Частина ІІ. ВСЕСВІТНЯ ІСТОРІЯ



Розділ І. Історія Стародавнього Сходу

Періодизація всесвітньої ісотрії. Предмет історії Стародавнього Сходу. Поява перших землеробських культур на Близькому Сході. Єгипет в давнину. Формування єгипетської цивілізації. Єгипет у добу Раннього та Стародавнього Царств. Єгипет у добу Середнього Царства. Єгипет у добу „світової Єгипетської держави”. Пізнє Царство.Месопотамія у ІV-II тис. до н.е. Шумер та Аккад. Старовавілонське царство. Месопотамія в І тис. до н.е. Ассирійська та Нововавілонська держави. Хеттське царство. Східне Середземномор'я в І тис. до н.е. Іран у давнину. Мідія, держава Ахеменідів.Стародавня Індія. Вступ до індології. Індська цивілізація. Ведійський період історії Стародавньої Індії. Буддійський період та ”класична епоха” історії Індії. Формування давньокитайської цивілізації. Стародавній Китай XVIII-III ст. до н.е.: правління династій Шан та Чжоу. Період Воюючих царств. Імперії Цінь і Хань. Занепад ханської імперії у III ст. н.е. Китайська філософія.

 

Розділ ІІ. Історія Стародавньої Греції

Джерельна база та історіографія історії стародавньої Греції. Історія Греції у III-II тис. до н.е. Греція ХІ-ІХ ст. до н.е. Архаїчна Греція VIII-VI ст. до н. е. Афіни і Спарта як типи полісів. Греко-перські війни. Економіка та соціальна структура Греції у V-IV ст. до н.е. Афінська демократія. Пелопоннеська війна (431- 404 pp. до н.е.) Греція у першій половині IV ст. до н.е. Піднесення Македонії і встановлення македонської гегемонії у Греції. Давньогрецька культура VIII - IV ст до н.е. Завоювання Олександра Македонського та утворення та розпад його держави. Елліністичні держави. Елліністична культура.

 

Розділ ІІІ. Історія Стародавнього Риму

Значення римської історії у всесвітньо-історичному процесі. Населення Італії. Етруски та проблеми вивчення їх історії та культури у Вітчизняній та зарубіжній історіографії. Заснування міста Риму та найдавніша доба історії Італії (VIII-VI ст. до н.е.). Державний лад ранньої римської республіки.

Завоювання Римом Італії. Перетворення Римської республіки у середземноморську державу. Криза республіканського устрою у Римі. Загострення соціальних протиріч (кін. II ст. до н.е. - сер. I ст. н.е.). Падіння республіканського ладу. Принципат Октавіана Августа. Імператорська влада та римське суспільство у I - II ст. н.е. Криза римського рабовласницького суспільства та держави у III ст. н.е. Пізня Римська імперія (Домінат). Розпад Римської імперії на Західну та Східну (Візантію).

 

Розділ ІV. Історія Середніх віків

Джерельна база та історіографія історії середніх віків. Падіння Римської імперії. Утворення варварських королівств. Розвиток феодальних відносин у Франкській державі у V-IXст. Візантійське суспільство та держава в IV-XI ст. Англосаксонська Англія IV-XI ст. Країни Піренейського півострова в IV-Xст. Початок Реконкісти. Виникнення німецької феодальної держави. Католицька церква та її організація за доби раннього середньовіччя. Політична карта Європи в IX-XI ст. Виникнення та піднесення середньовічних міст. Рух хрестоносців.

Франція в XI-XV ст. Англія в XI-XV ст. Германія в XII-XV ст. Італія в XI-XV ст. Країни Піренейського півострову в XI-ХV ст. Північна Європа в ХI-ХV ст. Візантія в ХП-ХV ст. Християнство, церква та єретичні рухи XII-XV ст. Середньовічна культура V-XV ст. Початок Відродження та гуманізм в Італії XIV-XV ст. Основні тенденції історичного розвитку Західної Європи у ХVІ – першій половині ХVІІ ст. Особливості аграрного розвитку, еволюція форм феодальної ренти. Мануфактура та її форми. Великі географічні відкриття та їх вплив на історичний розвиток країн Західної Європи. Політичні форми організації суспільства. Абсолютна монархія та її характерні риси. Ренесансний гуманізм на початку ХVІ ст. Реформація як конфесіональне та соціально-політичне явище. Німеччина у ХVІ ст. Соціально-політичне політичне становище. Католицька церква у Німеччині та причини складання опозиції католицизму. Гуманістичний рух у Німеччині та його специфічні риси. Початок Реформації у Німеччині. Вчення Мартіна Лютера та його соціальний зміст. Селянська війна 1524–1525 рр. Культурний розвиток Німеччини у ХVІ – на початку ХVІІ ст.

Англія у ХVІ ст. Особливості соціально–економічного розвитку Тюдорівської Англії. Початок «аграрного перевороту». Розвиток промисловості. Зміни у соціальній структурі. Особливості англійського абсолютизму. Основні напрямки внутрішньої та зовнішньої політики Тюдорів. Королівська Реформація в Англії. Католицька реакція за Марії Тюдор. Розквіт англійського абсолютизму за Єлизавети Тюдор. Суперництво з Іспанією. Розгром «Непереможної Армади». Культура Англії ХVІ – першій половині ХVП ст.

Франція у ХVІ – першій половині ХVІІ ст. Особливості соціально-економічного становища. Зміни у соціальному становищі шляхти. «Шляхта шпаги» та «люди мантії». Ранній французький абсолютизм. Активна зовнішня політика. Виникнення Галіканської церкви. Початок реформаційного руху у Франції. Жан Кальвін та його реформаційне вчення. Релігійні війни у Франції другої половини ХVІ ст. Нантський едикт. Генріх ІV Бурбон, його внутрішня та зовнішня політика. Зміцнення абсолютизму при Ришельє. Участь у Тридцятирічній війні. Формування національної культури у ХVІ – першій половині ХVІІ ст.

Іспанія у ХVІ - першій половині ХVІІ ст. Іспанія в системі імперії Карла V Габсбурга. Соціально-економічне становище Іспанії, вплив на нього колоніальних загарбань. «Революція цін». Особливості іспанського абсолютизму. Повстання “комунерос”. Внутрішня та зовнішня політика Філіпа ІІ. Діяльність Інквізиції: релігійні та політичні переслідування. Війни з повсталими Нідерландами. Занепад Іспанії у першій половині ХVІІ ст. Відділення Португалії. Культура Іспанії у ХVІ – першій половині ХVІІ ст.

Нідерланди у ХVІ – першій половині ХVІІ ст. Боротьба за незалежність. Республіка З’єднаних провінцій. Нідерланди у складі держави Габсбургів. Розвиток капіталістичних відносин. Посилення феодально-католицького тиску при Філіпі ІІ. Іконоборчий рух. Партизанський народний рух. Політика принца Оранського та дворянської еміграції. Режим герцога Альби. Повстання 1572 р. “Гентське заспокоєння”. Арраська та Утрехтська унії. Створення незалежної республіки у Північних провінціях. Південні Нідерланди та Республіка З’єднаних провінцій у першій половині ХVІІ ст. Культура Нідерландів. Формування голландської національної культури.

 


Дата добавления: 2018-09-20; просмотров: 273; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!