Правова основа діяльності, структура та компетенція адміністративних судів
Правові засади діяльності адміністративних судів в Україні. Система та структура адміністративних судів в Україні. Підсудність та компетенція адміністративних судів в Україні. Предметна підсудність адміністративних справ. Територіальна підсудність адміністративних справ. Інстанційна підсудність адміністративних справ. Підсудність кількох пов'язаних між собою вимог. Передача адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого. Здійснення адміністративного судочинства суддею одноособово. Здійснення адміністративного судочинства колегією суддів. Порядок вирішення питань колегією суддів. Незмінність складу суду. Підстави для відводу (самовідводу) судді. Недопустимість повторної участі судді в розгляді адміністративної справи. Підстави для відводу (самовідводу) секретаря судового засідання, експерта, спеціаліста, перекладача. Заява про відвід (самовідвід). Повістки. Поняття адміністративної юстиції та ї зв’язок з адміністративним процесом. Нормативно-правове забезпечення становлення та розвитку адміністративної юстиції в Україні. Предметна та територіальні компетенція адміністративних судів в Україні.
Тема №6
Принципи та учасники адміністративного
Судочинства
Принципи адміністративного судочинства. Поняття та види учасників адміністративного судочинства. Склад осіб, які беруть участь у справі. Характеристика процесуального статусу учасників адміністративного судочинства. Права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі. Процесуальний статус третіх осіб в судовому адміністративному процесі. Процесуальний статус представників в судовому адміністративному процесі. Адміністративна процесуальна правосуб'єктність. Заміна неналежної сторони. Процесуальне правонаступництво. Представники. Повноваження представника в суді. Участь у справі органів та осіб, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб. Особливості повноважень органів та осіб, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб у суді. Інші учасники адміністративного процесу.
|
|
Сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень. Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено Кодексом про адміністративні правопорушення.
Тема №7
Поняття та стадії адміністративного судочинства
Поняття та види стадій адміністративного судочинства. Провадження в суді першої інстанції. Апеляційне та касаційне провадження в адміністративному судочинстві. Пред'явлення адміністративного позову. Форма і зміст адміністративного позову. Вимоги до позовної заяви. Відкриття провадження в адміністративній справі. Залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви. Відмова у відкритті провадження в адміністративній справі. Підготовка справи до судового розгляду. Попереднє судове засідання. Відмова від адміністративного позову та визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження. Примирення сторін під час підготовчого провадження. Пропозиція суду про надання додаткових доказів та пояснень. Судове доручення. Об'єднання і роз'єднання позовів. Забезпечення адміністративного позову. Розгляд адміністративної справи у судовому засіданні. Виконання судових рішень в адміністративних справах. Судові рішення та порядок їх прийняття. Адміністративно-процесуальні строки.
|
|
Тема №8
Особливості розгляду та вирішення адміністративними судами окремої категорії справ
Особливості провадження у справах щодо оскарження нормативно-правових актів органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування та інших суб'єктів владних повноважень. Особливості провадження у справах щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності. Особливості провадження у справах щодо спорів, пов'язаних з прийняттям, проходженням та звільненням з публічної служби. Особливості провадження у справах за зверненням суб'єкта владних повноважень. Особливості провадження у справах щодо спорів, пов'язаних з оскарженням рішень, дій чи бездіяльності посадових осіб державної виконавчої служби.
|
|
Тема №9
Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 319; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!