Мова йде про такі об'єкти, як особи, які ховаються від слідства і суду, зниклі безвісти, неопізнані трупи, номерні речі і т.ін.



Частина цих об'єктів відноситься до оперативно-довідкових обліків, частина до криміналістичних, згідно з вказаними вище критеріями диференціювання.

В залежності від рівня централізацій обліків вони підрозділяються на:

1. Місцеві обліки;

2. Регіональні обліки;

3. Центральні обліки.

1. Місцеві - ведуться на рівні місцевих (районних) органів внутрішніх, справ в інформаційних центрах (ІД), експертно-криміналістичних відділах (ЕКВ), відділах кримінального розшуку.

2. Регіональні - ведуться в зональних інформаційних центрах, експертно-криміналістичних управліннях (ЕКУ) УВС області чи УВС на залізничному і повітряному транспорті.

3. Центральні - головним інформаційним центром (ГІЦ), експертно-криміналістичним центром (ЕКЦ МВС України). Багато з них є централізовано-місцевими і функціонують на всіх вказаних рівнях.

Підставою для постановки на облік являються заяви (повідомлення) в органи внутрішніх справ про незаконне заволодіння, а також знайдення безгосподарського транспортного засобу,(в тому числі мотоколяски і моторолери).

3. КРИМІНАЛІСТИЧНІ ОБЛІКИ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ.

1. Облік по способам здійснення злочинів

Цей облік являє собою спеціальну систему реєстрації злочинів по стійко-проявляючимся ознакам, які характеризують механізм злочинних дій і особу яка їх скоїла .

В регіонах облік здійснюється шляхом ведення двох видів картотек (по злочинам, які скоєні відомими і невідомим особами).

Карточка на нерозкритий злочин перед поміщенням в картотеку обов'язково перевіряється по другій картотеці і навпаки. Облік ведеться на місцевому і обласному рівнях.

Дані про спосіб скоєння злочину являються крім цього, частиною універсальної системи (АБД) автоматизованого банку даних, про який буде сказано нижче.

2. Облік осіб, які зникли безвісти,неопізнаних трупів, невідомих хворих і дітей.

Цей облік здійснюється на рівні ГЩ, МВС України, а також, на рівні областей і являє собою систему взаємопов'язаних карток, котрі об'єднують пізнавальні карти єдиного зразка, які містять формалізований опис зовнішніх ознак людини .

Цьому обліку належать особи, які зникли без наявних для цього причин, якщо невідома їх доля і місцезнаходження; неповнолітні, які втекли із шкіл-інтернатів, дитячих будинків і інших закладів; душевно-хворі, люди похилого віку і інваліди, інші особи, якщо вони не можуть повідомити про себе відомості необхідні для встановлення особистості.

Опізнавальні карти обов'язково перевіряються по алфавітній картотеці осіб, притягнутих до кримінальної відповідальності. В свою чергу, картотека зниклих безвісти осіб використовується при перевірці осіб, доставлених в органи міліції чи поступивших без документів в будинки пристарілих і інвалідів, лікувальні заклади.

Поступивших в картотеку неопізнаних трупів опізнавальні картки перевіряються по картотекам безвісти зниклих громадян і осіб, які об'явлені в розшук.

3.       Облік слідів пальців рук, вилучених з місць нерозкритих злочинів , (слідотека) і осіб , взятих міліцією на облік.

Цей облік ведеться експертно-криміналістичними відділами МВС і відділом кримінального пошуку. Об'єднує в себе карточки з фотокартками одиничних і групових слідів пальців рук (долонь) візерунків, вилучених з місця розкритих злочинів, а також дактилоскопічні «карти осіб, які взяті міліцією на облік ( «ворьі в законе», злочинні авторитети, кішенькові злодії) Цей облік є необхідним, головним чином, для встановлення осіб які залишили сліди рук на місці події. З його допомогою є можливість встановити факт залишення слідів однією і тією ж особою в різних місцях, що може бути підставою для об'єднання кримінальних справ в одне провадження.

4.       Облік стріляних куль, гільз і боєприпасів з слідами зброї (кулегільзотека)

Цей облік ведеться в експертно-криміналістичних управліннях з метою встановлення фактів застосування злочинцями одного і того ж екземпляра зброї при скоєнні декількох злочинів.

Обліку підлягають кулі, гільзи і боєприпаси з слідами зброї виявлені і вилучені на місці нерозкритого злочину. При вилученні зброї вона перевіряється по обліку викраденої, загубленої, вилученої, добровільно зданої нарізної вогнепальної зброї, проводяться експериментальні постріли, і отримані кулі і гільзи направляються в кулегільзотеки для перевірки.

5. Облік підроблених грошових знаків і цінних паперів


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 203; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!