Проаналізуйте основні характеристики Windows 9х.



Текстовий редактор WordPad. Таблиця символів Charter Map.

 

     -1-.  ОС Windows 98 має такі основні характеристики:

• графічний інтерфейс користувача (GUI), завдяки якому значно простіше виконувати програми, створювати і редагувати документи, працювати з дисками і комп'ютерними мережами.

Графічний інтерфейс Windows 98, як і в інших передових ОС, включає в себе стратегію робочого столу (Desktop), тобто вигляд екрану Windows 98 максимально наближений до реального робочого столу ділової людини. Він містить такі елементи (детально вони будуть описані в розділі 4):

- власне поверхню робочого столу з піктограмами, папками і ярликами;

- лінійку задач (TaskBar) з Start-меню;

• нова файлова система VFAT-32, що характеризується підтримкою довгих імен файлів (до 255 символів) та можливістю працювати з логічними дисками об'ємом до 2Г і файлами розміром до 4Г.

• Багатозадачність - це можливість одночасного виконання декількох прикладних програм.

• 32-розрядні драйвери віртуальних пристроїв - це драйвери захищеного режиму, що керують системними ресурсами так, щоб декілька задач могли отримати до них одночасний доступ.

• використання віртуальної пам'яті. Віртуальна пам'ять (Virtual Memory) це продовження оперативної пам'яті ПК на жорсткому диску у так званому файлі підкачки (Swap file). Це дає можливість значно розширити об'єм оперативної пам'яті, що необхідно у випадку одночасного виконання декількох програм.

• документоорієнтована робота, тобто орієнтація при роботі не на прикладні програми, а на документи. Дана характеристика проявляється в тому, що на відміну від DOS, для створення чи редагування документу не потрібно здійснювати пошук, завантаження прикладної програми і в ній відкривати документ, а досить вибрати його зі списку файлів і завантажити мишею чи клавішею Enter.

• підтримка технології Drag-and-Drop. В операційних системах з графічним інтерфейсом користувача вже давно існує зручний механізм перенесення і копіювання об'єктів, що називається Drag-and-Drop (перетягни і опусти). Згідно з цією технологією, для того. щоб перенести певний об'єкт (наприклад, файл) досить встановити на ньому курсор миші, натиснути ліву клавішу і, утримуючи її, перетягнути його в місце призначення.

• підтримка технології Plug-and-Play. У Windows 95 вперше реалізовано технологію Plug-and-Play, згідно з якою операційна система бере на себе функції автоматичного визначення пристроїв, підключення драйверів і їх конфігурування.

• вбудовані можливості для роботи з локальними та глобальними комп'ютерними мережами. У Windows 98 вбудована можливість роботи в однорангових локальних комп'ютерних мережах та використання ПК з даною ОС як клієнта мережі типу клієнт-сервер. Особливо слід відмітити глибоке злиття ОС Windows 98 з глобальними комп'ютерними мережами Internet.

• використання масштабованих True Type шрифтів. В операційних системах з графічним інтерфейсом користувача вже давно використовуються масштабовані True Type шрифти. Масштабованість шрифту - це здатність плавно змінювати розміри символів без втрати якості.

• використання технологій обміну даними. Вони забезпечують вільний обмін даними між різними типами прикладних програм через спільний для всіх буфер обміну (Clipboard).

• багатокористувацький інтерфейс Windows 98. У Windows 98 набув подальшого розвитку принцип багатокористувацького інтерфейсу, що закладений в попередніх версіях Windows 95. Він полягає в тому, що на одному ПК одночасно можна встановити декілька різних конфігурацій інтерфейсу Windows 98. Кожна з конфігурацій включає в себе: індивідуальний вигляд робочого столу, склад меню кнопки Start (Пуск), вигляд Web-сторінок Internet, підтримку локальної мережі і т.д. Це дозволяє працювати на одному ПК кільком.

• централізована база даних про конфігурування операційної системи. На відміну від попередніх версій у Windows 95 і 98 вся інформація про параметри системи, конфігурацію апаратного і програмного забезпечення зберігається в реєстрі (Registry). Це дозволяє в разі необхідності швидко змінити певні установки не вимагаючи від користувача редагування багатьох конфігураційних файлів;

• підтримка технології ММХ. що дозволяє в повній мірі використовувати можливості сучасних процесорів при роботі з аудіо- і відеоінформацією;

• підтримка AGP-шини, дозволяє сповна використати можливості шини AGP і відеокарт, які розроблені для неї. Нагадаємо, що AGP - це нова швидкісна відеошина, яка значно швидша від РСІ. Вона рекомендована для задач, які пов'язані з обробкою значних об'ємів графічної інформації.

• можливість одночасного використання на одному ПК двох дисплеїв. Ця можливість є досить корисною у тому випадку, коли потрібно продемонструвати певну інформацію для аудиторії глядачів (комп'ютерні презентації, навчання і т.д.).

• більша продуктивність роботи порівняно з попередніми версіями ОС Windows. Ця характеристика проявляється перш за все у значно меншому часі завантаження більшості прикладних програм та швидшому завершенні роботи ОС.

    -2-.  Текстовий редактор WordPad відноситься до складних текстових редакторів. Хоча можливості форматування, порівняно з іншими редакторами такого класу, в нього дещо обмежені. Він містить основні функції трьох перших рівнів форматування. Крім цього він мас можливість здійснювати попередній перегляд документу перед друком, використовувати в документах вбудовані об'єкти інших типів та форматів (наприклад, малюнки, електронні таблиці і т.д.).

Для завантаження текстового редактора WordPad потрібно в Sart-меню вибрати розділ Programs (Программы), в ньому пункт Accessories (Стандартные), де вибрати команду WordPad (Текстовый редактор WordPad). При цьому відкривається вікно з порожнім документом WordPad (мал. 7.163) для якого за замовчуванням приймається ім'я Document.doc (Документ^ос). Потрібно звернути увагу, що WordPad за замовчуванням записує файли в форматі текстового процесора Microsoft Word 6.0.

Процес створення та редагування документу в WordPad нічим не відрізняється від аналогічних операцій в інших редакторах для Windows, але в порівнянні з Notepad він має дещо більші можливості для виділення фрагментів документу за допомогою миші. Оскільки в WordPad є спеціальне поле зліва від робочого поля документу, яке призначене для виділення мишею фрагментів документу. Коли на цьому полі встановити курсор миші і натиснути ліву клавішу, то виділяється рядок справа від нього. При подвійному натисканні -виділяється цілий абзац, а при потрійному - весь документ. Весь документ можна також виділити натиснувши Ctrl і один раз ліву клавішу миші на цьому полі (інші способи аналогічні програмі Notepad).

Крім цього в WordPad комбінація клавіш Ctrl+Delete знищує текст не до кінця рядка, як в Notepad, a лише слово справа, тоді як Ctrl+Backspace знищує слово зліва від курсору.

Якщо користувач при редагуванні виконав неправильні дії. то їх можна відмінити командою Undo (Отменить) з пункту меню Edit (Правка) або піктограмою к">| чи комбінацією клавіш Ctrl+Z. Причому, на відміну від вищеописаних програм в WordPad можна зробити кілька кроків відміни дії. їх кількість залежить від складності виконаних операцій і в середньому складає близько 40 кроків.

Процес копіювання та перенесення фрагментів тексту повністю аналогічний відповідним операціям над об'єктами у вікні програми Windows Explorer. Можна користуватись як можливостями технології Drag-and-Drop так і через буфер обміну даними, використовуючи головне, контекстне та піктографічні меню або "гарячі" клавіші (цей процес описано в розділі 6.3 даної частини посібника).

ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 9


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 172; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!