ХАРКІВСЬКИЙ БАЗОВИЙ МЕДИЧНИЙ КОЛЕДЖ № 1



Інструкції

до проведення практичних занять
з дисципліни: «Хірургія»

 

 

Спеціальність: «Лікувальна справа» 5.12010101

 

ІІІ семестр.
Хірургічна діяльність на основних етапах лікування

 


Інструкція

Практичне заняття № 1

Дисципліна: «Хірургія»

Спеціальність: «Лікувальна справа» 5.12010101

 

Тема: «Загальні принципи першої медичної допомоги. Амбулаторна хірургія»

Мета:

4. Засвоїти поняття про першу медичну допомогу (ПМД).

5. Вивчити завдання ПМД.

6. Вивчити структуру хірургічної служби поліклініки, травматологічного пункту, фельдшерсько-акушерського пункту (ФАП).

Студент повинен знати:

3. Поняття про першу медичну допомогу.

4. Рівні надання допомоги.

5. Завдання ПМД: профілактика небезпечних ускладнень, травм, термінальних станів та гострих захворювань.

6. Структуру хірургічної служби поліклініки, травматологічного пункту, фельдшерсько-акушерського пункту (ФАП).

7. Порядок прийому хворих і проведення невідкладної допомоги й планових операцій.

8. Документацію в поліклініці.

Студент повинен вміти:

3. Брати участь у роботі хірургічного кабінету амбулаторії (поліклініки) та допомога хірургу поліклініки.

4. Брати участь в обстеженні хворого і діагностиці хірургічних захворювань.

5. Заповнювати медичну карту амбулаторного та стаціонарного хворого.

Вивчити практичні навички

1. Участь у роботі хірургічного кабінету амбулаторії (поліклініки) та допомога хірургу поліклініки.

2. Участь в обстеженні хворого і діагностика хірургічних захворювань.

3. Заповнення медичної карти амбулаторного та стаціонарного хворого.

 

Хід заняття:

4. Контроль вихідного рівня знань.

5. Рішення ситуаційних задач.

6. Відпрацьовування практичних навичок

Домашнє завдання: Лікування хворого в хірургічному відділенні. Діагностика хірургічних захворювань.

 

Дата: ____________

 

Висновок

 

Викладач ________

 


Інструкція

Практичне заняття № 2

 

Дисципліна: «Хірургія»

Спеціальність: «Лікувальна справа» 5.12010101

 

Тема: «Лікування хворого в хірургічному відділенні. Діагностика хірургічних захворювань»

Мета:

1. Засвоїти загально-клінічні методи обстеження хворих.

2. Засвоїти підготовку хворих до спеціальних досліджень.

Студент повинен знати:

3. Загально-клінічні методи обстеження хворих: знайомство з хворим, збір анамнезу захворювання та життя, даних об’єктивного обстеження органів і систем, місць патологічного вогнища, лабораторні й спеціальні методи дослідження.

4. Методику оформлення та ведення історій хвороб.

5. Організацію та послідовність проведення діагностики обстеження.

6. Підготовку хворого до спеціальних досліджень.

7. Участь фельдшера в обстеженні хворих та оформленні відповідної документації.

Студент повинен вміти:

3. Заповнювати медичні картки стаціонарних хворих, збирати анамнез життя та захворювання.

4. Виявляти місцеві прояви захворювання: огляд, перкусія, пальпація, аускультація та різні вимірювання симетричних частин тіла.

5. Оцінювати результати лабораторних та інших методів обстеження хворих.

6. Вивчати документацію постової сестри.

Вивчити практичні навички

15. Обстеження хворого та діагностика хірургічних захворювань.

16. Заповнення медичної карти амбулаторного та стаціонарного хворого.

Хід заняття:

4. Контроль вихідного рівня знань.

5. Рішення ситуаційних задач.

6. Відпрацьовування практичних навичок

Домашнє завдання: Догляд за хворими в хірургічному відділенні. Підготовка хворих до операції.

 

Дата: ____________

 

Висновок

 

 

Викладач ________


Інструкція

Практичне заняття № 3

Дисципліна: «Хірургія»

Спеціальність: «Лікувальна справа» 5.12010101

 

Тема: «Догляд за хворими в хірургічному відділенні. Підготовка хворих до операції»

Мета:

1. Засвоїти організацію хірургічного відділення.

2. Засвоїти етап підготовки хворого до операції.

Студент повинен знати:

6. Організацію хірургічного відділення, його структуру, розміщення, палати, перев’язочну, режим роботи, прибирання.

7. Лікарський план обстеження та лікування хворого і його значення для роботи молодшого медичного персоналу.

8. Поняття про загальних догляд за хірургічними хворими.

9. Особливості організації харчування хірургічних хворих.

10. Показання та протипоказання до знеболення та операції (абсолютні, відносні).

11. Підготовку хворого до операції.

12. Підготовку операційного поля.

13. Премедикацію.

14. Особливості підготовки до ургентних та планових операцій.

Студент повинен вміти:

5. Брати участь у підготовці до планової та ургентної операцій хворих.

6. Проводити премедикацію.

7. Готувати операційне поле.

8. Транспортувати хворих в операційну.

Вивчити практичні навички

8. Підготовка хворого до планової операції.

9. Підготовка хворого до ургентної операції.

10. Проведення премедикації.

11. Транспортування хворого в операційну.

12. Оцінка даних лабораторних та додаткових методів обстеження.

13. Проведення проб на чутливість до новокаїну та інших лікарських засобів.

 

Хід заняття:

4. Контроль вихідного рівня знань.

5. Рішення ситуаційних задач.

6. Відпрацьовування практичних навичок

Домашнє завдання: Післяопераційних період. Лікування хворого у відділенні інтенсивної терапії. Контрольний модуль.

Дата: ____________

Висновок

 

Викладач ________


Інструкція

Практичне заняття № 4

Дисципліна: «Хірургія»

Спеціальність: «Лікувальна справа» 5.12010101

 

Тема: «Післяопераційних період. Лікування хворого у відділенні інтенсивної терапії. Контрольний модуль №2»

Мета:

3. Вивчити післяопераційний період.

4. Засвоїти післяопераційні ускладнення.

Студент повинен знати:

3. Післяопераційний період, його фази та варіанти перебігу.

4. Порушення функцій життєво важливих органів і процесів обміну після операції.

5. Організацію роботи та гігієнічний режим у відділенні реанімації та інтенсивної терапії (ВРТ), оцінку загального стану хворого.

6. Клінічний та монітор ний нагляд за хворим.

7. Післяопераційні ускладнення, їхню профілактику й усунення.

8. Можливі ускладнення в ділянці рани та дренажів.

9. Післяопераційний режим дієту, лікарську терапію, лікувальну фізкультуру.

10. Лабораторний та функціонально-діагностичний контроль за станом хворого.

11. Поняття про реабілітацію хірургічних хворих після операції.

Студент повинен вміти:

3. Працювати у відділенні реанімації та інтенсивної терапії, у хірургічному відділенні.

4. Виконувати профілактику ускладнень після операції і призначення лікаря.

5. Заповнювати документацію ВРТ та брати участь у її веденні.

Вивчити практичні навички

9. Догляд за хворими в післяопераційний період.

10. Виявлення та участь у ліквідації ускладнень у післяопераційний період.

11. Виконання призначень лікаря.

12. Складання режиму, дієти, ЛФК для хворих у відділенні інтенсивної терапії.

13. Ведення документації.

Хід заняття:

4. Контроль вихідного рівня знань.

5. Рішення ситуаційних задач.

6. Відпрацьовування практичних навичок

Домашнє завдання: Ушкодження. Закриті механічні ушкодження (травми).

Дата: ____________

 

Висновок

 

Викладач ________


Інструкція

Практичне заняття № 5

Дисципліна: «Хірургія»

Спеціальність: «Лікувальна справа» 5.12010101

 

Тема: «Ушкодження. Закриті механічні ушкодження (травми)»

Мета:

3. Засвоїти поняття про травму.

4. Засвоїти поняття про переломи кісток.

Студент повинен знати:

6. Уявлення про травми.

7. Види травматизму та його профілактику.

8. Ускладнення травм – безпосередні ускладнення, найближчі та пізні.

9. Особливості обстеження травматологічного хворого, дослідження місця ушкодження.

10. Організаційні й лікувальні принципи надання ПМД.

11. Види закритих травм м’яких тканин: забій, розтягнення, розрив, струс, здавлення.

12. Вивихи, їхні види, діагностика лікування.

13. Поняття про переломи кісток: класифікація, клінічні ознаки, надання ПМД.

14. Механічні зростання переломів.

15. Фактори, які уповільнюють зростання.

16. Принципи лікування. Особливості догляду за травматологічними хворими.

Студент повинен вміти:

4. Працювати в травматологічному відділенні.

5. Демонструвати та аналізувати рентгенограми травматологічних хворих.

6. Працювати в операційній та перев’язочній.

7. Накладати та знімати гіпсові пов’язки.

8. Готувати шини Белєра, інструменти для скелетного витягнення тензійними апаратами.

Вивчити практичні навички

8. Діагностика та надання ПМД в разі ушкодження м’яких тканин.

9. Діагностика та надання ПМД у випадку вивихів та переломів.

10. Участь у накладанні та знятті гіпсових пов’язок.

11. Догляд за хворими.

12. Підготовка наборів для операції на кістках.

13. Діагностика основної травматологічної патології за рентгенограмами.

Хід заняття:

4. Контроль вихідного рівня знань.

5. Рішення ситуаційних задач.

6. Відпрацьовування практичних навичок

Домашнє завдання: Ушкодження. Закриті механічні ушкодження (травми).

Дата: ____________

 

Висновок

 

Викладач ________


Інструкція

Практичне заняття № 6

Дисципліна: «Хірургія»

Спеціальність: «Лікувальна справа» 5.12010101

 

Тема: «Ушкодження. Закриті механічні ушкодження (травми)»

Мета:

1. Засвоїти поняття про травму.

2. Засвоїти поняття про переломи кісток.

Студент повинен знати:

1. Уявлення про травми.

2. Види травматизму та його профілактику.

3. Ускладнення травм – безпосередні ускладнення, найближчі та пізні.

4. Особливості обстеження травматологічного хворого, дослідження місця ушкодження.

5. Організаційні й лікувальні принципи надання ПМД.

6. Види закритих травм м’яких тканин: забій, розтягнення, розрив, струс, здавлення.

7. Вивихи, їхні види, діагностика лікування.

8. Поняття про переломи кісток: класифікація, клінічні ознаки, надання ПМД.

9. Механічні зростання переломів.

10. Фактори, які уповільнюють зростання.

11. Принципи лікування. Особливості догляду за травматологічними хворими.

Студент повинен вміти:

1. Працювати в травматологічному відділенні.

2. Демонструвати та аналізувати рентгенограми травматологічних хворих.

3. Працювати в операційній та перев’язочній.

4. Накладати та знімати гіпсові пов’язки.

5. Готувати шини Белєра, інструменти для скелетного витягнення тензійними апаратами.

Вивчити практичні навички

1. Діагностика та надання ПМД в разі ушкодження м’яких тканин.

2. Діагностика та надання ПМД у випадку вивихів та переломів.

3. Участь у накладанні та знятті гіпсових пов’язок.

4. Догляд за хворими.

5. Підготовка наборів для операції на кістках.

6. Діагностика основної травматологічної патології за рентгенограмами.

Хід заняття:

1. Контроль вихідного рівня знань.

2. Рішення ситуаційних задач.

3. Відпрацьовування практичних навичок

Домашнє завдання: Ушкодження. Відкриті механічні ушкодження (рани).

Дата: ____________

 

Висновок

 

Викладач ________


Інструкція

Практичне заняття № 7

Дисципліна: «Хірургія»

Спеціальність: «Лікувальна справа» 5.12010101

 

Тема: «Ушкодження. Відкриті механічні ушкодження (рани)»

Мета:

5. Засвоїти поняття про поранення та рану.

6. Засвоїти етапи перебігу ранового процесу.

Студент повинен знати:

10. Уявлення про поранення та рану.

11. Види ран, розподіл їх за характером ушкодження.

12. Клінічні ознаки ран, класифікацію за стадіями розвитку інфекційного процесу.

13. Етапи перебігу ранового процесу.

14. Види загоєння ран.

15. Основи надання ПМД в разі поранень.

16. Загальні принципи первинного хірургічного оброблення ран.

17. Особливості лікування у випадках гнійних ран.

18. Симптоми нагноєння рани, консервативне та хірургічне активне лікування.

19. Вторинне хірургічне оброблення рани.

20. Особливі види ранової інфекції.

21. Вогнепальні поранення

22. Особливості перебігу та лікування.

Студент повинен вміти:

4. Працювати в чистій та гнійній перев’язочній, травматологічному пункті.

5. Виконувати перев’язки та знімати шви у хворих після операції.

6. Підбирати необхідний інструментарій для первинного хірургічного оброблення ран.

7. Лікувати потерпілих з гнійними ранами залежно від фази ранового процесу.

8. Накладати м’які клейові та бинтові пов’язки.

Вивчити практичні навички

6. Перша допомога при ранах.

7. Проведення первинного хірургічного оброблення поверхнево розміщених ран м’яких тканин.

8. Проведення активно-пасивної профілактики правця.

9. Участь у лікуванні ран, залежно від фази ранового процесу.

Хід заняття:

4. Контроль вихідного рівня знань.

5. Рішення ситуаційних задач.

6. Відпрацьовування практичних навичок

Домашнє завдання: Термічні ушкодження. Електротравма.

Дата: ____________

 

Висновок

 

 

Викладач ________


Інструкція

Практичне заняття № 8

Дисципліна: «Хірургія»

Спеціальність: «Лікувальна справа» 5.12010101

 

Тема: «Термічні ушкодження. Електротравма»

Мета:

1. Засвоїти поняття про опіки.

2. Засвоїти поняття про відмороження.

3. Засвоїти поняття про електротравму.

Студент повинен знати:

2. Опіки. Класифікацію термічних опіків.

3. Визначення глибини ушкодження тканин і площі опіку.

4. Послідовність надання ПМД хворим, боротьбу з опіковим шоком, місцеве лікування в разі опіків.

5. Опікову хворобу: періоди та клінічні симптоми, принципи лікування.

6. Догляд за опіковими хворими.

7. Хімічні опіки, їх види, прояви, ПМД та лікування.

8. Відмороження. Види холодової травми. Класифікацію відморожень, періоди і ступені розвитку.

9. ПМД на догоспітальному етапі та лікування.

10. Особливості догляду за хворими з відмороженнями.

11. Поняття про електротравму.

12. Дію електроструму на організм людини.

13. Особливості надання ПМД, серцево-легеневу реанімацію, принципи лікування.

Студент повинен вміти:

2. Збирати клінічний аналіз перебігу хвороби в пацієнтів з опіками, відмороженнями.

3. Доглядати за хворими з опіками та відмороженнями.

4. Проводити некротомію та перев’язки

5. Проводити клінічний аналіз перебігу хвороби в пацієнтів з електротравмою.

6. Проводити лікувальні заходи в умовах відділення реанімації та інтенсивної терапії.

Вивчити практичні навички

5. Перша допомога в разі термічних, хімічних опіків.

6. Перша допомога в разі електротравми.

7. Перша допомога в разі холодової травми, відмороження та загального замерзання.

8. Методика охолодження ушкодженої ділянки у випадку термічного опіку.

Хід заняття:

4. Контроль вихідного рівня знань.

5. Рішення ситуаційних задач.

6. Відпрацьовування практичних навичок

Домашнє завдання: Гостра і хронічна гнійна аеробна інфекція.

Дата: ____________

 

Висновок

 

 

Викладач ________


Інструкція

Практичне заняття № 9

Дисципліна: «Хірургія»

Спеціальність: «Лікувальна справа» 5.12010101

 

Тема: «Гостра і хронічна гнійна аеробна інфекція»

Мета:

1. Засвоїти поняття про хірургічну інфекцію.

2. Засвоїти принципи лікування.

Студент повинен знати:

1. Поняття про хірургічну інфекцію позалікарняної та внутрішньо лікарняної етіології.

2. Класифікацію хірургічної інфекції.

3. Профілактику та лікувальні заходи у подоланні гнійних захворювань у роботі фельдшера.

4. Основні збудники гострої та хронічної гнійної аеробної хірургічної інфекції.

5. Шляхи проникнення інфекції.

6. Загальні і місцеві ознаки гнійного запалення, види гнійних захворювань.

7. Принципи лікування, антибактеріальну терапію і детоксикацію.

Студент повинен вміти:

1. Виявляти та класифікувати гнійні захворювання у пацієнта.

2. Доглядати за хворими з хірургічною інфекцією.

3. Брати участь у профілактиці та лікуванні гнійних захворювань.

4. Виявляти загальні та місцеві ознаки гнійного запалення.

5. Проводити антибактеріальну терапію і детоксикацію хворого.

Вивчити практичні навички

1. Перша допомога при виявленні гнійних запалень.

2. Методика лікування гнійних інфекцій.

Хід заняття:

1. Контроль вихідного рівня знань.

2. Рішення ситуаційних задач.

3. Відпрацьовування практичних навичок

Домашнє завдання: Місцеві гнійні захворювання шкіри, підшкірно-жирової клітковини, судин, кісток і суглобів.

 

Дата: ____________

 

Висновок

 

 

Викладач ________


Інструкція

Практичне заняття № 10

Дисципліна: «Хірургія»

Спеціальність: «Лікувальна справа» 5.12010101

 

Тема: «Місцеві гнійні захворювання шкіри, підшкірно-жирової клітковини, судин кісток і суглобів»

Мета:

1. Засвоїти поняття про гострі гнійні захворювання шкіри.

2. Засвоїти гнійно-запальні захворювання кісток.

Студент повинен знати:

1. Гострі гнійні захворювання шкіри (фурункул, карбункул, гідроаденіт, абсцес, флегмона, бешиха, еризипелоїд).

2. Клінічну картину, особливості перебігу та лікування у разі цих захворювань.

3. Запальні захворювання судин (лімфангіт, лімфаденіт, флебіт, тромбофлебіт). Причини, клінічні ознаки й лікування.

4. Небезпечність ускладнень і гострого тромбофлебіту обличчя і нижніх кінцівок.

5. Гнійно-запальні захворювання кісток і суглобів (бурсит, тендовагініт, артрит, остеомієліт).

6. Роль фельдшера в діагностиці та забезпеченні лікування хворих з окремими видами гнійних захворювань.

Студент повинен вміти:

1. Брати участь у проведені активного хірургічного втручання при гнійних захворюваннях, взяття посіву з ран для визначення мікрофлори, чутливості до антибіотиків.

2. Перев’язувати хворих, допомагати під час операцій, розтинів абсцесів, некротомії.

Вивчити практичні навички

1. Догляд за хворими.

2. Взяття матеріалу з ран для бактеріологічного дослідження.

3. Проведення проби на чутливість до антибіотиків.

4. Перев’язування хворих.

5. Участь в операціях.

6. Підготовка наборів для розтину гнояків.

Хід заняття:

1. Контроль вихідного рівня знань.

2. Рішення ситуаційних задач.

3. Відпрацьовування практичних навичок

Домашнє завдання: Гостра анаеробна інфекція. Профілактика газової гангрени, правця.

 

Дата: ____________

 

Висновок

 

Викладач ________


Інструкція

Практичне заняття № 11

Дисципліна: «Хірургія»

Спеціальність: «Лікувальна справа» 5.12010101

 

Тема: «Гостра анаеробна інфекція. Профілактика газової гангрени, правця»

Мета:

1. Засвоїти поняття про клостридіальну й неклостридіальну анаеробну інфекцію.

2. Засвоїти поняття про правець.

Студент повинен знати:

1. Поняття про клостридіальну й неклостридіальну анаеробну інфекцію.

2. Газову гангрену: збудники,форми, загальні й місцеві прояви.

3. Профілактику, протиепідемічні заходи і принципи лікування.

4. Правець: шляхи проникнення збудника й умови розвитку захворювання.

5. Гнильну неклостридіальну анаеробну інфекцію, причини виникнення, особливості клініки та лікування.

6. Організацію догляду за хворими.

Студент повинен вміти:

1. Розрізняти клостридіальну й неклостридіальну анаеробну інфекцію.

2. Проводити лікування і догляд за хворими.

Вивчити практичні навички

1. Догляд за хворими.

2. Взяття матеріалу з ран для бактеріологічного дослідження.

3. Проведення протиправцевої вакцинації.

Хід заняття:

1. Контроль вихідного рівня знань.

2. Рішення ситуаційних задач.

3. Відпрацьовування практичних навичок

Домашнє завдання: Загальна гнійна інфекція (сепсис). Гостра і хронічна специфічна хірургічна інфекція.

 

Дата: ____________

 

Висновок

 

Викладач ________


Інструкція

Практичне заняття № 12

Дисципліна: «Хірургія»

Спеціальність: «Лікувальна справа» 5.12010101

 

Тема:       «Загальна гнійна інфекція (сепсис). Гостра і хронічна специфічна хірургічна інфекція»

Мета:

1. Засвоїти поняття сепсису.

2. Засвоїти поняття про специфічну інфекцію.

Студент повинен знати:

1. Види сепсису. Причини виникнення і розвитку.

2. Класифікацію, клініку, місцеві та загальні прояви захворювання.

3. Токсикоінфекційний шок, симптоми, ПМД, інтенсивна терапія, комплексне лікування і особливості догляду за хворими.

4. Поняття про специфічну інфекцію.

5. Особливості захворювань, які потребують хірургічного лікування.

6. Сибірка: причини й чинники, форми, клінічні ознаки, обов’язковість консервативної терапії.

7. Дифтерія ран: особливості перебігу ранового процесу, специфічна терапія, застосування антибіотиків та антисептиків.

8. Протиепідемічні заходи й особливості догляду за хворими.

9. Тактику фельдшера під час виявлення таких хворих.

10. Особливості надання допомоги хворим з укушеними ранами.

11. Туберкульоз, який потребує хірургічного лікування, його форми.

12. Туберкульоз лімфатичних вузлів: ознаки та лікування.

13. Кістково-суглобовий туберкульоз: місцеві та загальні симптоми, діагностику, хіміотерапію, санаторно-ортопедичне і оперативне лікування та реабілітацію хворих.

14. Актиномікоз: клініку, діагностику та лікування.

15. Хірургічну проблему СНІДу.

Студент повинен вміти:

1. З’ясовувати клінічні ознаки у разі гострих специфічних інфекційних захворювань за медичними картками стаціонарних хворих.

2. Проводити профілактичні заходи і застосовувати специфічні сироватки.

3. Проводити хірургічне оброблення укушених ран.

4. Демонструвати і аналізувати рентгенограми з ураженням кісток і суглобів хворих на хірургічний туберкульоз.

5. Проводити догляд за хворими.

Вивчити практичні навички

1. Догляд за хворими.

2. Хірургічне оброблення ран.

3. Застосування специфічних сироваток.

4. Активно-пасивна профілактика правця.

5. Перша допомога хворим з укушеними ранами.

Хід заняття:

1. Контроль вихідного рівня знань.

2. Рішення ситуаційних задач.

3. Відпрацьовування практичних навичок

Домашнє завдання: Пухлини. Змертвіння. Захворювання судин нижніх кінцівок. Природжені хірургічні захворювання.

 

Дата: ____________

 

Висновок

 

Викладач ________


Інструкція

Практичне заняття № 13

Дисципліна: «Хірургія»

Спеціальність: «Лікувальна справа» 5.12010101

 

Тема:       «Пухлини. Змертвіння. Захворювання судин нижніх кінцівок. Природжені хірургічні захворювання»

Мета:

1. Засвоїти поняття про пухлини.

2. Засвоїти причинні чинники некрозу тканин.

3. Засвоїти поняття про природжені хірургічні захворювання.

Студент повинен знати:

1. Уявлення про доброякісні та злоякісні пухлини. Клінічні ознаки та розвиток захворювань.

2. Класифікацію пухлин залежно від вихідної тканини.

3. Форми росту злоякісних пухлин.

4. Оцінку поширення процесу, поділ на стадії за системою ТНМ.

5. Діагностику новоутворень, лікування при передракових захворюваннях.

6. Поняття про радикальне і паліативне лікування злоякісних пухлин: хірургічне, променеве, гормональне, симптоматичне, комбіноване.

7. Комплексну терапію злоякісних пухлин і необхідність застосування хірургічного лікування.

8. Причинні чинники місцевого некрозу тканин. Види змертвінь.

9. Клінічні ознаки сухої й вологої гангрени.

10. Поняття про тромбоз і емболію: клініка, профілактика і лікування.

11. Пролежні: екзо-, ендогенні причини, клінічний перебіг, профілактика і лікування.

12. Виразки, їхні види, клінічні ознаки, консервативні та оперативні методи лікування.

13. Уявлення про нориці: класифікація, діагностика, лікування.

14. Природжені хірургічні захворювання, причини виникнення, різні вади розвитку в дітей і дорослих.

15. Методи корекції природженої патології.

16. Облітеруючий ендартеріїт, облітеруючий артеріосклероз: причини, клінічні ознаки, діагностика та лікування.

17. Хвороба Рейно: клініка, діагностика, лікування.

18. Варикозне розширення вен, тромбофлебіт і флеботромбоз: клініка, діагностика, ускладнення і способи лікування.

19. Посттромбофлебітичний синдром: класифікація, діагностика, форми захворювання й лікування.

Студент повинен вміти:

1. Проводити клінічний аналіз і показ хворих з доброякісними та злоякісними пухлинами.

2. Проводити організацію диспансеризації населення.

3. Брати участь у проведенні діагностичних і лікувальних маніпуляцій, операцій, перев’язок.

4. Проводити профілактику пролежнів та їх лікування.

5. Брати участь у перев’язках хворих з некрозами та гангренами у випадку облітеруючого захворювання судин, з виразками й норицями.

6. Проводити догляд за хворими з некрозами, бинтування нижніх кінцівок після венектомії, зняття швів.

7. Проводити підготовку хворих і проведення фістулографії.

8. Аналізувати перебіг захворювання, демонструвати хворих із судинною патологією.

9. Проводити спеціальні проби для виявлення захворювань артерій і вен нижніх кінцівок.

10. Брати участь у проведенні спеціальних методів дослідження тематичних хворих.

11. Проводити догляд за хворими після операцій на судинах, накладання еластичного бинта

Вивчити практичні навички

1. Догляд за хворими.

2. Виявлення ознак пухлинного процесу.

3. Застосування правил етики та деонтології.

4. Участь у виконанні лікарських призначень.

5. Профілактика пролежнів.

6. ПМД в разі гострого тромбозу та емболії.

7. Накладання еластичного бинта на нижні кінцівки.

8. Визначення прохідності глибоких вен нижніх кінцівок.

9. Засвоєння схем антикоагулянтної терапії.

10. Виявлення пульсації на артеріях нижніх кінцівок.

Хід заняття:

1. Контроль вихідного рівня знань.

2. Рішення ситуаційних задач.

3. Відпрацьовування практичних навичок

Домашнє завдання: Контрольний модуль.

 

Дата: ____________

 

Висновок

 

 

Викладач ________


Інструкція

Практичне заняття № 14

Дисципліна: «Хірургія»

Спеціальність: «Лікувальна справа» 5.12010101

 

Тема: «Контрольний модуль №3»

 

Теоретичні питання:

7. Ушкодження. Закриті механічні ушкодження (травми).

8. Ушкодження. Відкриті механічні ушкодження (рани).

9. Термічні ушкодження. Електротравма.

10. Місцеві гнійні захворювання шкіри, підшкірно-жирової клітковини, судин, кісток і суглобів.

11. Гостра і хронічна гнійна аеробна інфекція.

12. Гостра анаеробна інфекція. Профілактика газової гангрени, правця.

13. Загальна гнійна інфекція (сепсис). Гостра і хронічна специфічна хірургічна інфекція.

14. Пухлини, змертвіння, захворювання судин нижніх кінцівок, природжені хірургічні захворювання.

 

 


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 174; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!