Яке суспільство марксисти счетали ідеальним і чому ?



  У ряді держав протягом тих чи інших історичних періодів у владі були різні політичні партії і рухи які називають себе марксистськими , або перебували під впливом марксизму . Марксизм в цих країнах часто з ' являвся офіційною державною ідеологією чи був такий де факто .

Далеко не всі політики , які використовували і використовують марксизм для виправдання своїх дій , дійсно в ньому розбиралися і були його послідовними і переконаними прихильниками . Досить часто марксизм використовувався як ідеологічну прикриття для задумів і дій , далеких від ідей та цілей марксизму .

Ряд сучасних дослідників висловлюють думку , що в СРСР і деяких інших країнах партійна номенклатура використовувала марксистські ідеї в їх догматизированном і вульгарному поданні

Ставлення марксистів до особистої власності

Приватна власність , а тут , зокрема , приватна власність на засоби виробництва , стояла у центрі ідеологічних дискусій - суперечок в останні 200 років . Позиції йшли від лозунгу « власність є крадежем » ( так писав ранній соціаліст Пьєр Жозеф Прудон (1809 – 1865) у своїй праці „ Qu ’ est ce que la propi й t й ? ” ( Що таке власність ?) (1840)), оскільки така власність дає можливість мати « доходи без праці » , і доходили аж до твердження про безумовне і абсолютне право на власність , що Манчестерський капіталізм відстоював як маніфестацію абсолютної і необмеженої приватної автономії індивідуума . Теза лібералів говорить , що власність при конкуренції автоматично прямує до кращого господаря . Карл Маркс , а разом з ним соціалісти та комуністи , відстоювали думку про антагонізм між капіталом і найманою працею , між виробничими відносинами ( така назва була дана ними ) та продуктивними силами , прагнучими йти вперед , і цей антагонізм неминуче приведе з історичною необхідністю до революції .

Відношення марксистів до релігії .

Своє відношення до релігії хотілося б подати об ’ єктивним оглядом релігієзнавства як суспільного утворення . Історія свідчить , що численні релігійні вірування і культи є продуктами суспільного розвитку , відображають у своїх специфічних вченнях і доктринах суттєві риси різних соціальних епох . У зв ' язку з цим релігія є універсальним духовним явищем у житті суспільства . Релігійне вірування об ' єднує за допомогою догматів , моральних і духовних цінностей певні верстви населення у ієрархічно побудовані церковні організації , протиставляє за чітко визначеними конфесійними ознаками різні угруповання віруючих і в контексті сучасних соціальних реформ може сприяти консолідації різних громад віруючих у їхній боротьбі проти негативних соціальних відхилень і явищ , виконувати інші функції . У релігієзнавстві виділяються два важливі напрями , або розділи , — теоретичний та історичний . Теоретичне релігієзнавство складається з філософських , соціологічних і психологічних аспектів . Історичне релігієзнавство вивчає історію виникнення і еволюції окремих релігій та релігійних вірувань у їхньому взаємозв ' язку , акцентує увагу на послідовності розвитку релігійних культів .

Назвіть роботи марксистів .

Національний класифікатор України " Класифікатор професій - 2007" призначений для застосування всіма суб ' єктами господарювання під час запису про роботу в трудові книжки працівників . Структурно класифікатор складається з кодів та назв класифікаційних об ' єднань ( розділів , підрозділів , класів , підкласів та груп професій ). Для максимальної зручності знайти необхідну професію або її код Ви можете декількома шляхами – по назві професії ( в алфавітному порядку ), по виду діяльності та по номеру коду . За рахунок того , що в класифікатор професій вже внесені всі правки , видані після 2005 року , Вам не потрібно буде перевіряти необхідну Вам професію за допомогою окремих доповнень до Класифікатору .

Яке філософське вчення створили марксисти .

Неотомізм одна з найавторитетніших течій у філософії , офіційна філософська доктрина Ватикану . Провідні представники цього напрямку : Е . Жільсон , Ж . Марітен - у Франції ; Е . Корет – в Австрії ; Ю . М . Бохенський – у Швейцарії ; Ф . Ван - Станберген – у Бельгії ; К . Войтила – у Польщі . Неотомізм відроджує і модернізує теїстичне вчення Ф . Аквінського , центральним принципом якого є принцип гармонії віри та розуму ; поєднуючи його з філософськими системами Канта , Шеллінга , Гегеля , Руссерля , Хайдеггера , Ясперса . Фома Аквінський (1125/26 – - 1274 рр .) – один з найвидатніших представників середньовічної філософії . Як і його вчитель , Фома Аквінський намагався обґрунтувати основні принципи християнської теології , спираючись на вчення Арістотеля . При цьому вчення Арістотеля було пристосоване таким чином , щоб воно не вступало у протиріччя з догматами церкви . Послідовники цього вчення розглядають його через призму сучасності , намагаються довести , що доктрині , яку вони захищають , притаманні універсальні можливості піднестися над полярністю матеріалізму та ідеалізму .


Дата добавления: 2018-09-23; просмотров: 204; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!