Терміни подання і рецензування магістерських робіт.



Термін подання підготовленої і в належний спосіб оформленої магістерської роботи на кафедру для рецензування визначається з урахуванням навчального плану відповідної форми навчання та особливостей його виконання в поточному навчальному році.

Прийняття кафедрою магістерських робіт після встановленого терміну можливе лише за поважних причин затримки і з письмового дозволу директора інституту чи його заступника за попередньою згодою завідувача відповідної кафедри.

ВИКОНАННЯ МАГІСТЕРСЬКОЇ РОБОТИ

Після затвердження теми магістерської роботи та призначення керівника студент розпочинає виконувати роботу. Як правило, ця робота включає такі етапи:

• попереднє ознайомлення з джерелами. Результатом чого має бути складання систематизованого списку бібліографії з теми магістерської роботи. У подальшому цей список повинен постійно уточнюватись і доповнюватись;

• визначення предмета та мети дослідження і складання плану роботи;

• збір необхідних для написання магістерської роботи матеріалів та їх опрацювання. Результатом чого має бути складений у встановленій формі й погоджений з керівником план магістерської роботи, визначені об’єкт, предмет, мета і завдання роботи;

• написання магістерської роботи;

• урахування зауважень наукового керівника й остаточне оформлення магістерської роботи. Результатом цієї роботи має бути остаточний варіант магістерської роботи, погоджений з керівником і оформлений відповідно до встановлених вимог. Разом з відгуком керівника остаточний варіант роботи подається на кафедру і реєструється в журналі.

Написання магістерської роботи

Відповідно до розробленого і погодженого з керівником плану студент висвітлює кожне з передбачених у ньому питань. При цьому він, як правило:

- наводить і розглядає різні погляди на спірні проблеми окремих науковців і практичних працівників;

- визначає власну позицію щодо спірних проблем, підтримуючи одну чи кілька з висловлених точок зору або формулюючи власну точку зору з наведенням відповідних аргументів;

- аналізує відповідні положення першоджерел;

- використовує матеріали практики, інші матеріали ілюстративного характеру (статистичні дані, узагальнення, витяги з архівних документів тощо);

- підтримує чи вносить пропозиції щодо вдосконалення ефективної роботи політичних інститутів, державних установ тощо;

- формулює інші пропозиції теоретичного, технологічного чи спеціального характеру.

Не припускаються так звані запозичення, коли матеріали чи положення видаються за власний доробок студента. Не можна також припускати суцільного цитування відповідних джерел чи іншого їх надмірного використання, коли "питома вага" такого використання в магістерській роботі перевищує 50 %.

Список використаних матеріалів складається з трьох частин:

• нормативні матеріали;

• спеціальна література;

• практичні матеріали.

Нормативні матеріали

Під цим найменуванням наводять перелік законів та інших правових актів, які було використано в магістерській роботі. Зазначений перелік вмішують після висновків. Порядок розташування нормативних актів залежить від їх юридичної сили. Найвищу юридичну силу має Конституція України. Вона відкриває перелік законів та інших правових актів. Далі зазначають кодекси, закони. Укази Президента України, постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України, відомчі нормативні акти (накази, інструкції тощо), примірні статути кооперативних і громадських організацій тощо. Після зазначення кожного нормативного акта необхідно вказувати офіційне джерело, в якому він опублікований. Наприклад:

1. Конституція України // Відомості Верховної Ради України. – 1996. - №30.- С. 141.

2. Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні”// Урядовий кур’єр. –1997. - № 107-108.

3. Про національні меншини України: Закон України від 25 червня 1992. №2494-XII //Відомості Верховної Ради України. –1992. - № 36. – Ст.529.

 

Спеціальна література

Найдоцільнішим є алфавітний спосіб розміщення літературних джерел, коли прізвища авторів і назв (якщо автор не зазначений або їх понад три) розміщуються за алфавітом.

До цього списку включають підручники, посібники, монографії, збірники наукових праць, їх складові, статті, тези доповідей, дисертації, автореферати дисертацій тощо.

 

Назва джерела Приклад оформлення
Монографії, підручники, посібники:     до трьох авторів     чотири і більше авторів   Багатотомні видання   Складові монографії, підручника, збірника     Статті журналу   Вказують прізвища всіх авторів: Горбатенко В.П. Стратегія модернізації суспільства: Україна і світ на зламі тисячоліть. Монографія. – К.: Видавничий центр “Академія”, 1999. – 240 с. Скиба В.Й., Горбатенко В.П., Туренко В.В. Вступ до політології: Навчальний посібник для студентів. – К., 1998. Конституційне право зарубіжних країн: Навчальний посібник /М.С. Горшеньова, К.О. Закоморна, В.О. Ріяка та ін.; За заг.ред. В.О. Ріяки. – 2-е вид., допов. і перероб. – К.:Юрінком Інтер, 2004 – 544 с.   Основи політології: Курс лекцій /За ред. Б.Кухти. – К., 1992. – Ч.2. – 300с.   Іваненко П.П. Роль електронних засобів масової комунікації в умовах виборчих перегонів 2004 року //Матеріали науково-практичної конференції “Політична криза в Україні у дзеркалі ЗМІ”. – К., 2004. – С.24-26.   Калініченко М.М. Свобода і влада в громадянському суспільстві: історичний аналіз концепцій // Нова парадигма: Журнал наукових праць. – К.: НПУ імені М.П.Драгоманова, 2005. – Випуск 47. – С.56-69.

Результатом цього етапу є написання першого варіанта магістерської роботи, який студент подає для ознайомлення (перевірки) керівнику роботи.


Дата добавления: 2018-09-23; просмотров: 137; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!