Спроба обійти Кантово спростування раціоналізму



Це спростування , як вважає Гегель , має силу тільки для систем , які є метафизическими , але не для діалектичного раціоналізму , який бере до уваги розвиток розуму і тому не боїться протиріч . Кант спростував раціоналізм , заявивши , що той неодмінно призводить до протиріч . Однак цей аргумент черпає свою чинність на підставі закону протиріччя : він спростовує тільки системи , визнають цей закон , тобто намагаються позбутися від суперечностей . Цей аргумент не представляє загрози для діалектичної системи Гегеля , яка готова примиритися з суперечностями .

Опис розвитку розуму в термінах діалектики

Гегель вживає слово " розум " не тільки в суб ' єктивному розумінні - для позначення певної енергетичний , - але і в об ' єктивному сенсі - для позначення всіх видів теорій , думок , ідей і т . д . Гегель з найбільшим успіхом застосував діалектичний метод у своїх " Лекції по історії філософії ".

Гегель , що бачив у діалектиці справжнє опис дійсного процесу міркування і мислення , вважав своїм обов ' язком змінити логіку , з тим щоб зробити діалектику важливою - якщо не найважливішою - частиною логічної теорії . Для цього йому необхідно було відкинути " закон протиріччя ", який служив серйозною перешкодою для діалектики .

Назвіть закони діалектики Гегеля .

Якщо розум і дійсність тотожні і розум розвивається діалектично ( як це добре видно на прикладі розвитку філософського мислення ), то і дійсність повинна розвиватися діалектично . Світ повинен підкорятися законам діалектичної логіки . Отже , ми повинні знаходити в світі суперечності , які допускаються діалектичної логікою . Саме той факт , що світ сповнений суперечностей , ще раз роз ' яснює нам , що закон протиріччя повинен бути відкинутий за непридатністю . На підставі філософії тотожності розуму і дійсності стверджується , що оскільки ідеї суперечать один одному , також і факти можуть суперечити один одного , і що факти , як і ідеї , розвиваються завдяки розбіжностям , - і тому від закону протиріччя необхідно відмовитися .

11. Гегель був представником об ' єктивного реалізму або суб ' єктивного реалізму ?

Філософія займає важливу частину філософії Гегеля . Історію рухають протиріччя між національними духами , які суть - думки і проекції Абсолютного Духа . Коли у Абсолютного Духу зникнуть сумніву , він прийде до Абсолютної Ідеї Себе , а історія закінчиться і настане Царство Волі .

Хто був учнем Гегеля ?

У Гегеля було быгато учн i в ось вони : Розенкранц , Фейєрбах , Маркс , Енгельс , Бруно Бауер , Томас Грін , Бредлі , Ленін , Хайдеггер , Олександр Кожев , Сартр , Карл Барт , Ханс Кюнг , Хабермас , Гадамер , Ильенков

Що таке антропологічний матеріалізм ?

Антропологічний матеріалізм :

- усматривающий в людині основну світоглядну категорію ; і

- який стверджує , що тільки на її основі можна розробити систему уявлень про природі , суспільстві і мисленні .

Яке почуття Фейєрбах вважав найголовнішим для людини і чому ?

Між тим , Фейєрбах сходиться з Бенеке в прагненні протиставити " фізику " вдач " метафізики " і розвиває цю думку в ще більш радикального формі , протиставляючи етику щастя пануючим моральним навчань . Етика має своїм об ' єктом людську волю ; але де немає стимули , там немає і волі , а де ні стимули на щастя , там немає і взагалі ніякого стимули . " Моральність без блаженства - це слово без сенсу "

Коли і ким було створено філософське вчення марксизм ?

У 40- х роках XIX століття класова боротьба між пролетаріатом і буржуазією виступила на перший план в найбільш розвинених країнах Європи ( повстання ліонських ткачів в 1831 і 1834, підйом руху англійських чартистов в середині 30- х - початку 50- х рр ., повстання ткачів в Сілезії в 1844).

У цей період німецькі мислителі . Маркс і Ф . Енгельс навесні 1847 прилучилися до таємного пропагандистського суспільству " Союз комуністів ", організованому німецькими емігрантами , з якими Маркс познайомився в Лондоні . За дорученням товариства вони склали знаменитий " Маніфест комуністичної партії ", опублікований 21 лютого 1848 р . У ньому вони проголосили невідворотність загибель капіталізму від рук пролетаріату і привели коротку програму переходу від капіталістичної громадської формації до комуністичної .


Дата добавления: 2018-09-23; просмотров: 173; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!