ПІДГОТОВКА СТРІЛЬБИ І УПРАВЛІННЯ ВОГНЕМ



Зміст підготовки стрільби і управління вогнем

Підготовка стрільби і управління вогнем дивізіону (батареї) проводиться з метою безперервного підтримання артилерійських підрозділів у готовності до ефективного виконання вогневих завдань.

Вона включає:

розвідку та визначення координат цілей;

топогеодезичну підготовку;

метеорологічну підготовку;

балістичну підготовку;

технічну підготовку;

організацію визначення і визначення установок для стрільби;

організацію управління вогнем.

Командир дивізіону (батареї) організовує та безпосередньо відповідає за проведення усіх заходів щодо підготовки стрільби та управління вогнем у дивізіоні (батареї).

Командири артилерійських підрозділів зобов'язані за будь-яких обставин проводити заходи щодо підготовки стрільби і управління вогнем у повному (наскільки можливо) обсязі.

 

Розвідка і визначення координат цілей

Розвідка в дивізіоні (батареї) ведеться безперервно вдень і вночі офіцерами дивізіону (батареї), особовим складом відділень розвідки (обслугою командирських машин управління вогнем), а також доданими підрозділами артилерійської розвідки.

Розвідувальні дані про цілі командир дивізіону (батареї) отримує від штатних (доданих) підрозділів артилерійської розвідки, старшого командира (начальника) або його штабу, а також від загальновійськового командира (штабу).

Розвідувальні дані включають:

номер і характер цілі;

координати І висоту (кут місця) центру цілі і, якщо можливо, координати основних елементів групової цілі;

розміри цілі за фронтом та глибиною;

характер діяльності цілі, ступінь захисту живої сили і техніки;

час та засіб виявлення цілі.

Місцезнаходження цілі визначають у полярних або прямокутних координатах за допомогою приладів (засобів) розвідки, а також за допомогою аерофотознімка, карти або окомірно. Висоту цілі визначають за допомогою карти або кутовимірювальних приладів (розрахунком кута місця цілі).

Умови визначення координат цілей різними засобами розвідки, за якими можливе визначення установок для стрільби на поразку способом повної підготовки, наведені в таблиці:

   

Засоби та умови визначення координат цілей

Засоби Умови визначення координат цілей, дальність до цілі, засічки Умови виконання топогеодезичної прив'язки спостережних пунктів, постів (позицій) засобів артилерійської розвідки. Метод розрахунків координат та інші умови
Квантовий далекомір В межах дальності дії далекоміра (до 5 км)

1. Координати визначені доданими топогеодезичними підрозділами, засобами дивізіону (батареї), підрозділами артилерійської розвідки за допомогою радіонавігаційної апаратури, приладів або автономної навігаційної апаратури від пунктів геодезичних мереж, контурних точок карт геодезичних даних, карт масштабу 1 : 25 000 при довжині маршруту (ходу) не більше 3 км

Орієнтування приладів (засобів) розвідки проведено гіроскопічним, астрономічним способами; передачею дирекційного кута від пунктів геодезичних мереж кутовим ходом, одночасним відмічанням по небесному світилу за допомогою магнітної стрілки бусолі з врахуванням поправки бусолі, визначеної на віддалі не більше 5 км від спостережного пункту. Абсолютні висоти визначені за допомогою радіонавігаційної апаратури, спеціальних приладів, кутовимірювальних приладів (розрахунком за кутом місця) або за допомогою карти масштабу не дрібніше 1:50000 при крутизні схилу не більше як 6 градусів

Спряжене спостереження Дальність засічки не більше 10 (8) розмірів довжини бази

 

Визначаючи координати і розміри групової цілі, усі окремі цілі, що входять до її складу, описують прямокутником із сторонами, які проходять через крайні окремі цілі, паралельно та перпендикулярно напрямку стрільби. За координати центру групової цілі приймають координати центру прямокутника.

 

Топогеодезична підготовка

Завданням топогеодезичної підготовки в дивізіоні (батареї) є визначення координат та абсолютних висот вогневих позицій, спостережних (командно-спостережних) пунктів, постів (позицій) засобів артилерійської розвідки, а також дирекційних кутів орієнтирних напрямків для наведення гармат (мінометів) і орієнтування приладів.

Координати вогневих позицій, спостережних (командно-спостережних) пунктів, постів (позицій) засобів артилерійської розвідки в дивізіоні (батареї) визначають за допомогою радіонавігаційної апаратури, приладів або автономної навігаційної апаратури від пунктів геодезичних мереж, контурних точок карт геодезичних відомостей, карт масштабу 1 :25000, 1 : 50000 та 1 : 100000.

Абсолютні висоти прив'язуваних точок визначають за допомогою радіонавігаційної апаратури, спеціальних приладів (висотомір, барометр та ін.), кутовимірювальних приладів (розрахунком щодо кута місця) або за допомогою карти.

Дирекційні кути орієнтирних напрямків визначають гіроскопічним або астрономічним способами, передаванням кута від пунктів геодезичних мереж кутовим ходом, одночасним відмічанням по небесному світилу або за допомогою гірокурсопокажчика автономної навігаційної апаратури, за допомогою магнітної стрілки бусолі.

При необхідності координати прив'язуваних точок перераховують у суміжну зону та визначають поправку до дирекційного кута за перехід до цієї зони.

Топогеодезичну прив'язку виконують обслуги командирських машин (самохідних артилерійських гармат), оснащених автономною навігаційною апаратурою, групи самоприв'язки артилерійських підрозділів або топогеодезичні підрозділи, що додані їм.

Додані топогеодезичні підрозділи визначають координати прив'язуваних точок за допомогою радіонавігаційної апаратури, приладів або автономної навігаційної апаратури від пунктів геодезичних мереж. Дирекційні кути орієнтирних напрямків визначають гіроскопічним або астрономічним способами. Абсолютні висоти прив'язуваних точок визначають за допомогою радіонавігаційної апаратури, спеціальних або кутовимірювальних приладів (розрахунком за кутом місця).

Топогеодезичну прив'язку виконують способами, які забезпечують своєчасність відкриття вогню, наступним нарощуванням точності прив'язки.

Виконання робіт з прив'язки не повинно затримувати готовності дивізіону (батареї) до виконання вогневих завдань.

З метою забезпечення надійності та підвищення точності визначення координат, абсолютних висот і дирекційних кутів орієнтирних напрямків здійснюють контроль топогеодезичної прив'язки.

Контроль топогеодезичної прив'язки полягає в повторному визначенні координат прив'язуваних точок, їх абсолютних висот і дирекційних кутів орієнтирних напрямків з використанням інших початкових даних, приладів або способів робіт.

Якщо відсутні пункти геодезичної мережі або значно віддалені та відсутні великомасштабні карти, а також на місцевості, бідній контурними точками, Топогеодезичну прив'язку виконують топогеодезичні підрозділи або вогневі підрозділи з використанням напрямних гармат і мінометів

Найбільш повно питання топогеодезичної підготовки розглядаються при вивченні дисципліни „Бойове застосування артилерії”

 


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 221; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!