І V . ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДО ЕКЗАМЕНАЦІЙНИХ БІЛЕТІВ



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

«Затверджую»

Перший проректор, професор

 

__________Білякович М.О.

«______»_____________2013 р.

 

 

П Р О Г Р А М А

ДЕРЖАВНОГО ЕКЗАМЕНУ

Зі спеціальності

 

На здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня

Бакалавра

За напрямом підготовки

Професійна освіта (транспорт)»

 

 

Київ НТУ 2013


Програма державного екзамену зі спеціальності на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» з напряму підготовки «Професійна освіта (транспорт)» розглянута та схвалена на засіданні Ради Автомеханічного факультету ___________ 2013 р., протокол № ____.

Укладачі:

 

Андрусенко Сергій Іванович, кандидат технічних наук, професор;

Арістова Алла Вадимівна, доктор філософських наук, професор;

Бахтіярова Халідахон Шамшитдинівна, кандидат педагогічних наук, професор;

Волобуєва Світлана Валентинівна, доцент;

Глухонець Оксана Олександрівна, асистент.

Годованюк Петро Дмитрович, кандидат технічних наук, доцент;

Половко Микола Васильович, кандидат технічних наук, доцент;

Старовойт Світлана Миколаївна, кандидат педагогічних наук, доцент.

Філіпова Галина Андріївна, кандидат технічних наук, професор.

 

 

 

Програма розглянута і схвалена на засіданні кафедри «Філософія та педагогіка» _________ 2013 року, протокол № ___.

 


І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

 

Кабінетом Міністрів України визначено перелік напрямів, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Бакалавр». До числа встановлених напрямів відноситься і напрям підготовки «Професійна освіта», що охоплює низку фахових спрямувань.

Підготовка бакалаврів за напрямом «Професійна освіта (транспорт)» у Національному транспортному університеті здійснюється згідно з вимогами багатоступеневої системи освіти за навчальними планами, розробленими за участю випускових кафедр «Філософія та педагогіка» та «Технічна експлуатація автомобілів та автосервіс». Зазначені плани спрямовані на надання студентам збалансованої системи знань з фундаментальних, спеціальних та професійно-орієнтованих дисциплін, забезпечення високоякісної підготовки майбутніх фахівців та надання належного базису для їх наступного саморозвитку і самостійного поглиблення професійних знань

Метою Державного екзамену є перевірка рівня знань та атестація майбутніх фахівців, що здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра.

Програма розроблена згідно з освітньо-професійною програмою (ОПП) і освітньо-кваліфікаційною характеристикою (ОКХ) і є основою для підготовки екзаменаційних білетів.

Програма передбачає визначення рівня підготовки бакалаврів з напряму 6.010104 «Професійна освіта (транспорт)» з таких дисциплін:

 

· «Професійна педагогіка»;

· «Методика професійного навчання»;

· «Психологія»;

· «Автомобілі»;

· «Технічна експлуатація автомобілів»;

· «Використання експлуатаційних матеріалів та економія паливно-енергетичних ресурсів»;

· «Матеріалознавство та матеріали в машинобудуванні»;

·  «Основи охорони праці».

 


ІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ ЕКЗАМЕНУ

Екзамен проводиться у 8-му семестрі для студентів денної форми навчання після складання екзаменаційної сесії.

До екзамену не допускається студент, який не склав до встановленого терміну державного екзамену хоча б один іспит або залік, передбачений навчальним планом спеціальності.

За 1-3 дні до екзамену проводиться комплексна консультація з підготовки до екзамену за участю всіх викладачів відповідних дисциплін.

В екзаменаційному білеті передбачено 5 питань: 2 питання з циклу психолого-педагогічних дисциплін та 3 питання з циклу інженерно-технічних дисциплін. Питання розміщені за таким порядком: перше питання – з дисципліни «Професійна педагогіка» або «Методика професійного навчання»; друге питання – одне з дисциплін «Психологія» або «Основи охорони праці»; третє питання – з дисципліни «Автомобілі»; четверте питання – одне з дисциплін «Технічна експлуатація автомобілів» або «Використання експлуатаційних матеріалів та економія паливно-енергетичних ресурсів»; п’яте питання – з дисципліни  «Матеріалознавство та матеріали в машинобудуванні».

ІІІ. СКЛАДАННЯ ЕКЗАМЕНУ

Екзамен складається у письмовій формі. У відповіді на питання, які увійшли до програми, студент повинен приділити увагу :

Ø з педагогічних дисциплін – теоретичним знанням зі спеціальності, аналізу проблем у педагогічній практиці, визначенню основних понять, розкриттю специфіки професійно-педагогічної діяльності;

Ø з інженерно-технічних дисциплін – розділам з теорії та конструкції перспективних моделей автомобілів, їх систем і агрегатів, розвитку нових технологій та технологічного обладнання для їх обслуговування та ремонту.

Відповіді мають бути викладені точно, конкретно, стисло, граматично і стилістично правильно.

Відповіді на питання пишуться протягом 4 академічних годин на листах стандартного паперу (формат А4) з одного або двох боків, чорною або синьою ручкою. Графічний матеріал (схеми, ескізи) виконуються олівцем або ручкою, але акуратно і розбірливо.

Висновки мають стати підсумком роботи. У психолого-педагогічній частині вони мають мітити перелік основних тез, практичну значимість питання, рекомендації та пропозиції для подальшої розробки питання. В інженерно-теоретичній частині у висновках вказують напрямки вдосконалення конструкції, технологічних процесів ТО і ремонту автомобілів або двигунів.

Сумарний обсяг відповіді на екзаменаційний білет має бути не менше 5 аркушів формату А4.


І V . ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ДО ЕКЗАМЕНАЦІЙНИХ БІЛЕТІВ

Та рекомендованої літератури


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 248; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!