Нахил тулуба вперед із положення сидячи



Обладнання. Накреслена на підлозі лінія АБ і перпендикулярна до неї розмітка в сантиметрах (на поздовжній лінії) від 0 до 50 сантиметрів.

Опис проведення тестування. Учасник тестування сидить на підлозі босоніж так, щоб його п’яти торкались лінії АБ. Відстань між п'ятами – 20–30 сантиметри. Ступні розташовані до підлоги вертикально. Руки лежать на підлозі між колінами долонями донизу. Партнер утримує ноги на рівні колін, щоб уникнути їх згинання. За командою "Можна!" учасник тестування плавно нахиляється вперед, не згинаючи ніг, намагається дотягнутись руками якомога далі. Положення максимального нахилу слід утримувати протягом 2 секунд, фіксуючи пальці на розмітці. Тест повторюється двічі.

Результатом тестування є позначка в сантиметрах на перпендикулярній розмітці, до якої учасник дотягнувся кінчиками пальців рук у кращій із двох спроб.

Загальні вказівки і зауваження. Вправа повинна виконуватись плавно. Якщо учасник згинає ноги в колінах, спроба не зараховується.

Підтягування

Підтягування у висі (хлопці, дівчата)

Обладнання. Горизонтальний брус або перекладина діаметром 2-3 сантиметри, лава, магнезія. Брус чи перекладина повинні бути розташовані на такій висоті, щоб учасник, висячи, не торкався ногами землі.

Опис проведення тестування. Учасник тестування стає на лаву і хватом зверху (долонями вперед) береться за перекладину На ширині плечей, руки випрямлені. За командою "Можна!", згинаючи руки, він підтягується до такого положення, щоб його підборіддя було над перекладиною. Потім учасник повністю випрямляє руки, опускаючись у вис. Вправа повторюється стільки разів, скільки в учасника вистачить сил.

Результатом тестування є кількість безпомилкових підтягувань, під час яких не порушена жодна умова.

Загальні вказівки і зауваження. Кожному учасникові дозволяється лише один підхід до перекладини.

Не дозволяється розгойдуватись під час підтягування, робити допоміжні рухи ногами.

Тестування припиняється, якщо учасник робить зупинку на 2 і більше секунди або йому не вдається зафіксувати потрібного положення більше, ніж 2 рази підряд.

Підтягування у висі лежачи ( хлопці, дівчата)

Обладнання. Перекладина діаметром 2-3 сантиметри, встановлена на висоті 95 сантиметрів, магнезія.

Опис проведення тестування. Учасник тестування займає положення вису лежачи, хватом зверху. Голова, тулуб, ноги – це пряма лінія. За командою "Можна!" згинаючи руки, вона підтягується до такого положення, щоб її підборіддя було над перекладиною. Потім учасник повністю випрямляє руки, опускаючись у вис лежачи. Вправа повторюється стільки разів, скільки в учасника вистачить сил.

Результатом тестування є кількість безпомилкових підтягувань, під час яких не порушена жодна умова.

Загальні вказівки і зауваження. Не дозволяється згинати і розгинати тулуб у грудній та поперековій ділянці хребта, кульшових та колінних суглобах, робити допоміжні рухи ногами, відпочивати у положенні вису лежачи більше 3-х секунд.

Дозволяється робити лише один підхід до перекладини.

Тестування припиняється; якщо учасниця робила зупинку на 2 і більше секунди або їй не вдається зафіксувати потрібного положення більше, ніж 2 рази підряд.

 


                                                                                                                                                                                                     Додаток 3.

Орієнтовні показники динаміки змін розвитку

Фізичних якостей учнів 1-х, 2-х, 3-х і 4-х класів (результат на кінець навчального року)

 

Зміст навчального матеріалу

Рівень навчальних досягнень учнів

 

початковий

середній

достатній

Безпечний рівень

 
1-й клас 2-й клас 3-й клас 4-й клас  
Швидкість: біг на 30 м, сек.. Результат, нижчий за результат моніторингу на початку року Результат, що відповідає показникам моніторингу на початку року Результат, що перевищує показники моніторингу на початку року       дівчата – 6,8 хлопці – 6,3  
Витривалість: біг у чергуванні з ходьбою, м Результат, нижчий за результат моніторингу на початку року Результат, що відповідає показникам моніторингу на початку року Результат, що перевищує показники моніторингу на початку року дівчата – 800 хлопці – 1000 дівчата – 900 хлопці – 1000  дівчата – 1000 хлопці – 1100 дівчата – 1000  хлопці – 1200    
Гнучкість: нахил тулуба вперед із положення сидячи, см Результат, нижчий за результат моніторингу на початку року Результат, що відповідає показникам моніторингу на початку року Результат, що перевищує показники моніторингу на початку року дівчата – 4 хлопці – 2 дівчата – 4 хлопці – 2 дівчата – 5 хлопці – 3   дівчата – 5 хлопці – 3  
Сила: підтягування у висі лежачи (дівчата), разів підтягування у висі (хлопці), разів або згинання та розгинання рук в упорі лежачи, разів Результат, нижчий за результат моніторингу на початку року Результат, що відповідає показникам моніторингу на початку року Результат, що перевищує показники моніторингу на початку року (у висі лежачи) дівчата – 7 хлопці – 9   дівчата – 6 хлопці – 10 (у висі лежачи) дівчата – 8 хлопці – 11    дівчата – 8 хлопці – 12 (у висі лежачи) дівчата – 9 хлопці – 12     дівчата – 9 хлопці – 13 (у висі лежачи) дівчата – 12 (у висі) хлопці – 4        дівчата – 12 хлопці – 15  
Спритність: «човниковий» біг 4 х 9 м, сек.. Результат, нижчий за результат моніторингу на початку року Результат, що відповідає показникам моніторингу на початку року Результат, що перевищує показники моніторингу на початку року дівчата – 14,1 хлопці – 13,6 дівчата – 14,0 хлопці – 13,5 дівчата – 13,2 хлопці – 12,6 дівчата–12,4 –13,0 хлопці –12,1– 12,5  

 

Швидкісно-силові якості: стрибок у довжину з місця, см Результат, нижчий за результат моніторингу на початку року Результат, що відповідає показникам моніторингу на початку року Результат, що перевищує показники моніторингу на початку року дівчата – 90 хлопці – 100 дівчата – 95 хлопці – 105 дівчата – 100 хлопці – 110 дівчата – 115 хлопці – 120

 

 

* Результати, надані у таблиці, характеризують належний («безпечний») рівень фізичного здоров’я учня певного віку. 

 

 

                                                                                                                                                                                     Додаток 4.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 864; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!