Стаття 30. Грошове забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України



Форми та розміри грошового забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України встановлюються Президентом України і повинні забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування СБУ якіс­ним складом військовослужбовців, враховувати характер, умови роботи, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.

Положення

Про порядок комплектування, матеріально-технічного,

Військового та фінансового забезпечення

Служби безпеки України

Затверджене

постановою Верховної Ради України від 25 березня 1992 р.

(Відомості Верховної Ради України, 1992, № 27, ст. 384) (Витяг)

10. Особовий склад Служби безпеки України користується пільгами при сплаті податків у розмірах і порядку, встановлених законодавством.

11. Офіцерський склад, прапорщики і мічмани, військовослуж­бовці надстрокової служби та військової служби за контрактом Служби безпеки України користуються пільгами при розподілі житла,встановленні квартирних телефонів, влаштуванні дітей у дошкільні заклади, вирішенні інших питань соціально-побутового забезпечення у порядку, передбаченому актами законодавства.

12. Держава забезпечує органи, підрозділи та військові формування Служби безпеки України необхідними матеріальними засобами, тех нікою, обладнанням, озброєнням, військовим майном для здійснення оперативно-службової діяльності.

18. Соціальне і пенсійне забезпечення особового складу Служби безпеки України провадиться відповідно до законів України про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімеіі і про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальни­цького і рядового складу органів внутрішніх справ.

20. Пенсійне забезпечення співробітників — військовослуж­бовців Служби безпеки України, звільнених у запас або відставку, здійснюється регіональними органами СБУ за місцем їх постійного проживання.

Постанова Кабінету Міністрів України

Від 21 січня 1993 р. № 37

"Про грошове забезпечення військовослужбовців та умови оплати праці працівників СБУ"

(Витяг)

2. Виплачувати військовослужбовцям посадові оклади, крім затверджених цією постановою, оклади за військовими званнями, надбавку за вислугу років, грошову винагороду та матеріальну допо­могу, грошову компенсацію замість продовольчого пайка, речового забезпечення та здійснювати інші виплати на умовах і в розмірах, установлених для військовослужбовців Збройних Сил України.

Запитання та завдання для самоконтролю:

1. Правова основа діяльності СБУ.

2. На яких принципах заснована діяльність СБУ?

3. Головні положення державної таємниці.

4. Загальна характеристика системи СБУ.

5. Права й обов'язки працівників органів СБУ.

6. Контроль і нагляду за діяльністю СБУ.

7. Правовий статус співробітників СБУ.

8. Відповідальність працівників СБУ.

9. Знайдіть помилки у наступних реченнях. Постійний конт­роль за діяльністю СБУ, дотриманням нею законодавства здій­снюється КСУ та Президентом України. СБУ у порядку, вста­
новленому законодавством, зобов'язана відповідати на запити Президента України та народних депутатів України. Голова СБУ щомісяця подає Президенту України звіт про діяльність СБУ.

 

 


Дано: законність; захист конституційного ладу, Центральне уііримління СБУ, позапартійність; навчальні і науково-дослідні усіппоііи СБУ, відповідальність перед народом України; гласність, Шист територіальної цілісності та суверенітету, конспірація; захист економічного потенціалу України.

11. Проаналізуйте статус співробітника СБУ у такій послідовності:
ОД іонні засади діяльності, права та обов'язки діяльності, відповідаль­
ність, соціально-правовий захист та матеріальне забезпечення.

12.Порівняйте наступні поняття:

гласність діяльності СБУ — конспірація єдиноначальність — колегіальність.

Це цікаво

"Ла Коза Ностра" (США) — створена емігрантами найбільша Група, що займається організованою злочинністю. Усьому світу відомі Колумбійські картелі з торгівлі наркотиками.

***

"Корсиканський союз" чи "Союз мерців" очолює організовану їлочинність у Франції. Ця організація має багаторічний досвід під­пільного існування оскільки Корсика ще з XVIII сторіччя боролася за незалежність.

Поразка на політичній арені змусила "мерців" зосередити свої зусилля на вчиненні злочинів. Корсиканці протягом багатьох років вважаються одними з кращих контрабандистів у світі. Незаконний оборот наркотиків і зброї, як джерело доходів, добре зміцнив репу­тацію організації.

***

"Боріокудан" ("Якудза") — одна з найдавніших злочинних ор­ганізацій світу, що виникла в Японії. її корені ідуть глибоко в се­редньовіччя — період міжусобних війн і розладу, що домінував тоді в країні сонця, що сходить. Ця організація нараховує близько 2500 банд чисельністю 85000 чоловік.

Традиції "Якудзи" пов'язані з японськими звичаями і традиціями самураїв (дворян), стародавніх японських воїнів (асігару), квогунів (князів), ніндзей (розвідників і шпигунів), рибалок і піратів.

У 1988 р. доходи цієї організації склали суму близько 9,8 мільярдів доларів, набутих від нелегальних ігорних підприємств і від торгівлі наркотиками в Японії.

***

"Тріади" (Китай) — досить велика шанхайська злочинна організація. Японська "Якудза" і китайська "тріада" у порівнянні з іншими злочин­ними співтовариствами світу залишаються найбільш закритими і загад­ковими. Походження "тріад" пов'язані з існуванням таємних товариств, які були засновані у XVIII столітті для знищення династії Мангу.

Після утворення КНР у 1912 р. злочинні елементи узяли владу над цією спільнотою і перетворили її на групи організованої злочинності. За даними Гонконгської поліції, уданий час ця організація тільки в Тайвані нараховує більш 700 банд, об'єднаних у 6 основних синдикатів.


 


 

 

Не силою бери, а переконанням

Біант — суддя Стародавньої Грени


Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 195; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!