Площа грядки (участок) 0, 67 га кількість рядків 40 довжина 100 м.



Середня кількість сіянців на 1пог. м.     123,2 шт.

Придатних до посадки  120 шт.

Загальна кількість сіянців на всій площі 492,8 тисяч шт.                                                                                                Заключення комісії : стан сіянців задовільний залишити на до вирощування.

7. Заходи сприяння природному поновленню.

Найважливішими заходами по сприянню природного відновлення є:

- збереження підросту і молодняків головних порід при проведенні рубок

- обробіток ґрунту на вирубках і під наметом лісу для збереження природного відновлення в результаті висівання насіння під наметом лісу

- осушення найпростішим способом на сильно-зволожених вирубках

     При достатній кількості життєздатного підросту під наметом лісу його кількість вказується при відводі лісосіки і вказується при валці дерев, вказується в лісоруб очному квитку.

Міри по природному відновленню лісу заключаються в збереженні підросту під час заготовки.

По закінченню розробки лісосіки проводиться прийомка лісосік у лісокористувача. При цьому звертають увагу на

1. Об’єм робіт в порівнянні з даними лісорубного квитка.

2. Порівнюють площу і кількість підросту. Для підрахунків закладаються пробні площадки, розміщені на візирах прокладаємо через 50-100 м. На ділянках площею до 5,0 га закладається до 30 площадок, від 5,0 до 10,0 га 50 площадок більше 10 га 100 і більше площадок.

3. Площі лісових культур пошкоджені при рубці.

4. Якість зачистки лісосіки від поруб очних решток.

5. Правильність проведення рубок відносно технології.

При засвідченні місць рубок закладаються пробні площадки ( 10% ) для визначення різних показників. Якщо із ділянки деревина ще невивезена, то проводиться приймання лісо продукції з складанням щоденника приймання.

 

 

Приймання рубки догляду проводиться в 20 денний строк після закінчення строку вивозки деревини вказаного в лісорубному квитку. При прийманні складається « Акт свідоцтва міста рубок» в якому вказуються всі допущені недоліки і претензії до лісокористувача. Дається загальна оцінка виконання робіт.

По закінченню робіт, наряд-акт на проведення робіт закривається.

Після відводу приступають до підготовчих які включають в себе: розбивка лісосіки на пасіки, підготовка трелювальних волоків, прибирання сухостою, і небезпечних дерев підготовка верхніх складів та інші роботи пов’язані з підготовкою лісосіки.

Розробку лісосіки проводять відповідно технологічній карті розробки лісосіки,яка вказує : напрямок валки, трелювання, розробки лісосіки, по черговість розробки пасік і т.д.

Напрямок рубки повинен бути протилежний напрямку переважаючих вітрів, в зв’язку з тим що якщо почали б рубати лісосіки одна за другою в напрямку переважаючих вітрів тоді при кожній новій рубці дія вітру відкривались би внутрішні частини деревостанів безпосередній дії вітру. В таких умовах направлення розробки лісосіки проводять в основному з півдня на захід.

Трелювальні волоки розміщуються так, щоб відстань трелювання була найменшою.

Відвантажувальні площадки або верхні склади розміщують в місцях найбільш вигідних для під’їзду  лісовозного транспорту.

Розробку лісосік в лісництві проводить мала комплексна бригада працююча на базі трелювального трактора ТДТ-55. До її складу входять звальщик лісу, його помічник, два обрубники, тракторист. Роль чекеровщика виконує один із обрубників або сам тракторист. Валка лісу механізована бензопилою «Хустварна». Також в наявності є пили «Штиль». Трелювання лісу тракторами в хлистах.

 

                                     

 

                                                 8. Лісозахист

      При лісорозведенні потрібно враховувати вплив шкідників і хвороб на деревну рослинність.

     До заходів лісо захисту в лісництві відноситься : лісопатологічний нагляд і міри профілактичної і винищувальної боротьби , рекногнастировочний нагляд проводиться для виявлення хвоє-листоїдних шкідників окомірної оцінки її чисельності. Щорічно восени довідки про рекногнастировочний нагляд разом із матеріалами інвентаризації і описом існуючих хвороб і шкідників подаються в лісгосп. Обстеження проводиться по таксаційних відділах і виявлені ділянки наносять на робочий план.

    При обстеженні лісокультурної площі перевіряють грунт на зараження личинками травневого хруща і дротяника.

   В насадженні найбільш поширена із хвороб коренева губка у зв’язку із цим проводяться санітарні рубки.

   Систематично проводиться лісопатологічне обстеження. Велика увага приділяється вивішуванням шпаківень і кількості мурашників. При санітарних і інших рубках залишають дерева із дуплами.

 

Насадження лісового масиву і об’єкти лісопатологічного обстеження і лісозахисних робіт.

      Шкідники деревини – короїди, вусачі, златки,та інші спричиняють велику шкоду лісовому господарству, визиваючи цим втрати доброякісної деревини.

    Пошкоджені шкідниками дерева всихають, створюють масову появу на великих площах.

   Також великий вплив мають хвороби лісу, наносять шкоду як ростучій так і заготовленій деревині.

    Головною причиною розмноження шкідників є наявність послаблених дерев, а також наявність нескореної деревини.

    Для передбачення негативної дії на ліс проводять лісозахисні заходи:

- проведення санітарного оздоровлення в лісах;

- передбачення масової появи шкідників;

- боротьба з комахами, шкідниками та хворобами.

      Майстер в лісництві повинен при виявленні заповнити листок наземної сигналізації і зробити відмітку в контрольній книзі і оповіщає в лісництво . Лісничий в трьохденний строк проводить обстеження ділянки, в результаті складає акт в двох екземплярах, один для лісництва а другий для держлісгоспу.

  Також проводиться щорічне лісопатологічне обстеження.

   Для того щоб шкідники і хвороби не розмножувались проводять хімічні догляди, створюються шпаківень для птахів, розселення мурашників.

 

 

9. Охорона лісу

     Охорона природи, охорона лісу являються першочерговим завданням, задачею кожної людини. Цій задачі приділяється багато часу.

    Охорона лісу на лісогосподарських підприємствах положено на лісову охорону в завдання якої входять; охорона лісу від пожеж, самовільних порубів, крадіжку лісо продукції та інше.

   Головним ворогом лісу є пожежа, отож найбільший вплив приділяється охороні лісу від пожеж.

   Пожежу легше запобігти ніж загасити .В зв’язку з цим ведеться велика робота по запобіганню пожеж. Серед населення проводиться агітація. А також ще встановлення протипожежних аншлагів, встановлюються місця для відпочинку та куріння.

   Для боротьби з лісовими пожежами в лісництві є спостережлива вишка. Проводиться патрулювання наземне лісовою охороною. Для зв’язку з лісгоспом використовується радіостанція та телефон. В лісництві створюються мінералізовані смуги, проводиться догляд за старими смугами.

 

 

10. Лісозаготівля і переробка деревини.

     В цьому році із Макарівського лісництва заплановано вирубати на рубці головного користування 1641 метрів куб. деревини. Лісосічні роботи використовуються самим лісництвом, без відпуску лісу на корні. На кожну лісосіку заводиться технологічна карта, яка містить таксаційні дані лісосіки, схему розробки лісосік, організацію праці потребу робітників та механізмів на лісосіці. Дозволом на початок рубки є лісорубний квиток.

   Підготовку лісосіки проводить підготовча бригада. Валку дерев проводять бензомоторними пилами звальщик та помічник звальщика. Обрубку сучків проводять на місті валки частково в ручну, а частково бензомоторними пилами.

   Деревину вивозять як хлистами так і сортиментами. Навантажування на лісовозні машини проводиться механізовано - челюсним погружчиком. Очистку лісосіки проводять методом спалювання поруб очних решток. Всю деревину вивозять на нижній склад станцію Велідники, де частково деревина переробляється а частково загружається в вагони для реалізації іншим підприємствам та державам.

 

Виробництво товарів народного споживання і виробів виробничого призначення.

   Виробництво товарів народного споживання і виробів проводиться на нижньому складі «Велідники». Тут виготовляють тарну дощечку, паркет .

   Відходи лісозаготівель і мало товарна деревина від рубок догляду використовується робочими лісництва для опалення.

 

 

11. Лісні побічні користування і підсобне виробництво.

   В зв’язку з відсутністю в лісництві відповідної сировинної бази для використання не деревної сировини, одночасно з таксацією насаджень проводиться виявлення промислової бази дикоростучих ягід, грибів.

  Обстеження площ проводилось по спеціальній «Методиці інвентаризації харчових і лікарських рослин». Відповідно даної методики , в кожній ділянці виявляли степінь покриття ягідними рослинами площі ділянки що проводиться таксація в відсотках і загальна площа ділянки.

 В результаті обстежень було встановлено що загальна площа на якій можливо проводити збір, ягід і грибів становить 7854 га.

  Допускається також постановка пасік в лісі, а також спортивна охота членів організації охотників по ліцензіях, вилов риби в озерах розташованих по лісовому масиві. Дозволяється також випас худоби, на вирубках проводити сінокіс.

Підсочка в лісництві не проводиться.

 

 

  12.Механізація лісового господарства.

    В даний час всі найбільш тяжкі роботи в лісовому господарстві механізуються.

   На рубках догляду для звалювання дерев використовуються бензомоторні пили «Хустварна», «штиль», а також ті пили використовують і для обрізання сучків. Але в більшості обрубку сучків виконують сокирою. На трелюванні використовують трактор МТ-З80,ТДТ-55.

  Підготовка ґрунту проводиться трактором МТЗ-82 з різними грунто-одробними агрегатами. Заправка машин і тракторів проводяться в лісгоспі. Ремонт також проводять в лісгоспі.


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 188; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!