A. Тотальний параліч дихального центру



B. Параліч центрів вдиху

C. Емоційний стрес

D. Рефлекторна зупинка дихання (больовий шок)

E. Параліч дихальних м'язів

143 У хворого із захворюванням печінки виявлено зниження вмісту протромбіну в крові. Це призведе, перш за все, до порушення:

A. Другої фази коагуляційного гемостазу

B. Першої фази коагуляційного гемостазу

C. Фібринолізу

D. Антикоагулянтних властивостей крові

E. Судинно-тромбоцитарного гемостазу

145 У хворого 70-ти років атеросклероз ускладнився тромбозом судин нижніх кінцівок, виникла гангрена пальців лівої стопи. Початок тромбоутворення, найбільш імовірно, пов'язаний з:

A. Адгезією тромбоцитів

B. Перетворенням фібриногену в фібрин

C. Зниженням синтезу гепарину

D. Перетворенням протромбіну в тромбін

E. Активацією протромбінази

151 Хворому з гіперсекрецією шлункового соку лікар рекомендував виключити з дієти насичені бульйони і овочеві відвари, тому що вони стимулюють шлункову секрецію переважно через активацію:

A. Вироблення гастрину

B. Смакових рецепторів

C. Вироблення секретину

D. Механорецепторів шлунка

E. Механорецепторів ротової порожнини

155 У хворої внаслідок запалення порушена ендокринна функція фолікулярних клітин фолікулів яєчника. Синтез яких гормонів буде пригнічений?

A. Естрогени

B. Лютропін

C. Прогестерон

D. Фолікулостимулюючий гормон

E. Фолістатин

163 У приймально-діагностичне відділення доставили жінку 38-ми років з шлунковою кровотечею. Які зміни найбільш імовірні з боку крові через добу?

A. Зменшення гематокритного числа

B. Лейкопенія

C. Еритроцитоз

D. Лейкоцитоз

E. Збільшення гематокритного числа

164 Хворого доставлено у медичний заклад в коматозному стані. Зі слів супроводжуючих вдалося з'ясувати, що він знепритомнів під час тренування на завершальному етапі марафонської дистанції. Який вид коми найімовірніше можна запідозрити у даного пацієнта?

A. Гіпоглікемічна

B. Печінкова

C. Гіпотиреоїдна

D. Гіперглікемічна

E. Ацидотична

165 У хворого на ішемічну хворобу серця відзначається гіпертрофія міокарда, тахікардія, зниження ХОК. Який з механізмів є провідним в ушкодженні кардіоміоцитів у даному випадку?

A. Пошкодження специфічних мембранних насосів

B. Збільшення числа a та b-адренорецепторів

C. Втрата Ca2+ кардіоміоцитами

D. Дегідратація кардіоміоцитів

E. Втрата Mg2+ кардіоміоцитами

171 Внаслідок вираженого зниження концентрації кальцію в плазмі крові у дитини 2-х років виникли тетанічні скорочення дихальних і глоткових м'язів. Зниження секреції якого гормону може бути причиною цього?

A. Паратгормон

B. Тиреокальцитонін

C. Кортизол

D. Альдостерон

E. Соматотропін

179 В крові хворого виявлено високий вміст галактози, концентрація глюкози знижена. Відмічена розумова відсталість, помутніння кришталика. Яке захворювання має місце?

A. Галактоземія

B. Лактоземія

C. Фруктоземія

D. Цукровий діабет

E. Стероїдний діабет

180 У хворої на дифтерію дитини через 10 днів після введення антитоксичної протидифтерійної сироватки з'явилася висипка на шкірі, яка супроводжувалася сильним свербежем, підвищенням температура тіла до 38oC, появою болю у суглобах. Яку причину цих явищ можна припустити?

A. Сироваткова хвороба

B. Анафілактична реакція

C. Атопія

D. Контактна алергія

E. Гіперчутливість уповільненого типу

181 Пацієнта турбують поліурія (7 л на добу) і полідипсія. При обстеженні не виявлено ніяких розладів вуглеводного обміну. Дисфункція якої ендокринної залози може бути причиною даних порушень?

A. Нейрогіпофіз

B. Острівці підшлункової залози

C. Кора наднирників

D. Аденогіпофіз

E. Мозкова речовина наднирників

184 Дитина під час гри порізала ногу осколком скла і була направлена у поліклініку для введення протиправцевої сироватки. З метою попередження розвитку анафілактичного шоку лікувальну сироватку вводили за Безредкою. Який механізм лежить в основі подібного способу гіпосенсибілізації організму?

A. Зв'язування фіксованих на тучних клітинах IgE

B. Блокування синтезу медіаторів у тучних клітинах

C. Зв'язування рецепторів до IgE на тучних клітинах

D. Стимуляція імунологічної толерантності до антигену

E. Стимуляція синтезу антиген-специфічних IgG

191 Дитина 9-ми місяців харчується штучними сумішами, які не збалансовані за вмістом вітаміну B6. У дитини спостерігається пелагроподібний дерматит, судоми, анемія. Розвиток судом може бути пов'язаний з порушенням утворення:

A. ГАМК

B. Дофаміну

C. Гістаміну

D. Серотоніну

E. ДОФА

193 У стоматолога на прийомі дуже неспокійний пацієнт, який ніяк не може зручно влаштуватися в кріслі, норовить схопити доктора за руку, заглядає на маніпуляційний стіл, цікавиться в медсестри, чи стерильні інструменти. Який темперамент у цього пацієнта?

A. Холерик

B. Флегматик

C. -

D. Сангвінік

E. Меланхолік

Крок 1. Загальна лікарська підготовка - 2010

6. Для людини існує суворе обмеження в часі перебування на висоті понад 800 ме­трів над рівнем моря без кисневих балонів. Що є лімітуючим фактором для життя в даному випадку?

A.Парціальний тиск кисню в повітрі

B. Рівень вологості

С. Температура

D.Рівень ультрафіолетового опромінення

Е. Сила земного тяжіння

 

7. Дитині після аналізу імунограми встано­вили діагноз первинний імунодефіцит гу­моральної ланки імунітету. Яка з причин може призвести до розвитку первинного імунодефіциту в організмі дитини?

A.Спадкові порушення в імунній системі

B. Порушення в процесі ембріонального розвитку

C. Порушення реактивності та резистен­тності організму

D. Токсичне пошкодження В-лімфоцитів

Е.Порушення обміну речовин в організмі матері

 

13 У хворого 38-ми років на 3-му році за­хворювання на системний червоний вівчак виявлене дифузне ураження нирок, що су­проводжується масивними набряками і ви­раженою протеїнурією. Що є найбільш ві­рогідною причиною розвитку протеїнурії у пацієнта?

A.Аутоімунне ушкодження нирок

B. Асептичне ураження нирок

C. Запальне ураження сечового міхура

D Ішемічне ушкодження нирок

Е. Запальне ураження сечовивідних шляхів

 

17. Студент на екзамені не зміг вірно від­повісти на питання екзаменаційного біле­ту, що супроводжувалося почервонінням шкіри обличчя, відчуттям жару і невпев­неністю поведінки. Який вид артеріальної гіперемії розвинувся у даному випадку?

A.Нейротонічна

B. Метаболічна

C. Постішемічна

D. Нейропаралітична

Е. Патологічна

22 До гінеколога звернулася жінка 28-ми років з приводу безпліддя. При обстежен­ні знайдено: недорозвинені яєчники та ма­тка, нерегулярний менструальний цикл. При дослідженні статевого хроматину в більшості соматичних клітин виявлено два тільця Бара. Яка хромосомна хвороба най­більш вірогідна у жінки?

A.Синдром трипло-Х

B. Синдром Патау

C. Синдром Клайнфельтера

D. Синдром Шерешевського-Тернера

Е.Синдром Едвардса

 

45. У плазмі крові здорової людини знахо­диться декілька десятків білків. При захво­рюванні організму з’являються нові білки, зокрема "білок гострої фази". Таким біл­ком є:

A. С-реактивний білок

B. Імуноглобулін А

C. Фібриноген

D.Протромбін

Е. Імуноглобулін G

 

46. Секреція яких гормонів гіпофізу галь­мується після прийому оральних контра­цептивів, які містять статеві гормони?

A.Гонадотропні

B. Соматотропний

C. Тиреотропні

D.Окситоцин

E. Вазопресин

57. У хворого 30-ти років із гострим запа­ленням підшлункової залози (панкреати­том) виявлено порушення порожнинного травлення білків. Це може бути пов’язано із недостатнім синтезом та виділенням за­лозою такого ферменту:

A. Трипсин

B. Пепсин

C. Дипептидаза

D. Ліпаза

E. Амілаза

59. Хворому тривалий час вводили високі дози гідрокортизону, внаслідок чого наста­ла атрофія однієї з зон кори наднирників.

Яка це зона?

A. Пучкова

B. Клубочкова і сітчаста

C. Клубочкова

D. Сітчаста

E.

 

89. Хворий 21-го року надійшов до стаціо­нару з загостренням хронічного тонзилі­ту. Скаржиться на слабкість, задуху при помірному фізичному навантаженні. Тем­пература 37,5°С. ЧСС- 110/хв. ЕКГ: ритм синусовий, інтервал РQ подовжений. Яка аритмія у хворого?

A. Передсердно-шлуночкова блокада І ст.

B. Передсердно-шлуночкова блокада II ст.

C. Порушення внутрішньошлуночкової провідності

D. Передсердно-шлуночкова екстрасисто­лія

Е. Внутрішньопередсердна блокада

 

102. У хворого на жовтяницю у крові під­вищений вміст прямого білірубіну та жов­чних кислот; у сечі відсутній стеркобіліноген. При якій жовтяниці можлива наяв­ність цих ознак?

A. Механічна

B. Гемолітична

C. Надпечінкова

D. Печінкова

Е. Паренхіматозна

117. При аналізі крові у спортсмена вияв­лено: ер,- 5,5 • 1012/л, НЬ- 180 г/л, лейк,- 7 • 109/л, н,- 64%, б,- 0,5%, е,- 0,5%, м,- 8%, л,- 27%. Такі показники свідчать про сти­муляцію, перш за все:

A. Еритропоезу

B. Імуногенезу

C. Гранулоцитопоезу

D. Лімфопоезу

E. Лейкопоезу

 

122. У немовля с пілороспазмом внаслі­док блювання, що часто повторювалося, з’явилися слабкість, гіподинамія, іноді су­доми. Яка форма порушення кислотно-основного стану в нього спостерігається?

A. Видільний алкалоз

B. Метаболічний ацидоз

C. Газовий алкалоз

D. Видільний ацидоз

E. Екзогенний негазовий ацидоз

 

124. До лікарні доставлено дитину 2-х ро­ків з уповільненим розумовим і фізичним розвитком, що страждає на часті блюван­ня після прийому їжі. У сечі визначена фенілпіровиноградна кислота. Наслідком якого порушення є дана патологія?

A. Обмін амінокислот

B. Фосфорно-кальцієвий обмін

C. Водно-сольовий обмін

D. Ліпідний обмін

E. Вуглеводний обмін

 

138. У підлітка 12-ти років, який впродовж 3-х місяців різко схуд, вміст глюкози у кро­ві 50 ммоль/л. У нього розвинулася кома. Який головний механізм її розвитку?

A. Гіперосмолярний

B. Кетонемічний

C. Гіпоксичний

D. Гіпоглікемічний

Е. Лактацидемічний

 

149. Хлопчик 5-ти місяців госпіталізова­ний з приводу тонічних судом. Хворіє з на­родження. Об’єктивно: волосся жорстке, нігті витончені та ламкі, шкірні покриви бліді та сухі. В біохімічному аналізі кро­ві: кальцій - 0,5 ммоль/л (норма - 0,75-2,5 ммоль/л), фосфор - 1,9 ммоль/л (норма - 0,646-1,292 ммоль/л). З чим пов’язані ці зміни?

A. Гіпопаратиреоз

B. Гіперальдостеронізм

C. Гіпоальдостеронізм

D. Гіперпаратиреоз

E. Гіпотиреоз

 

172. Чоловік 26-ти років перебуває в торпідній стадії шоку внаслідок автомобільної аварії. В крові: лейк,- 3,2 • 109/л. Який го­ловний механізм в розвитку лейкопенії?

A. Перерозподіл лейкоцитів у судинному руслі

B. Підвищення виділення лейкоцитів з організму

C. Порушення виходу зрілих лейкоцитів з кісткового мозку в кров

D. Пригнічення лейкопоезу

E. Руйнування лейкоцитів у кровотворних органах

 

175. У дитини, що часто хворіє на ангіни і фарингіти, відзначається збільшення лім­фовузлів та селезінки. Зовнішній вигляд характеризується пастозністю і блідістю, м’язова тканина розвинена слабко. У кро­ві спостерігається лімфоцитоз. Як назива­ється такий вид діатезу?

A. Лімфатико-гіпопластичний

B. Нервово-артритичний

C. Ексудативно-катаральний

D. Геморагічний

E. Астенічний

 

178. При копрологічному дослідженні встановлено, що кал знебарвлений, у ньо­му знайдено краплі нейтрального жиру. Найбільш вірогідною причиною цього є порушення:

A. Надходження жовчі до кишечнику

B. Секреції підшлункового соку

C. Секреції кишкового соку

D. Кислотності шлункового соку

E. Процесів всмоктування в кишечнику

 

182. Під час патронажу лікар виявив у ди­тини симетричну шорсткість щік, діарею, порушення нервової діяльності. Нестача яких харчових факторів є причиною тако­го стану?

A. Нікотинова кислота, триптофан

B. Метіонін, ліпоєва кислота

C. Треонін, пантотенова кислота

D. Фенілаланін, пангамова кислота

Е. Лізин, аскорбінова кислота

 

183. У новонародженого хлопчика спосте­рігається деформація мозкового та лицьо­вого черепа, мікрофтальмія, деформація вушної раковини, вовча паща, і т.ін. Каріо­тип дитини - 47, ХУ, 13+. Про яку хворобу йде мова?

A. Синдром Патау

B. Синдром Едвардса

C. Синдром Дауна

D.  Синдром Клайнфельтера

Е.Синдром Шерешевського-Тернера

191. Внаслідок землетрусу чоловік 50-ти років дві доби перебував під завалом. Пі­сля звільнення з-під завалу рятівниками у нього був встановлений синдром тривало­го розчавлення. Виникнення якого ускла­днення в подальшому найбільш вірогідне?

A. Гостра ниркова недостатність

B. Гостра серцева недостатність

C. Гостра дихальна недостатність

D. Гостра печінкова недостатність

E. Гостра судинна недостатність

 

Крок1. Загальна лікарська підготовка-2009

1 У хворого на хронічний гепатит виявлено значне зниження синтезу і секреції жовчних кислот. Який процес у найбільшій  мірі буде порушений у кишечнику цього хворого?  

A. Емульгування жирів  

B. Травлення вуглеводів  

C. Всмоктування гліцерину  

D. Всмоктування амінокислот  

E. Травлення білків  

2 У новонародженого спостерігається диспепсія після годування молоком. При заміні молока розчином глюкози симптоми  диспепсії зникають. Недостатня активність якого ферменту спостерігається у новонародженого?  

A. Лактаза  

B. Мальтаза  

C. Амілаза  

D. Сахараза  

E. Ізомальтаза  

5 При визначенні енерговитрат організму людини встановлено, що дихальний коефіцієнт дорівнює 1,0. Це означає, що у  клітинах досліджуваного переважно окислюються:  

A. Вуглеводи  

B. Жири  

C. Вуглеводи та жири  

D. Білки і вуглеводи  

E. Білки  

8 У дитини 10-ти років поставлено пробу Манту (з туберкуліном). Через 48 годин на місці введення туберкуліну з'явилаcя  папула розміром до 8 мм у діаметрі. Який тип реакції гіперчутливості розвинувся після введення туберкуліну?  


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 454; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!