Рекомендації жертві сексуального злочину



Те, що з вами трапилося, безумовно, травма. Але не перебільшуйте її значення, на цій події ваше життя не за­кінчується. На жаль, сексуальні злочини були, є та бу­дуть скоюватися.

Насамперед, прийдіть до тями, опануйте себе і заспокой­теся. Найпростіше це зробити таким чином: прийміть по можливості зручну позу (сядьте, обіпріться об щось) та роз­слабте м'язи, заплющіть очі. Через відкритий рот, рахуючи про себе, 10—15 разів глибоко вдихніть і видихніть повітря.

Зосередьте зусилля на тому, щоб якомога швидше роз­шукати нападника (нападників). Виберіться у безпечне місце, повідомте про подію міліцію, викличте «швидку до­помогу». Зателефонуйте людині, яка може негайно прибу­ти вам на допомогу (подруга, чоловік, рідні). Якщо ви не в змозі зробити це самі, зверніться по допомогу до оточення.

Ретельно пригадайте все, що ви запам'ятали про на­падника (нападників): скільки їх було, у що були одягне­ні, чи мали особливості зовнішності й особливі прикме­ти, як зверталися один до одного, що казали про подаль­ші наміри. Не давайте волю розчаруванню, якщо ви зна­ли нападника (нападників) раніше. Подумайте, хто, крім вас, міг бачити його (їх) до, під час чи після нападу.

Дуже важливою є медична експертиза, тому до її про­ведення не знищуйте пошкодженого одягу та білизни, не змивайте слідів нападу.

Цілком ймовірно, що у вас можуть виникнути такі ста­ни: сором, приниження, безпомічність, провина за ймо­вірну ганьбу собі та рідним, розчарування та зневіра в людях тощо. Не залишайтесь наодинці зі своїми пережи­ваннями, розкажіть про те, що трапилося, людині, якій ви довіряєте. Зверніться по допомогу до фахівців (у лікар­ню, за телефоном довіри, до кризового центру і т. ін.).

Не намагайтеся перед усіма виправдовуватися. Знай­те, вам немає чого соромитися, вас нема за що піддавати осудові. Знайдіть можливість отримати відпустку, виїха­ти на деякий час в іншу місцевість.

Контрольні запитання і завдання

1. Дайте кримінально-психологічне тлумачення жертви.

2. Що поєднує та відрізняє потерпілу особу та жертву злочину?

3. Назвіть соціально-демографічні характеристики особи,
які впливають на її віктимність.

4. У чому полягають суспільно-професійні характеристи­
ки, які найбільш суттєво впливають на віктимність особи?

5. Назвіть загальні психологічні характеристики віктим-
ності особи.

6. Яким чином розгальмованість органічних потреб і потя­
гів впливає на віктимність особи?


Дата добавления: 2018-09-23; просмотров: 187; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!