Офіційне оприлюднення та набрання чинності законом України.



 

Офіційне оприлюднення та набрання чинності законом України є завершальною стадією законодавчого процесу.

Прийнятий Верховною Радою України закон набирає чинності через десять днів з дня його офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом, але не раніше дня його опублікування в офіційному друкованому виданні.

Офіційне оприлюднення законів України, згідно зі ст. 1 Указу Президента України від 10 червня 1997 р. № 503 «Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності», відбувається в таких виданнях:

- «Голос України»;

- «Урядовий кур'єр»;

- «Відомості Верховної Ради України»;

- «Офіційний вісник України»;

- «Офіційний вісник Президента України».

Публікація законів у цих друкованих засобах масової інформації вважається офіційною.

Підписані Головою Верховної Ради України постанови та інші акти Верховної Ради не пізніше наступного дня після їх підписання передаються Апаратом Верховної Ради для опублікування в газеті «Голос України» та у «Відомостях Верховної Ради України».

У разі виявлення невідповідності опублікованого закону, постанови чи іншого акта Верховної Ради оригіналу такого акта не пізніш як через 10 днів з дня виявлення невідповідності публікується в газеті «Голос України» та в черговому номері «Відомостей Верховної Ради України» уточнений текст закону, постанови чи іншого акта Верховної Ради.

Підписаний Президентом України закон, а також підписані Головою Верховної Ради України постанови та інші акти Верховної Ради є оригіналами і зберігаються в Апараті Верховної Ради в установленому порядку. Всі інші примірники закону, постанов та інших актів Верховної Ради є копіями.

Після набрання чинності законом Апарат Верховної Ради разом з відповідним головним комітетом веде справу закону, яка містить:

1) прийнятий текст закону;

2) прийнятий Верховною Радою план організаційних, кадрових, матеріально-технічних, фінансових, інформаційних заходів для реалізації положень прийнятого закону, а також повідомлення, що надійшли до Верховної Ради, про хід виконання цього плану Кабінетом Міністрів України;

3) перелік і тексти прийнятих Президентом України, Кабінетом Міністрів України, міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів на виконання положень закону;

4) повідомлення Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів України, Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури України, інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб про дотримання положень закону, а також у разі надходження їх пропозицій щодо підвищення ефективності дії цього закону;

5) документи, відповідні остаточні редакції тексту закону, пов'язані із зміною, втратою чинності законом;

6) рішення та висновки Конституційного Суду України щодо закону, роз'яснення Верховного Суду України щодо положень закону, якщо такі є.

 

 

Нормативно-правові акти:

 

1. Конституція України від 28 червня 1996 року // http://www.zakon2.rada.gov.ua.

2. Закон України «Про Регламент Верховної Ради України» від 10 лютого 2010 року // http://www.zakon2.rada.gov.ua.

3. Закон України “Про комітети Верховної Ради України” від 4 квітня 1995 року // http://www.zakon2.rada.gov.ua.

4. Указ Президента України «Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності» від 10 червня 1997 р. № 503 // http://www.zakon2.rada.gov.ua.

 

Спеціальна література:

 

1. Законодавчий процес і парламентська законодавча процедура в Україні (проблеми якості, рекомендації щодо вдосконалення в контексті європейської практики): Монографія / О.В. Скрипнюк, М.О. Теплюк, О.І. Ющик. - К.: Атіка-Н, 2010. - С. 10.

2. Шаповал В.М. Парламентаризм і законодавчий процес в Україні: Навч. посіб. - К.: УАДУ, 2000. - 216 с.

3. Ющик О.І. Теоретичні основи законодавчого процесу: Монографія. - К.: Парлам. вид-во, 2004. - 519 с.

4. Перерва Ю.М. Законодавчий процес в Україні: Автореф. дис.... канд. юрид. наук. - К., 2009. - 20 с.

5. Погорілко В.Ф., Федоренко В.Л. Конституційне право України: Підручник / За заг. ред. проф. В.Л.Федоренка. – 3-вид., перероб. і доопр. - К.: КНТ, Видавництво Ліра-К, 2011. – 532 с.

6. Майданник О.О. Конституційне право України: Навч. посіб. – К.:Алерта, 2011. – 380 с.

7. Конституційне право України: Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / За ред. В.П.Колісника та Ю.Г. Барабаша. – Х.: Право, 2010. – 416 с.

8. Конституційне право України: підруч. / В.І.Чушенко, І.Я.Заяць. – Вид. 2-ге, допов. і переробл. – К.: Ін Юре, 2009. – 548 с.

9. Кравченко В.В. Конституційне право України: Навчальний посібник. Вид. 6-те, виправл. та доповн. – К.: Атіка, 2009. – 608 c.

10. Совгиря О.В. Конституційне право України. Підручник. – Київ: Юрінком Інтер, 2008. – 632 с.

11. Шляхтун П.П. Конституційне право України: Навчальний посібник. – Київ: КНТ, 2008. – 592 с.

 

Тема 14: «Конституційно-правовий статус народного депутата України, Рахункової палати, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини»

 

 

ПЛАН

 

1. Конституційно-правовий статус народного депутата України.

2. Депутатський запит та депутатське звернення народного депутата України.

3. Підстави припинення повноважень та гарантії статусу народного депутата України.

4. Порядок утворення, повноваження та акти Рахункової палати.

5. Порядок призначення, повноваження та акти Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 300; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!