Порівняйте носії інформації: магнітні стрічки, гнучкі магнітні диски, жорсткі магнітні диски, CD-ROM – диски та інші.



БІЛЕТ № 1

Поясніть, яких правил техніки безпеки слід дотримуватись при роботі з персональним комп’ютером.

Змінні. Різні типи змінних. Використання і оголошення змінних.

 

-1-.  1.При роботі з комп’ютером:

а) забороняється самостійно усувати будь-які неполадки в роботі комп’ютера, незалежно від причини їх появлення;

б) забороняється самостійно виконувати під’єднання та від’єднання пристроїв комп’ютера.

в) забороняється торкатися будь-яких деталей на задній панелі системного блоку.

г) забороняється знімати кришку корпусу системного блоку.

    2.Слід запобігати попаданню на екран прямих сонячних променів, що значно ускладнює читання інформації з екрану дисплея.

     3.Пилюка на екрані дисплея погіршує зорове сприймання інформації, тому необхідно, щоб монітор був чистим. Працювати можна тільки з чистими насухо витертими руками.

     4.Клавіатуру, на той час коли вона не використовується, треба тримати накритою спеціальною прозорою кришкою, що зменшує можливість ушкодження клавіатури.

     5.При роботі з мишкою треба використовувати спеціальний килимок. Це допоможе уникнути зайвого її забруднення, що в свою чергу гарантуватиме більш якісну роботу мишки.

      6.Для отримання відповіді на запитання стосовно функціонування комп’ютера треба звернутись до вчителя або фахівця.

       7.Під час роботи з комп’ютером через невеликі проміжки часу слід робити перерви. Перед перервою бажано зберегти отримані результати. Під час перерви можна попрацювати над планом або даними для продовження роботи, або просто відпочити.

       8.Дисплей комп’ютера та системний блок повинні бути розташовані на відстані не менше ніж 50 см від очей. Задні та бокові стінки комп’ютера повинні знаходитись на відстані не менше ніж 1,5 м. Дисплей має бути зі спеціальним антибликовим та антистатичним покриттям.

 

-2-. Зміна є тимчасовим сховищем для даних у вашій програмі. Щоб грамотно використовувати зміну , потрібно її спочатку оголосити, зарезервувати під неї пам'ять. Для цього використовуються наступні ключові слова: Dim, Private, Public, Static, Global.

Зміні можна оголошувати на рівні модуля і на рівні процедури. Під рівнем модуля мається на увазі частина форми General і стандартний модуль, а під рівнем процедури мається на увазі Sub, Function.

Пояснення використовування Static . Описує змінні тільки на рівні процедури. Змінна, описана на рівні процедури, «живе» тільки в межах цієї процедури протягом роботи додатку.

Пояснення використовування Dim . Описує змінні як на рівні модуля так і на рівні процедури. Змінна, описана на рівні процедури живе тільки в межах цієї процедури і припиняє роботу тільки по закінченню процедури. ЇЇ ми і частіше всього застосовуємо як лічильник, оскільки він потрібен нам в даній процедурі. Змінна, описана на рівні модуля, доступна для всіх процедур даного модуля. Тобто якщо вам потрібна змінна, яку бачать всі функції і процедури то і оголосите її із словом Dim на рівні модуля.

Пояснення використання Public . Описує змінні на рівні модуля. Таким чином змінна стає глобальною, але на рівні форми і доступна всій решті модулів. При переході в іншу форму змінна буде порожньою, невідомою для другої форми. Щоб уникнути цього необхідно оголосити змінну в стандартному модулі із словом Public або Global. Тоді змінна буде доступна і відома кожній формі.

Пояснення використання Private . Описує змінні як на рівні модуля так і на рівні процедури. Змінна, описана на рівні процедури, живе тільки в межах цієї процедури. Змінна, описана на рівні модуля, доступна тільки цьому модулю, в якому вона оголошена.

Доступні значення імен змінних:

Abc; Interstate76; MyDate; Eto_prawilnoe_peremennoj; Imya_peremennoj.

Також користувач може створювати свої власні типи даних. Створюється він за допомогою ключового слова Type.

 

БІЛЕТ № 2

Проаналізуйте історію розвитку операційних систем.

Основні характеристики Windows.

 

 

  -1- Офіційно днем народження Windows вважають виставку Comdex, що відбулась в листопаді 1985 року в Лас-Вегасі, на якій прес-конференція Microsoft плавно перейшла в презентацію нового програмного продукту - Microsoft Windows 1.0.

Перша версія Windows навіть на той час була досить примітивною: вікна на екрані не накладались, робота була повільною, модуль керування файлами MS-DOS Executive працював у текстовому режимі. Слід відмітити, що на той час уже були графічні операційні системи для Macintosh і графічна оболонка GEM фірми Digital Research. Windows 1.0 вимагала для роботи 256 KB оперативної пам'яті і двох дисководів.

У квітні 1992 року з'явилась нова версія Windows 3.1. Крім цього - посилені можливості керування екранними об'єктами за допомогою маніпулятора "миша", зокрема задокументовано технологію Drag-&-Drop, введено вікна діалогу та ін. В оболонку ввійшли програмні засоби мультимедіа, які раніше постачались в окремому пакеті Windows Multimedia Extensions. Для розширення видавничих можливостей у Windows було вбудовано систему підтримки масштабованих True Type шрифтів. Восени 1993 року вийшла повністю 32-розрядна ОС Windows NT 3.1., яка мала дві поставки: Windows NT Server - для керування роботою серверів комп'ютерних мереж та Windows NT Workstation - для встановлення на ПК - клієнтах мережі. Дана ОС підтримувала файлові системи DOS та попередніх версій Windows, але мала власну - NTFS (New Technology File System). Ця файлова система характеризується значно вищою продуктивністю та підтримкою довгих імен файлів. Незважаючи на явні переваги даної операційної системи, вона не отримала значного поширення, оскільки вимагала значних на той час апаратних ресурсів.

Нарешті, восени 1995 року побачила світ комерційна версія 32-розрядної операційної системи Windows. Дана ОС самостійна і не вимагає для своєї роботи системних файлів DOS. Сама. Особливістю Windows 95 є зручний графічний інтерфейс користувача (GUI - Graphical User Interface).

День 25 червня 1998 року ввійшов в історію комп'ютерних технологій, як день офіційного представлення операційної системи Windows 98. Вона реалізована, як логічне продовження операційних систем напрямку Windows.

 

- 2 - ОС Windows 98 має такі основні характеристики:

• графічний інтерфейс користувача (GUI), завдяки якому значно простіше виконувати програми, створювати і редагувати документи, працювати з дисками і комп'ютерними мережами.

Графічний інтерфейс Windows 98, як і в інших передових ОС, включає в себе стратегію робочого столу (Desktop), тобто вигляд екрану Windows 98 максимально наближений до реального робочого столу ділової людини. Він містить такі елементи (детально вони будуть описані в розділі 4):

- власне поверхню робочого столу з піктограмами, папками і ярликами;

- лінійку задач (TaskBar) з Start-меню;

• нова файлова система VFAT-32, що характеризується підтримкою довгих імен файлів (до 255 символів) та можливістю працювати з логічними дисками об'ємом до 2Г і файлами розміром до 4Г.

• Багатозадачність - це можливість одночасного виконання декількох прикладних програм.

• 32-розрядні драйвери віртуальних пристроїв - це драйвери захищеного режиму, що керують системними ресурсами так, щоб декілька задач могли отримати до них одночасний доступ.

• використання віртуальної пам'яті. Віртуальна пам'ять (Virtual Memory) це продовження оперативної пам'яті ПК на жорсткому диску у так званому файлі підкачки (Swap file). Це дає можливість значно розширити об'єм оперативної пам'яті, що необхідно у випадку одночасного виконання декількох програм.

• документоорієнтована робота, тобто орієнтація при роботі не на прикладні програми, а на документи. Дана характеристика проявляється в тому, що на відміну від DOS, для створення чи редагування документу не потрібно здійснювати пошук, завантаження прикладної програми і в ній відкривати документ, а досить вибрати його зі списку файлів і завантажити мишею чи клавішею Enter.

• підтримка технології Drag-and-Drop. В операційних системах з графічним інтерфейсом користувача вже давно існує зручний механізм перенесення і копіювання об'єктів, що називається Drag-and-Drop (перетягни і опусти). Згідно з цією технологією, для того. щоб перенести певний об'єкт (наприклад, файл) досить встановити на ньому курсор миші, натиснути ліву клавішу і, утримуючи її, перетягнути його в місце призначення.

• підтримка технології Plug-and-Play. У Windows 95 вперше реалізовано технологію Plug-and-Play, згідно з якою операційна система бере на себе функції автоматичного визначення пристроїв, підключення драйверів і їх конфігурування.

• вбудовані можливості для роботи з локальними та глобальними комп'ютерними мережами. У Windows 98 вбудована можливість роботи в однорангових локальних комп'ютерних мережах та використання ПК з даною ОС як клієнта мережі типу клієнт-сервер. Особливо слід відмітити глибоке злиття ОС Windows 98 з глобальними комп'ютерними мережами Internet.

• використання масштабованих True Type шрифтів. В операційних системах з графічним інтерфейсом користувача вже давно використовуються масштабовані True Type шрифти. Масштабованість шрифту - це здатність плавно змінювати розміри символів без втрати якості.

• використання технологій обміну даними. Вони забезпечують вільний обмін даними між різними типами прикладних програм через спільний для всіх буфер обміну (Clipboard).

• багатокористувацький інтерфейс Windows 98. У Windows 98 набув подальшого розвитку принцип багатокористувацького інтерфейсу, що закладений в попередніх версіях Windows 95. Він полягає в тому, що на одному ПК одночасно можна встановити декілька різних конфігурацій інтерфейсу Windows 98. Кожна з конфігурацій включає в себе: індивідуальний вигляд робочого столу, склад меню кнопки Start (Пуск), вигляд Web-сторінок Internet, підтримку локальної мережі і т.д. Це дозволяє працювати на одному ПК кільком.

• централізована база даних про конфігурування операційної системи. На відміну від попередніх версій у Windows 95 і 98 вся інформація про параметри системи, конфігурацію апаратного і програмного забезпечення зберігається в реєстрі (Registry). Це дозволяє в разі необхідності швидко змінити певні установки не вимагаючи від користувача редагування багатьох конфігураційних файлів;

• підтримка технології ММХ. що дозволяє в повній мірі використовувати можливості сучасних процесорів при роботі з аудіо- і відеоінформацією;

• підтримка AGP-шини, дозволяє сповна використати можливості шини AGP і відеокарт, які розроблені для неї. Нагадаємо, що AGP - це нова швидкісна відеошина, яка значно швидша від РСІ. Вона рекомендована для задач, які пов'язані з обробкою значних об'ємів графічної інформації.

• можливість одночасного використання на одному ПК двох дисплеїв. Ця можливість є досить корисною у тому випадку, коли потрібно продемонструвати певну інформацію для аудиторії глядачів (комп'ютерні презентації, навчання і т.д.).

• більша продуктивність роботи порівняно з попередніми версіями ОС Windows. Ця характеристика проявляється перш за все у значно меншому часі завантаження більшості прикладних програм та швидшому завершенні роботи ОС.

БІЛЕТ№3

Порівняйте носії інформації: магнітні стрічки, гнучкі магнітні диски, жорсткі магнітні диски, CD-ROM – диски та інші.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 171; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!