Постійні лісонасіневі ділянки



   Для заготівлі насіння лісних порід використовують лісонасіневі ділянки, плантації. Вони поділяються на постійні та тимчасові. Постійні лісонасіневі ділянки( ПЛСД)- це високопродуктивні ділянки лісу спеціально вирощені для заготівлі в них цінних по спадковим властивостях і посівними якостями насіння в протязі довгого проміжку часу.

   Дерева повинні бути з прямими стовбурами, повно деревні з добре і рівномірно розвинутими кронами. Насадження вибирають здорові стійкі проти несприятливих умов.

   Площа по можливості повинна бути не менше 10 га.

  Відбір насаджень для перетворення в ПЛСД проводиться підчас лісовпорядкування. У відібраних ПЛСД проводиться догляд за насадженням заключається цей догляд в зрідженні пологу лісу, до повноти 0,5-0,6 в боротьби з шкідниками і хворобами лісу, внесення мінеральних добрив, з метою створення гарного плодоношення дерев. На кожну ПЛСД заводиться паспорт і закріплюється в натурі.

  В Макарівському лісництві постійних лісонасіневих ділянок немає. Заготівлю насіння проводять на тимчасових лісонасіневих ділянках.

 

 

                 Щоденник стратифікації насіння

Лісництво Макарівське

ДП « Макарівський лісгосп»

Порода

Рік

збира-ння

Насін-ня

Сорт

по

ОСТу

Міс-ця

для

стра-тифі-кації

При-міще-ння

Та

Темпе-ратура

Місяць,число,рік

виконання

Початок

пророс-

тання

Час вистав-

лення

під

світло

 

Кількість

висадже-

ного

насіння

Час висіву

в питом-ник

Час появи сходів

Стан схо-дів

При-мітка

Поча-ток

Стра-тифі-кації

Перемішування та

зволоження

1

2

3

4 12
Бархат Амур- ський   Сосна Звичай-на   2007     2007     І     ІІ   Торф   _   Підвал +0 6С°   Кімнатна 15С°       15.І.05     3/ІІІ 2005   І/ІІ     1/IV

 

15/ІІ

 

1/ІІІ

 

15/ІІІ

  1/1v   1/ІV   1/ІV   85   11/V   1/VI   густе  
                                         

 

 


Розсадники

Лісовий розсадник

  В зв’язку з збільшенням посадки в лісовідновленні, береться курс на дальні ший розвиток розсадників.

  На підприємствах лісового господарства є в наявності біля 5 тисяч розсадників в яких вирощується біля 3 мільярдів посадкового матеріалу.

   Для вирощування посадкового матеріалу організовується в розсаднику також господарські смуги, посівні і шкільні відділення, плодово-ягідні, відділення живцевих   саджанців. Створюються розсадники на основі спеціально розроблених проектів, або на основі типових проектів.

   Щорічно на 15.09 проводиться інвентаризація посадкового матеріалу. Інвентаризацію проводять суцільним переліком.

   Всі проведені роботи підлягають технічному прийманню при якому визначається об’єм робіт і якість їх виконання вказуються недоліки припущені при роботі і міроприємства по їх усуненню.

  Технічне приймання робіт і інвентаризація посадкового матеріалу проводиться комісією склад якої затверджується директором лісгоспу. Вся ця робота оформляється актом, на основі якого робляться записи в книзі лісового питомника.

     

 

 Розсадник Макарівського  лісництва знаходиться в 75 кварталі загальна площа0,75 га. Корисна площа становить 2,1га.

На площі 0,66 га вирощують посадковий матеріал для лісництва. На розсаднику вирощують слідуючи види посадкового матеріалу: сосна звичайна-0,28 га, дуб череватий-0,05 га, ялина звичайна – 0,02га, клен гостролистий -0,10 га. Під сидеральним паром знаходиться -0,21 га.

  Посів насіння проводиться вручну, рядками на грядках.

  Посадкового матеріалу вирощеного на розсаднику вистачає для посадки в лісництві, а також для посадки в інших лісництвах.

  Догляд за посівами проводиться в ручну, сапками, робочими лісництва.

   Викопування проводиться вручну, лопатами, одночасно з викопуванням проводиться сортування складання в пучки по 100-50 штук та прикопується. Перевезення здійснюється в день посадки на ділянку кіньми, або трактором МТЗ-82.

 

 

                                                            Схема


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 211; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!