Ядро операційної системи Windows.



 

 

  - 1 -. Жорсткий магнітний диск – це алюмінієва пластина, покрита шаром магнітної речовини. Накопичувач на жорстких магнітних дисках має невеликі розміри і монтується в корпусі системного блоку комп’ютера. Н жорсткому диску записуються найважливіша для роботи інформація – програми управління комп’ютером та обслуговування різних пристроїв.

Є диски що надають змогу здійснювати тільки читання даних. Інформація записується під час його виготовлення і потім не може бути змінена. Такі диски називають CD-ROM. На них можна записувати тексти, програми, звук, фрагменти відеофільмів тощо. Обсяг памяті цих дисків – сотні мегабайтів.

Існують також оптичні лиски, інформація на них може перезаписуватись. Вони називаються CD-R.

Основним магнітними носіями інформації є магнітні диски – жорсткі та гнучкі (дискети). Дані на магнітних дисках розміщуються на концентричних доріжках, кількість яких залежить від якості дисків. Магнітна головка – пристрій запису-читання, що рухається вздовж радіуса диска, який обертається.

Щільність запису на доріжках буває різною і відповідно до цього може бути об’єм пам’яті.

На оптичних дисках дані зберігаються на спіральних доріжках що складаються з впадин і рівних ділянок. При зчитувані інформації лазерним променем впадини інтерпретуються як нулі, а рівні ділянки які добре відбивають світло –як одиниці.

 

- 2 - Ще при створенні графічної оболонки операційної системи Windows 95 програмісти Microsoft написали нове системне ядро, що об'єднало в собі три компоненти: User, Kernel, GDI, які взаємодіючи між собою керують Windows. У Windows 98 це ядро було переписане і вдосконалене. Деталі взаємодії трьох основних компонентів Windows і їх функцій у новій ОС Windows 98 Microsoft тримає у таємниці. Тому опис ядра Windows буде здійснено на основі ядра Windows 95. Хоча деякі нововведення взаємодії компонентів у Windows 98, що відомі авторам посібника, будуть описані.

 

Як було вже сказано ядро Windows 9x складається з трьох частин User, Kernel і GDI, кожна з яких записана у окремому файлі. Вони знаходяться в системному каталозі WINDOWS у підкаталозі SYSTEM: user.exe, krnl386.exe, gdi.exe. Хоча розширення вказує на виконувані файли, насправді це бібліотеки. Крім exe-файлів в тому ж каталозі знаходяться споріднені з ними бібліотеки user32.dll, kernel32.dll, gdi32.dll. Число 32 в назві файла вказує нате, що ці системні бібліотеки володіють 32-розрядними командами будь-якої складової 'Windows. Exe-файли, навпаки, керують командами тільки для 16-розрядних програм. Тепер розглянемо детальніше призначення кожного із компонентів ядра (мал. 7.2.):

Сама назва „User" вже дозволяє зрозуміти, що цей компонент Windows відповідає за зв'язок з користувачем. В Windows 98 це спілкування проходить в основному через меню і вікна. User надає в розпорядження користувача функції керування вікнами і видає символи, списки чи меню, а також виводить звуковий сигнал (наприклад, у випадку повідомлення про помилку чи при закритті програми). При цьому система User використовує клавіатуру, мишу чи будь-які інші пристрої введення інформації. Якщо користувач натискає комбінацію клавіш чи кнопку миші на піктограмі, то система User реєструє цю дію і передає відповідну команду.

Щоб забезпечити керування всіма цими елементами Windows резервує в загальному випадку 64 К основної оперативної пам'яті, це вже говорить про те що User є 16-розрядною програмою.

ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 4

Проаналізуйте характерні особливості пристроїв введення інформації: клавіатури, трекбола, сканера, джойстика, цифрових фото- і відеокамер.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 220; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!