підрозділу, у разі відсутності - начальника відділу освіти.

V. Висновок

На основі даної дипломної роботи я відмітив, що у процесі господарської діяльності підприємство вступає в розрахункові взаємовідносини з іншими господарськими органами, юридичними чи фізичними особами - за товарно-матеріальні цінності, виконані роботи, надані послуги та інше. Розрахунки являють собою систему грошових відносин, яка ґрунтується на господарському розрахунку, суворому виконанні договорів та додержанні фінансової дисципліни. Розрахунки здійснюються готівкою і в безготівкових формах. Розрахунки готівкою здійснюються при купівлі дрібних господарських речей, виплаті заробітної плати, оплаті витрат на відрядження тощо.

Отже, майже весь платіжний оборот, як по товарних, так і по всіх інших операціях, охоплюється безготівковими розрахунками. Установи банку здійснюють безготівкові розрахунки у нормах, встановлених Національним банком України, а також прийнятих у міжнародній банківській практиці.

Необхідно наголосити на тому, що система безготівкових розрахунків сприяє зміцненню договірної дисципліни, прискоренню оборотності оборотних засобів, ефективному використанню коштів і посиленню контролю за фінансовою діяльністю підприємства.

Підприємство для здійснення розрахунків готівкою має касу, яку можна було б застрахувати страховою організацією.

Важливим моментом є те, що всі готівкові розрахунки підприємства та індивідуальних підприємців між собою, а також з громадянами проводяться як за рахунок коштів, одержаних у касі банку, так і за рахунок виручки, отриманої від реалізації товарів (робіт, послуг).

Розрахунки готівкою підприємства з громадянами та юридичними особами мають проводитися з оформленням податкових накладних, прибуткових і видаткових касових ордерів, касового чи зварного чека, квитанції, договору купівлі-продажу, актів закупівлі, виконання робіт (надання послуг) або інших документів, що засвідчують факт купівлі товару, виконання роботи, надання послуги.

Готівкова виручка одержана від реалізації товарів (робіт, послуг) може використовуватися підприємством в необхідних розмірах для забезпечення своєї статутної та господарської діяльності, крім здійснення виплат, пов'язаних з оплатою праці та виплатою дивідендів (доходу).

Кошти на виплати, пов'язані з оплатою праці та виплатою дивідендів (доходу), підприємство одержує виключно з кас банків.

На даному підприємстві для перевірки збереження грошових коштів в касі не рідше одного разу на квартал проводиться раптова ревізія каси з покупюрним перерахуванням усіх грошей і перевіркою інших цінностей, що знаходяться в касі. Залишок готівки в касі звіряється з даними обліку по касовій низі.

Потрібно відмітити, що в умовах автоматизованого ведення касової книги слід проводити звірку правильності роботи програмних засобів оброблення касових документів.

Спираючись на свою курсову роботу я можу відмітити, що на підприємстві проводиться робота по вдосконаленню обліку касових і розрахункових операцій шляхом автоматизації розрахунків з використанням ЕОМ. Дане вдосконалення дозволяє суттєво полегшити роботу бухгалтера та прискорити внутрішній документооборот на підприємстві, а також зробити можливим швидке оперативне надання інформації, потрібної для швидкої реакції керівництвом підприємства на ціни, які відбуваються в умовах ринкової економіки.

Функціонування АРМ бухгалтера по обліку фінансово-розрахункових операцій повинно забезпечити в діалоговому режимі облік за фінансовими операціями, які відображають щоденний стан підприємства, виконання необхідних розрахунків по аналізу фінансового стану з ціллю визначення резервів прискорення оборотності грошових засобів. Користувач повинен мати можливість в режимі активного діалогу проаналізувати стан розрахунків, засобів і інші.

В час переходу до ринкових відносин стара система бухгалтерського обліку доказала свою спроможність до ефективного відтворення реальних подій на підприємстві (установі). Бюрократія і десятки підтвержуючих документів сильно заплутують та ускладнюють облік операцій. Рішення приймаються невчасно або за даних умов вони стали уже збиткові для підприємства.

Потрібно відмовитися від теперішньої системи обліку, а перейти на ту, яка дозволяє набагато простіше обліковувати операції, широко використовувати комп'ютерну техніку. В розвинутих країнах компанії стараються перейти на так званий безпаперовий офіс, адже в умовах ринкових відносин інформація - це гроші, а своєчасна інформація - великі гроші.

VІ. Використана література

1. Яремко І.Й. Бухгалтерський облік в умовах різних форм власності та господарювання: Навчальний посібник.-Львів: Левпрес, 2011 - 440 с.

2. Дудко В.П., Ковальчук Т.М. Бухгалтерський облік в умовах різних форм власності та господарювання: навчальний посібник.-Чернівці: Рута, 2011.-197 с.

4. Софілканич 1.0. Лекції з бухгалтерського обліку: Навчальний посібник.-Коломия: КДМТК, 2013.

5. Павлюк І.М. Рекомендації з організації і ведення бухгалтерського обліку на підприємствах і організаціях України: Практичний посібник.- Коломия: ВІК, 2011.-229 с.

6. Ткаченко Н.М. Бухгалтерський облік на підприємствах з різними формами власності: Навчальний посібник. -К.:А.С.К, 2013.-511 с.

7. Кузьмінський і інші. Організація бухгалтерського обліку, контролю і аналізу: Підручник. -К.: Вища шк., 2010.-223 с.

9. Кораблін С. Банківське регулювання і грошова пропозиція // Економіка України, 2010 №4 с.50

10. Інструкція про порядок ведення касових операцій у народному господарстві України (Затверджено постановою правління Національного банку України № 21 від 2.02.2010 року. Зареєстровано за № 228 від 2.02.2009 року) // Галицькі Контракти, 2010 №23-24 с.118

11. Порядок ведення касових операцій у національній валюті в Україні (Затверджено постановою правління Національного банку України № 21 від 2.02.2013 року у редакції постанови правління НБУ від 13 жовтня 2010 року

12. Інструкція № 7 “Про безготівкові розрахунки в господарському обороті України”(Затверджено постановою правління НБУ від 2 серпня 2010 № 204) // Галицькі Контракти,2010 №23-24 с.173 20-Голов С. Бухгалтерський облік в Україні: проблеми та рішення //Бухгалтерський облік і аудит, 2010 №10 с.12


Дата добавления: 2018-10-25; просмотров: 269; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!