Її джерелами являються найрізноманітні (матеріальні і ідеальні) сліди злочинів, а відповідно, і всі слідоутворюючі об'єкти.



2.                                   Потенціальна криміналістично значима
інформація :

Це виключно довідкова інформація, яка характеризує індивідуальні і родові (видові) ознаки людини, матеріалів, речовин і виробів, які не мають причинно-наслідкових зв'язків з подією злочину, проте сприяють вирішенню діагностичних і ідентифікаційних задач.

Сюди відносяться відомості про джерела виникнення, якісному і кількісному складі відомих речовин і матеріалів; їх фізичних і хімічних якостях; відомості про зразки виробів чи продукції і інша довідкова інформація.

Що таке криміналістична реєстрація?

Це раціональне використання криміналістично - значимої інформації, з урахуванням її об'єму і різноманітності , яке можливе тільки в рамках інформащйно-пошукової системи, що забезпечує накопичення , обробку, зберігання і пошук такої інформації. Під криміналістичною реєстрацією розуміють як певну систему матеріальних об'єктів (колекції, картотеки, бази даних) так і практичну реєстраційну діяльність.

Система засобів реєстрації складається із підсистем, які називаються криміналістичними обліками, і відрізняються один від одного обліковуваними даними, а також способами і формами їх накопичення і систематизації.

В наш час в рамках криміналістичної реєстрації нараховується біля трьох десятків різноманітних обліків, які іменуються по видам обліковуваних об'єктів, наприклад:

1. Алфавітний ;

2. Дактилоскопічний ;

3. Інші обліки.

Звідси слід відмітити форму криміналістичного обліку, тобто спосіб накопичення інформації, яка реєструється.

Різноманітні способи фіксації криміналістичної інформації:

1. Описовий - алфавітний, по ознакам;

2. Зображуючий - зображення речей та предметів;

3. Графічний - схеми, графіки, спектрограми, креслення;

4.       Колекційний - речовини, матеріали, вироби, знаряддя і сліди злочинів, тобто зібрання натуральних колекцій об'єктів — оригіналів .

На практиці нерідко застосовують змішані форми і способи обліків: рекомендації доповнюються альбомами, картотеками.

Описовий спосіб фіксації інформації об'єднується з виготовленням фотознімків, дактилокарт і т.д.,

Криміналістичні обліки безпосередньо не передбачені кримінально-процесуальним законодавством. Але порядок їх ведення визначений основними вимогами КПК, які стосуються :

1.                                              Правил фіксації;

2.                                              Вилучення і зберігання речових доказів

3.                                    Отримання зразків дослідження; для порівняльного аналізу.

4. Залучення спеціаліста;

5. Призначення і проведення експертизи.

Правовими основами криміналістичної реєстрації являються:

1. Констиуція України ;

2. Закон України "Про міліцію" ;

3. Закон України "Про оперативно- розшукову діяльність" .

Крім цього, процедура збору, матеріалів обліку детально регламентується підзаконними актами :

1. Наказами МВС України ;

2. Інструкціями МВС України.

Юридичними підставами для реєстрації окремих осіб являються:

1. Постанови прокурора, слідчого, органу дізнання про обрання міри запобіжного заходу - утримання під вартою і постанови про притягнення в якості обвинуваченого;

2. Вирок чи рішення суду;

3. Постанова про оголошення всеукраїн-ського розшуку особи ;

4. Протокол затримання підозрюваного;

Для реєстрації інших об'єктів, маючих причинно- наслідковий зв'язок з подією злочину, юридичною підставою являються протоколи слідчих дій. 2. ВИДИ ОБЛІКІВ

В залежності від особливостей обліковуваних об'єктів і характеризуючих їх ознак обліки поділяються на:

1. Оперативно- довідкові;

2. Криміналістичні;

3. Довідково - допоміжні.

1. В основу оперативно-довідкових обліків покладені зовнішньо- явні, зоросприимаючі ознаки осіб, предметів, речей, виробів,наприклад, відео- і звуко- записуюча апаратура, годинники і тому подібні вироби які мають фабричні номери, марку з вказанням заводів виробників, часу і місця випуску.

Ознаки таких об'єктів реєстрації описуються безпосередньо слідчими і працівниками оперативних апаратів (на відміну від криміналістичних обліків, коли інформаційні ознаки об'єктів виявляються шляхом спеціальних досліджень чи експертиз).

2. Криміналістичні обліки, до них відносяться деякі об'єкти оперативно-розшукових обліків, оскільки поряд із спеціальною метою - забезпечити задачі розшуку різноманітних категорій предметів і осіб - вони в неменшій'мірі служать цілям розкриття і розслідування злочинів.

3. Довідково-допоміжні обліки до них відносяться об'єкти, які не мають причинно-наслідкового зв'язку з обставинами злочину, а реєстраційні ознаки виявляються або візуально, або за допомогою спеціальних досліджень.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 161; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!