Розділ 1. Соціальний педагог як суб’єкт професійної діяльності



Nbsp;   КУРСОВА РОБОТА НА ТЕМУ: „Комунікативні особливості діяльності соціального педагога”  

ЗМІСТ

 

ВСТУП

РОЗДІЛ 1. Соціальний педагог як суб`єкт професійної діяльності

1.1 Професійна діяльність соціального педагога та його роль в соціально-педагогічній діяльності

1.2 Зміст, структура та принципи соціально-педагогічної діяльності

Висновок до 1 розділу

РОЗДІЛ 2. Комунікативні особливості діяльності соціального педагога

2.1 Особливості комунікативної професійної компетентності соціального педагога

2.2 Соціально-психологічна взаємодія як важливий компонент комунікативної підготовки майбутнього соціального педагога

Висновок до 2 розділу

ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

 


ВСТУП

 

Спілкування є багатогранним процесом, який вивчається філософією, соціологією, загальною і соціальною психологією, лінгвістикою, педагогікою та іншими науками. Концептуальні основи дослідження феномена спілкування розроблені в працях Бехтєрєва В.М., Рубінштейна С.Л., Леонтьєва А.А. та інших психологів, які розглядають спілкування як необхідну умову розвитку людини, її соціалізації, індивідуалізації, розвитку особистості.

Процес навчання і виховання є певною системою соціально-психологічної взаємодії. Тому, методична структура педагогічної діяльності завжди повинна співвідноситися зі специфікою процесу спілкування, його рівнем, формами тощо.

Спілкування відіграє значну роль при вирішенні практичних завдань педагогічної діяльності. Форма навчання потребує конкретних способів взаємодії педагога і учнів. За Леонтьєвим А.А. для реалізації дидактичних завдань важливі такі комунікативні компоненти діяльності як мотиви, проблемні ситуації і т.д. Дослідник Семіченко В.А. під педагогічним спілкуванням має на увазі цілісну систему соціально-психологічної взаємодії педагога і вихованців, в яку входить: обмін інформацією. Виховні впливи і організація взаємовідносин за допомогою комунікативних засобів. Науковець Бех І.Д. серед напрямків роботи, які сприятимуть становленню комунікативної культури педагога, в процесі оволодіння теорією особистісно орієнтованого спілкування, вказує на пізнання структури спілкування, моральних принципів, входження в технологію цього процесу, набування в результаті цього професійних комунікативних прийомів і навичок, формування власного досвіду комунікативної діяльності. Процес спілкування як двостороння взаємодія потребує від педагога оволодіння технологією діалогічності, він повинен вміти створювати демократичну і гуманну атмосферу педагогічного спілкування. Для цього (вказує Гранюк Л.О.) необхідно: вміння забезпечити позитивний емоційний настрій, оволодіння стилем "теплого" спілкування, вміння налагоджувати контакт із співбесідником і вселяти впевненість у своїх силах; готовність до внесення (на основі психолого-педагогічного аналізу взаємодії з партнерами) необхідні корективи в свою діяльність; установка вчителя на позитивне самосприйняття і сприйняття оточуючих людей. В діалозі зникають жорстко закріплені соціальні ролі "вчителя" і "учня" і рухливими силами спілкування, передбачається, мають бути обидві сторони. Часто науковці у своїх дослідженнях із проблем педагогічної психології вказують на те, що значна частина педагогічних прорахунків і труднощів визначається не стільки недоліками методичної підготовки вчительських кадрів, скільки реформацією сфери професійного педагогічного спілкування.

Отже, актуальність теми визначається наступним:

- Проблемам комунікативної підготовки майбутнього педагога;

- Соціальний педагог має свої комунікативні особливості і їх ефективність забезпечується певними умовами;

- Комунікативні вміння впливають на рівень підготовки майбутніх соціальних педагогів.

Об`єкт дослідження – соціальні педагоги та їх комунікативні особливості.

Предмет дослідження – особливості комунікативної професійної компетентності соціального педагога.

Мета дослідження полягає в тому, щоб на основі теоретичного матеріалу з даної проблеми показати істотний вплив комунікативних умінь та навичок на майбутню професійну діяльність соціального педагога.

Вихідними положеннями дослідження слугували психологічні сутності та шляхи становлення комунікативних умінь соціального педагога як професіонала; положення про складний і суперечливий процес особистого розвитку соціального педагога.

При розв`язанні визначених нами завдань були використані наступні методи дослідження: теоретичний аналіз літературних джерел з досліджуваної проблеми; вивчення та узагальнення передового педагогічного досвіду.

Завдання:

1. Опрацювати літературу з питань комунікативних особливостей діяльності соціального педагога;

2. Продемонструвати особливості комунікаційних умінь соціального педагога;

3. Висвітлити особливості різних форм роботи соціального педагога з клієнтами з використанням комунікативних умінь.

Теоретична значимість дослідження полягає в тому, що його зміст можуть бути використані для подальшої розробки обраної теми.

Робота складається з вступу, трьох розділів, висновків та списку використаної літератури.

 


Розділ 1. Соціальний педагог як суб’єкт професійної діяльності


Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 208; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!