ІНДИВІДУАЛЬНІ ЗАВДАННЯ ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ



ЩО ДО ЇХ ВИКОНАННЯ СТУДЕНТАМИ

Кредитні спілки є формою фінансової взаємодопомоги громадян, які виникли через небажання банків здійснювати кредитування людей з невеликими доходами, що проживали в сільській місцевості. Світо­вий досвід свідчить про те, що аграрні кооперативні банки є єдиним ефективним шляхом вирішення проблеми кредитування сільгосп­виробників. Кредитні спілки виникли в Україні 150 років то­му, але були знищені з приходом радянської влади. Вже протягом 10 років триває відродження системи кредитних спілок в Україні. Але, відсут­ність в економічній системі країни протягом восьмидесяти років радянської влади істинних кооперативних організацій призвели до втрати розуміння природи кооперативних фінансово-кредитних орга­нізацій як форми економічного самозахисту людей. У зв’язку з цим розуміння кооперативної природи та механізму функціонування кре­дитних спілок та кооперативних банків набуває надзвичайно важливо­го значення для відродження системи кредитної кооперації України.

З метою вивчення неприбуткової природи та механізму функці­онування кооперативних фінансово-кредитних установ в Полтавсько­му університеті економіки і торгівлі для студентів факультету фінан­сів і обліку введена навчальна дисципліна «Кредитна кооперація». Вона включає шість тем:

1. Основи теорії кредитної кооперації.

2. Розвиток кредитної кооперації у світі.

3. Відродження кредитної кооперації в Україні.

4. Законодавча база кредитних спілок та кооперативних банків в Україні.

5. Менеджмент та фінансовий механізм діяльності кредитних спілок та кооперативних банків.

6. Кредитна діяльність кооперативних фінансово-кредитних установ.

Під час проведення індивідуальних занять викладачів зі студента­ми необхідно враховувати специфіку навчальної дисципліни «Кредит­на кооперація», яка входить до комплексу економічних дисциплін і пов’язана з теорією та історією кооперації, історією економічних вчень, фінансами, правознавством, географією та низкою спеціальних дисциплін.

Під час проведення індивідуальних занять важливо враховувати, що набуті теоретичні знання з «Кредитної кооперації» повинні допо­магати майбутнім фахівцям оволодіти необхідними практичними на­вичками у створенні кредитних кооперативних установ та ефективній їх діяльності. Цілісне і ґрунтовне знання, здобуте в університеті, має виховувати фахівців, переконаних у доцільності й перспективності кооперативних кредитних установ в умовах ринкової економіки.

Під час проведення індивідуальних занять необхідно використову­вати матеріали веб-сайтів кооперативних установ мережі Інтернет, рекомендовану літературу, матеріали Всесвітньої ради кредитних спілок, ООН про кооперацію та інформацію МКА, кооперативних конгресів, форумів, конференцій і з’їздів, до вивчення тем «Менеджмент та фінансовий механізм діяльності кредитних спілок та кооперативних банків» та «Кредитна діяльність кооперативних фінан­сово-кредитних установ» – слайди презентацій Microsoft Power Point.

Здійснюючи індивідуальні заняття зі студентами, необхідно враховувати, за якою формою (денна, заочна) навчається студент, за якою спеціальністю здійснюється підготовка в ПУЕТ майбутнього фахівця, здібності студента та успішність його навчання, володіння студентом іноземними мовами, зацікавленість студента навчальною дисципліною «Кредитна кооперація», чи бере студент участь у студентських наукових конференціях.

Необхідно також враховувати, у якому семестрі вивчається дисципліна «Кредитна кооперація» і які навчальні дисципліни студент вивчав у попередні семестри, скільки годин відведено на лекції та семінарські заняття з дисципліни, а також наявність підручників, навчальних посібників, монографій та інших джерел, в яких висвітлені теми навчальної дисципліни.

Теми індивідуальних занять під керівництвом викладача


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 154; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!