КЕРІВНИЦТВО МАГІСТЕРСЬКОЮ РОБОТОЮ



Керівництво магістерською роботою здійснюється з метою надання студентові необхідної допомоги у процесі її написання, а також здійснення контролю за дотриманням вимог, які висуваються до магістерської роботи у вищому закладі освіти. До основних належать такі форми керівництва магістерською роботою: попередні консультації, погодження плану магістерської роботи і визначення індивідуального завдання, поточні консультації, перевірка магістерської роботи, написання відгуку на магістерську роботу, консультація з питань захисту магістерської роботи в Державній екзаменаційної комісії.

РЕЦЕНЗУВАННЯ МАГІСТЕРСЬКОЇ РОБОТИ

Рецензування магістерської роботи є її кваліфікованою перевіркою фахівцем з відповідної навчальної дисципліни. Мета перевірки полягає в наступному: визначення позитивних аспектів та (або) недоліків магістерської роботи, що рецензується; встановлення ступеня відповідності магістерської роботи вимогам до такого виду робіт у вищому закладі освіти; рекомендаціях ДЕК щодо конкретної оцінки (можливих варіантів оцінки) магістерської роботи.

Рецензія на магістерську роботу

Рецензія на магістерську роботу — це письмовий виклад рецензентом своїх зауважень, висновків і пропозицій, які повинні бути враховані при захисті магістерської роботи в ДЕК.

Форма написання рецензії довільна, проте окремі моменти є обов'язковими:

• позиція рецензента щодо актуальності вибраної студентом теми;

• оцінка рецензентом визначених студентом предмета, мети і завдань дослідження, запропонованого ним плану (змісту) магістерської роботи;

• висновок рецензента щодо наявності в роботі позитивних аспектів (переваг);

• узагальнений виклад переваг з відповідною їх конкретизацією:

• висновок рецензента щодо наявності к магістерській роботі недоліків;

• виклад недоліків у систематизованому вигляді з відповідними
конкретними прикладами;

• визначення впливу переваг і недоліків на остаточну оцінку
магістерської роботи;

• остаточний висновок щодо ступеня відповідності магістерської роботи вимогам, що висуваються до такого виду робіт:
"повністю відповідає", "загалом відповідає", "повністю не
відповідає”;

• пропозиції щодо можливої конкретної оцінки магістерської(можливих варіантів такої оцінки) з урахуванням її захисту в ДЕК — "відмінно", "добре", "задовільно", "незадовільно".

Рецензія може бути написана рецензентом власноруч або надрукована з обов'язковим зазначенням дати її написання та особистим підписом рецензента.

5. ЗАХИСТ МАГІСТЕРСЬКОЇ РОБОТИ

Захист магістерської роботи відбувається на спеціальному засіданні ДЕК за певною процедурою: виступ студента, запитання членів ДЕК і присутніх до студента та його відповіді, виступи інших осіб, відповіді студента на зауваження рецензента та інших осіб, оцінка магістерської роботи з урахуванням її захисту.

Виступ студента

Студент готує тези виступу чи повний його текст, як правило, заздалегідь. Термін виступу на засіданні ДЕК встановлюється в межах 10-15 хвилин. Текст виступу включає:

• обґрунтування актуальності вибраної теми магістерської роботи;

• визначення предмета, мети, завдань, пошукових меж дослідження;

• висвітлення найважливіших теоретичних і практичних проблем з теми роботи, визначення власної позиції щодо спірних питань;

• конкретні висновки, пропозиції та рекомендації щодо досліджуваної проблеми.

Текст магістерської роботи та виступ студента є підставою для попередніх висновків членів ДЕК щодо оцінки магістерської роботи, сумлінності та самостійності студента в роботі над обраною темою дослідження.

Запитання і відповіді

Після виступу студент повинен відповісти на запитання, які можуть бути поставлені йому присутніми. Ставити запитання мають право голова (головуючий на засіданні) та члени ДЕК, а з дозволу голови (головуючого на засіданні) ДЕК й інші особи. Запитання повинні стосуватися змісту чи форми магістерської роботи, а також окремих положень, сформульованих студентом під час його виступу на засіданні ДЕК.

Відповіді на запитання мають бути короткими, аргументованими, чіткими та конкретними. Вони повинні показати рівень загальної політологічної грамотності студента і рівень його підготовки за обраною спеціалізацією.

Відповіді під час захисту магістерської роботи сприяють поглибленню висновків, які роблять члени ДЕК після виступу студента.

Виступи інших осіб

На засіданні ДЕК може виступати керівник магістерської роботи, а з дозволу голови (головуючого на засіданні) ДЕК й інші особи — керівник магістерської практики студента, керівник наукового студентського гуртка чи проблемної групи, член ДЕК тощо. У своїх виступах вони можуть зупинитися на окремих позитивних чи негативних моментах магістерської роботи, вказати на її наукову цінність чи недоліки, звернути увагу на особливості, що були наявні під час написання магістерської роботи та її захисту на засіданні ДЕК.

Завершуватись такі виступи повинні конкретними пропозиціями щодо врахування в остаточній оцінці магістерської роботи тих чи інших "особливих уваг".

Виступи на засіданні ДЕК інших осіб надають членам ДЕК повнішу інформацію про індивідуальні особливості написання та захисту магістерської роботи, допомагають визначити позицію щодо можливості врахування цих особливостей при остаточній оцінці роботи.


Дата добавления: 2018-09-23; просмотров: 163; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!