Показники рухової компетентності учнів за період навчання з першого по четвертий клас



Способи рухової діяльності 1-й клас 2-й клас 3-й клас 4-й клас
Вправи для формування культури рухів з елементами гімнастики Виконує: стройові команди і прийоми. Комплекси: а) ранкової гігієнічної гімнастики; б) для формування правильної постави; в) для запобігання плоскостопості. г) фізкультурної паузи. Акробатичні елементи: а) групування сидячи; б) перекати в групуванні; в) перекид боком. Виконує: стройові команди і прийоми. а) розподіл на 1-2, по порядку; б) перешикування з однієї шеренги в дві розподілившись. Комплекси: а) ранкової гігієнічної гімнастики; б) для формування правильної постави із гімнастичною палицею; в) для запобігання плоскостопості; г) фізкультурної хвилинки. Акробатичні елементи: а) перекид вперед; б) стійка на лопатках із зігнутими ногами; в) стійка на лопатках. Складає і виконує комплекс фізкультурної паузи або фізкультурної хвилинки. Акробатичні елементи: а) перекид назад в упор стоячи на колінах, б) перекид назад в упор присівши; в) два перекиди вперед зразу один за одним; г) “міст” із положення лежачи. Складає, виконує і проводить комплекс ранкової гігієнічної гімнастики. Акробатичні елементи та вправи з рівноваги: а) “міст” із положення стоячи (із страховкою); б) стійка на голові і руках із зігнутими ногами (хлопці – із страховкою); в) комбінація із 4 акробатичних елементів (на вибір учителя); г) комбінація елементів для розвитку рівноваги на 24 рахунки (на вибір учителя).       
Вправи для оволодіння навичками пересувань Біг до 30 м. Біг у чергуванні з ходьбою до 1000 м. Лазіння та перелізання: а) по горизонтальній лаві в упорі стоячи на колінах; б) по похилій лаві в упорі стоячи на колінах; в) по гімнастичній стінці; г) через перешкоду, висотою до 80 см. Пересування на лижах: а) ступаючим кроком; б) ковзним кроком; в) повороти переступанням навколо носків лиж; г) повороти переступанням навколо п’ят лиж. Плавання: а) ходьба по дну; б) “медуза” або “зірочка”; в) ковзання на грудях; г) ковзання на спині. Біг до 30 м. Біг у чергуванні з ходьбою до 1000 м. Лазіння та перелізання: а) по похилій лаві в упорі присівши; б) підтягування у положенні лежачи на похилій гімнастичній лаві; в) по гімнастичній стінці вгору і вниз різнойменним способом; г) через перешкоду, висотою до 100 см. Пересування на лижах: а) поперемінний двокроковий хід; б)одночасний двокроковий хід; в)спуски в основній стійці; г) підйоми ковзним кроком. Плавання: а) “поплавок” або “медуза” або “зірочка”; б) багатократні видихи у воду з опусканням обличчя; в) ковзання на грудях та на спині; г) ковзання на грудях з роботою ніг як при плаванні стилем кроль на грудях. Біг до 30 м. Біг у чергуванні з ходьбою до 1100 м. Лазіння та перелізання: а) підтягування у положенні лежачи на похилій гімнастичній лаві; б) лазіння по гімнастичній стінці вгору з переходом на гімнастичну лаву і навпаки; в) захват каната ногами у положенні сидячи; г) лазіння по канату у положенні лежачи на спині на похилій лаві по канату, закріпленому над лавою Пересування на лижах: а) одночасний безкроковий хід; б) підйом “драбинкою”; в) гальмування напівплугом”; г) дистанція 800 м. Пересування на ковзанах: а) посадка ковзаняра; б) повороти переступанням; в) ковзання по прямій; г) гальмування переступанням. Плавання: а) ковзання з рухами ніг як при способі кроль на грудях; б) ковзання з рухами рук як при способі кроль на грудях; в) узгодженість рухів руками і дихання при плаванні способом кроль на грудях; г) ковзання на грудях з наступним підключенням роботи ніг, рук та дихання Біг 30 м. Біг у чергуванні з ходьбою до 1200 м. Лазіння та перелізання: а) захват каната ногами у положенні сидячи; б) лазіння по канату у положенні лежачи на спині на похилій лаві по канату, закріпленому над лавою в) лазіння по канату у три прийоми. Пересування на лижах: а) навперемінний двокроковий хід; б) одночасні ходи (на вибір учня); в) підйом “ялинкою”або “драбинкою” (на вибір учня); г) дистанція 1000 м. Пересування на ковзанах: а) біг по прямій з махами руками; б) перебіжка по повороту; в) гальмування “напівплугом”; г) біг до 250 м. Плавання: а) способом кроль на грудях (до 12 м); б) способом кроль на спині (до 12 м); в) дистанція 25 м (будь-яким способом).    
Вправи для опанування навичками володіння м’ячем Метання малого м’яча з-за голови у ціль (1м х1м ) з відстані 6 м із 5 спроб. Ведення м’яча на місці правою рукою або лівою рукою. Зупинка м’яча, що котиться, підошвою із 5 спроб. Метання маленького м’яча з-за голови у ціль (1 х 1м ) з відстані 8 м із 5 спроб. Передачі м’яча ударом об підлогу із 10 передач з відстані 4 м.   Метання малого м’яча “з-за голови через плече” в горизонтальну ціль (ширина 1,5 м) з відстані 8 м із 6 спроб. Передачі м’яча двома руками від грудей із 10 передач з відстані 3 м. Удари м’яча у вертикальну ціль (смуга шириною 1,5 м довжиною 8-10 м) з відстані 6 м із 5 спроб. Метання малого м’яча “із-за голови через плече” на дальність. 7 кидків м’яча (м’яч для міні-баскетболу або волейбольний) однією рукою від плеча у корзину, стоячи збоку від щита на відстані 1,5 м, кількість влучень. 7 ударів по нерухомому м’ячу у зазначену половину воріт одним із вивчених способів з відстані 5 м, кількість влучень.
Стрибкові вправи Стрибок у довжину з місця. Стрибок у висоту з прямого розбігу. Стрибки через скакалку на двох ногах (к-ть разів). Стрибок у довжину з місця. Стрибок у висоту з прямого розбігу. Стрибки через скакалку на двох ногах (к-ть разів). Стрибок у висоту способом“зігнувши ноги”. Стрибки через скакалку на двох ногах за 15 сек.   Стрибок у довжину з місця. Стрибок у довжину з розбігу способом “зігнувши ноги”. Стрибок у висоту способом “переступання”. Стрибки через скакалку на двох ногах за 1 хв. Опорний стрибок: а) застрибування на гімнастичний місток; б) з розбігу 5-7 м застрибування на гімнастичний козел (кінь) в ширину в упор стоячи на колінах – перехід в упор присівши – зіскок вигнувшись; в) з розбігу 5-7 м застрибування на гімнастичний козел (кінь) в ширину в упор присівши – зіскок вигнувшись.
І гри для активного відпочинку Грає у 3–4 народні та рухливі гри Грає у 4–5 народних та рухливих ігор Грає та може організувати 4 – 5 народних та рухливих ігор Організовує та проводить із групою товаришів 3 народні та рухливі гри. Туристські навички: а) укладання рюкзака; б) подолання “умовного болота” по купинах; в) підлізання та перелізання через повалене дерево; г) одноденна туристська подорож.
В прави для формування постави і профілактики плоскостопості Виконує один із комплексів на: а) формування правильної постави; б) для запобігання плоскостопості. Виконує два комплекси на: а) формування правильної постави; б) для запобігання плоскостопості. Виконує два комплекси: а) формування правильної постави; б) для запобігання плоскостопості. Складає і виконує комплекси вправ на формування правильної постави та запобігання плоскостопості.

 


                                                                                         Варіативний модуль


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 182; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!