Зміст комплексного державного екзамену
Тема №1
Поняття, предмет, метод адміністративно-процесуального права
Поняття адміністративно-процесуального права, його зміст та загальні риси. Предмет адміністративно-процесуального права. Методи адміністративно-процесуального права. Взаємодія адміністративно-процесуального права з іншими галузями права. Правозастосовча природа розгляду адміністративних справ. Характеристики процесуальної форми адміністративного розгляду. Адміністративний устрій. Управлінські матеріальні та процесуальні процедури. Категорії юридичних справ, що провадяться в ході адміністративного розгляду. Процесуальні та матеріально-правові основи адміністративного процесу. Обсяг адміністративного процесу. Основні напрямки розвитку адміністративно-процесуального права на сучасному етапі. Адміністративно-процесуальне право зарубіжних країн. Органи виконавчої влади, як суб’єкти адміністративного процесу.
Тема №2
Система, джерела та принципи адміністративно-процесуального права
Поняття та види проваджень в адміністративному процесі. Стадійність в провадженнях адміністративного процесу. Поняття стадій та їх характеристика. Нормотворчі, установчі, правозастосовчі провадження в адміністративному процесі. Система адміністративно-процесуального права.
Джерела адміністративно-процесуального права. Основним джерелом адміністративного-процесуального права є:
|
|
1. Конституція України, що встановлює цілий ряд положень, на яких ґрунтується ця підгалузь адміністративного права: по-перше, положення Конституції України, що закріплює адміністративне судо-чинство, є чинником, який зумовив необхідність формування галузі адміністративного процесуального права, а окремі її положення визначають самостійність адміністративно-процесуального законодавства; по-друге, положення Конституції України зумовлюють систему принципів адміністративного процесуального права і як загальноправового регулятора, і як способу здійснення судової влади за допомогою адміністративного судочинства;
2. Закони України: а) закони України (наприклад, Закон України “Про державну службу”, Закон України “Про звернення громадян”); б) кодекси, а також інші кодифіковані акти (наприклад, Кодекс України про адміністративні правопорушення, Кодекс адміністративного судочинства України); в) Декрети Кабінету Міністрів України;
3. Постанови Верховної Ради України;
4. Укази та розпорядження Президента України;
5. Постанови та розпорядження Кабінету Міністрів України;
6. Нормативні накази керівників центральних органів виконавчої влади.
|
|
Принципи адміністративно-процесуального права. Загальносоціальні принципи в адміністративному процесі. Загальнопроцесуальні принципи в адміністративному процесі. Спеціальні принципи адміністративного процесу.
Тема №3
Поняття та зміст адміністративно-процесуальних
Норм та відносин
Поняття, зміст та види адміністративно-процесуальних норм. Поняття та зміст адміністративно-процесуальних відносин. Зміст і види адміністративно-процесуальних відносин. Адміністративно-процесуальні правовідносини можна класифікувати за такими підставами; 1) за змістом, 2) за видами адміністративного провадження, 3) за галузевою належністю кореспондуючих матеріальних правовідносин, 4) за співвідношенням прав і обов’язків їхніх учасників. До числа об’єктів адміністративно-процесуальних правовідносин належать: 1. Речі, матеріальні цінності (до прикладу, відносини між суб’єктами процесуальних відносин з приводу подачі та прийняття фактичних даних у якості доказів по справі. 2. Результати дій чи бездіяльності суб’єктів правовідносин. У якості результату виступає задоволеність правових вимог заявника.
Адміністративно-процесуально норма – це встановлене або санкціоноване державою та забезпечене її примусом загальнообов'язкове правило поведінки, яким регулюються організуючі суспільні відносини, що виникають у ході реалізації процесуального порядку вирішення адміністративних справ. Традиційно у структурі юридичних норм виділяють: гіпотезу, диспозицію й санкцію. Особливості структури адміністративно-процесуальної норми. Класифікація адміністративно-процесуальних норм. Реалізація адміністративно-процесуальних відносин.
|
|
Тема №4
Суб‘єкти адміністративно-процесуального права
Поняття та ознаки суб'єктів адміністративно-процесуального права. Види суб'єктів адміністративно-процесуального права. Загальна характеристика суб'єктів адміністративно-процесуального права. Органи місцевого самоврядування як суб'єкти адміністративно-процесуального права. Іноземці як суб'єкти адміністративно-процесуального права. Реєстраційні, дозвільні, ліцензійні органи як суб'єкти адміністративно-процесуального права.
Тема №5
Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 216; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!