A. Алергічна реакція сповільненого типу 13 страница



A. Т4-хелпери

B. Т8-ефектори

C. Т-супресори

D. Природні кілери (НК)

Е. В-лімфоцити

 

84. У хворого 48-ми років на хронічний гло­мерулонефрит наявні набряки, АТ- 210/100 мм рт.ст., ЧСС- 85/хв., межі серця розши­рені. Який механізм розвитку артеріальної гіпертензії є головним?

A. Активація ренин-ангіотензин- альдостеронової системи

B. Підвищення продукції вазопресину

C. Підвищення ОЦК

D. Гіперфункція серця

Е. Підвищення активності симпатичного відділу нервової системи

 

88. У чоловіка 41-го року відзначаються пе­ріодичні напади серцебиття (пароксизми), сильне потовиділення, напади головного болю. При обстеженні виявлена гіпертен­зія, гіперглікемія, підвищення основного обміну, тахікардія. При якій патології наднирників спостерігається подібна карти­на?

A. Гіперфункція мозкового шару

B. Гіпофункція кори наднирників

C. Гіперфункція кори наднирників

D. Гіпофункція мозкового шару

E. Первинний альдостеронізм

 

95. У хворого 20-ти років з жовтяницею встановлено: підвищення у плазмі крові вмісту загального білірубіну за рахунок не­прямого (вільного), в калі та сечі - високий вміст стеркобіліну, рівень прямого (зв’я­заного) білірубіну в плазмі крові в межах норми. Про який вид жовтяниці можна ду­мати?

A. Гемолітична

B. Жовтяниця немовлят

C. Хвороба Жильбера

D. Паренхіматозна (печінкова)

Е. Механічна

 

98. Юнак 18-ти років звернувся до медико- генетичної консультації з приводу відхи­лень у фізичному і статевому розвитку. При мікроскопії клітин слизової оболонки рота виявлене одне тільце Барра. Вкажіть найбільш імовірний каріотип юнака:

A. 47, XXY

B. 45, ХО

C. 47, XYY

D. 47,18+

Е. 47, 21+

 

102. З метою оцінки адаптації до фізично­го навантаження лікар провів обстеження робітників після виконання важкої праці. Які зміни в загальному аналізі крові можна виявити?

A. Перерозподільчий лейкоцитоз

B. Гіпоальбумінемія

C. Зсув лейкоцитарної формули вліво

D. Лейкопенія

Е.Анемія

 

106. Через рік після субтотальної резекції шлунка з приводу виразки малої криви­зни виявлені зміни в аналізі крові - ане­мія, лейко- і тромбоцитопенія, КП-1,3, на­явність мегалобластів та мегалоцитів. Де­фіцит якого фактору обумовив розвиток цієї анемії?

A. Фактор Касла

B. Хлороводнева кислота

C. Муцин

D. Гастрин

E. Пепсин

113. У хлопчика 3-х років з вираженим ге­морагічним синдромом відсутній антигемофільний глобулін А (фактор VIII) у плазмі крові. Яка фаза гемостазу первинно пору­шена у цього хворого?

A. Внутрішній механізм активації протромбінази

B. Перетворення протромбіну в тромбін

C. Перетворення фібриногену в фібрин

D. Зовнішній механізм активації протромбінази

E. Ретракція кров’яного згустку

 

114. У хворого переливання крові ускла­днилося розвитком гемотрансфузійного шоку. Назвіть тип алергічної реакції, що лежить в основі даної патології.

A. Цитотоксичний

B. Анафілактичний

C. Гіперчутливість сповільненого типу

D. Рецеитороопосередкований

E. Імунокомплексний

 

120. Чоловік 27-ми років після ДТП надійшов до лікарні у важкому стані із черепно- мозковою травмою. Дихання характеризується судомним тривалим вдихом, який преривається коротким видихом. Для якої типу дихання це характерно?

A. Апнейстичне

B. Біота

C. Кусмауля

D. Чейн-Стокса

E. Гаспінг-дихання

 

129. При обстеженні жінки 56-ти років, що хвора на цукровий діабет 1-го типу, вияв­лене порушення білкового обміну, що при лабораторному дослідженні крові проявля­ється аміноацидемією а клінічно - уповіль­ненням загоєння ран і зменшенням синтезу антитіл. Який з перерахованих механізмів викликає розвиток аміноацидемії?

A. Підвищення протеолізу

B. Підвищення онкотичного тиску в плазмі крові

C. Гіперпротеїнемія

D. Зменшення концентрації амінокислот у крові

E. Збільшення ліпопротеїдів високої щіль­ності

 

132. У вагітної жінки 26-ти років після три­валого блювання було зареєстровано зни­ження об’єму циркулюючої крові. Про яку зміну загальної кількості крові може йти мова?

A. Поліцитемічна гіповолемія

B. Проста гіповолемія

C. Олігоцитемічна гіповолемія

D. Олігоцитемічна гіперволемія

E. Поліцитемічна гіперволемія

 

138. У чоловіка 22-х років високого росту та астенічної будови тіла з ознаками гіпогонадизму, гінекомастією та зменшеною продукцією сперми (азооспермія) виявле­но каріотип 47 ХХУ. Який спадковий син­дром супроводжується такою хромосом­ною аномалією?

A. Клайнфельтера

B. Дауна

C. Луї-Барра

D. Тернера

E. Віскотта-Олдрича

 

145. У результаті побутової травми у паці­єнта виникла значна крововтрата, що су­проводжувалося зниженням артеріального тиску. Дія яких гормонів забезпечує швид­ке відновлення кров’яного тиску, виклика­ного крововтратою?

A. Адреналін, вазопресин

B. Кортизол

C. Окситоцин

D. Альдостерон

Е. Статеві

 

146. У жінки 52-х років при обстеженні бу­ло виявлено зниження кількості еритроци­тів у крові та підвищення рівня вільного ге­моглобіну в плазмі крові (гемоглобінемія). КП- 0,85. Який вид анемії спостерігається у хворої?

A. Набута гемолітична

B. Спадкова гемолітична

C. Анемія внаслідок порушення еритропоезу

D. Хронічна постгеморагічна

Е. Гостра постгеморагічна

 

149. У жінки 60-ти років після емоційної реакції, яка була викликана гнівом, виник напад загрудинного болю. На ЕКГ були встановлені ознаки порушення коронарно­го кровообігу. Який вид порушень міг спри­чинити це явище?

A. Ангіоспастична ішемія

B. Артеріальна гіперемія

C. Венозний стаз

D. Венозна гіперемія

Е. Справжній стаз

 

151. У дитини 10-ти років через 2 тижні після перенесеної ангіни розвинувся нефритичний синдром (протеїнурія, гемату­рія, циліндрурія), що свідчить про уражен­ня базальної мембрани клубочків нирок. Який найбільш імовірний механізм лежить в основі ушкодження базальної мембрани?

A. Імунокомплексний

B. Реагіновий

C. Антитільний

D. Гранулематозний

E. Цитотоксичний

173. Жінка 27-ми років звернулася зі скар­гами на дисменорею та безпліддя. При об­стеженні виявлено: зріст жінки 145 см, не­дорозвинені вторинні статеві ознаки, на шиї крилоподібні складки. При цитологі­чному дослідженні в соматичних клітинах не виявлено тілець Барра. Який діагноз встановив лікар?

A. Синдром Шерешевського-Тернера

B. Синдром Клайнфельтера

C. -

D. Синдром трисомїї X

E. Синдром Морріса

 

175. У хворого 26-ти років вдень раптово підвищилася температура до 39,5°С і через 6 годин повернулася до норми. На другу до­бу напад повторився і температура досягла 41,5°С. Період апірексії настав через 8 го­дин. Який тип температурної кривої?

A. Переміжний

B. Послаблюючий

C. Септичний

D. Постійний

E. Виснажуючий

 

182. Який стан може розвинутися через 15- 30 хвилин після повторного введення ан­тигену внаслідок підвищеного рівня анти­тіл, переважно IgE, які адсорбуються на поверхні клітин-мішеней - тканинних базо­філів (тучних клітин) та базофілів крові?

A. Анафілаксія

B. Імунно-комплексна гіперчутливість

C. Антитіло-залежна цитотоксичність

D. Сироваткова хвороба

E. Гіперчутливість уповільненого типу

 

186. Жінка 37-ми років звернулася до ендо­кринологічної клініки з виразним тремо­ром кінцівок. Гіперпродукція якого гормо­ну здатна викликати такі порушення?

A. Тироксин

B. Адреналін

C. АКТГ

D. Соматостатин

E. Інсулін

 

199. Жінка 29-ти років поступила у полого­ве відділення в терміні вагітності 40 тижнів. Шийка матки розкрита, але скорочення матки відсутнє. Лікар дав засіб гормональ­ної природи для посилення пологової діяль­ності. Назвіть засіб:

A. Окситоцин

B. Тестостерон

C. Гідрокортизон

D. Естрон

E. АКТГ

Крок 1. Загальна лікарська підготовка - 2012

2 Хлопчик на другому році життя став часто хворіти на респіраторні захворювання, стоматити, гнійничкові ураження шкіри. Навіть невеликі пошкодження ясен і слизової ускладнюються запаленням, що протікає тривало. Встановлено, що у крові дитини практично відсутні імуноглобуліни усіх класів. Зниження функціональної активності якої клітинної популяції лежить в основі описаного синдрому?

A. В-лімфоцити

B. Макрофаги

C. Нейтрофіли

D. NK-лімфоцити

E. Т-лімфоцити

3 У новонародженої дитини спостерігаються: судоми, блювання, жовтяниця, специфічний запах сечі. Лікар-генетик висловив підозру про спадкову хворобу обміну речовин. Який метод дослідження необхідно використати для постановки точного діагнозу?

A. Біохімічний

B. Цитогенетичний

C. Дерматогліфіка

D. Близнюковий

E. Популяційно-статистичний

11 У дорослої людини за добу виділяється 20 л сечі з низькою відносною щільністю. Найбільш імовірною причиною цього є дефіцит в організмі:

A. Вазопресину

B. Альдостерону

C. Натрійуретичного фактора

D. Паратгормону

E. Реніну

14 Запалення характеризується розширенням кровоносних судин на ділянці пошкодження, зменшенням кровообігу, підвищенням проникливості стінки судин. Яким з нижче наведених клітин належить головна роль в цьому?

A. Тканинні базофіли

B. Плазмоцити

C. Фібробласти

D. Макрофаги

E. Еозинофіли

20 У тварини через 2 тижні після експериментального звуження ниркової артерії підвищився артеріальний тиск. Зі збільшенням дії на судини якого фактора гуморальної регуляції це пов'язано?

A. Ангіотензин ІІ

B. Вазопресин

C. Альдостерон

D. Дофамін

E. Кортизол

22 Медсестра зі стажем роботи 10 років захворіла на контактний дерматит верхніх кінцівок. До якого типу імунної патології відноситься це захворювання?

A. Алергічна реакція сповільненого типу

B. Первинний імунодефіцит

C. В-клітинний імунодефіцит

D. Т-клітинний імунодефіцит

E. Алергічна реакція негайного типу

36 В родині зростає дочка 14-ти років, у якої спостерігаються деякі відхилення від норми: зріст нижче, ніж у однолітків, відсутні ознаки статевого дозрівання, шия дуже коротка, плечі широкі. Інтелект в нормі. Яке захворювання можна припустити?


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 726; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!