Завдання до виконання контрольної роботи



 

Контрольна робота робота на тему “Розроблення технічної пропозиції до вдосконалення конструкції промислового виробу” є завершальним етапом у вивченні дисципліни “Основи конструювання нафтопромислового обладнання” і являє собою самостійну роботу, яка дає можливість закріпити здобуті студентами знання, набути уміння і навички, необхідні для професійної діяльності інженера-механіка основного і допоміжних виробництв нафтогазових підприємств, машинобудівних і ремонтних заводів, проектно-конструкторських і науково-дослідних організацій; для фахівців, які працюють в галузі монтажу, експлуатації, ремонту і обслуговування, виготовлення, випробування і дослідження машин і обладнання для видобутку нафти і газу, підвищення нафтовіддачі пластів; в системах збору і підготовки до транспортування пластових флюїдів і підземного ремонту свердловин.

Тематика контрольної роботи відповідає спеціалізації кафедри нафтових та газових промислів. Загальний напрям науково-дослідної роботи на кафедрі – підвищення надійності і довговічності технологічного обладнання для буріння свердловин і видобутку вуглеводневої сировини, а саме дослідження процесів спрацювання деталей бурового та нафтогазового обладнання.

У якості вихідних матеріалів, тобто промислових виробів, для виконання завдання виступають відомі технічні рішення складальних одиниць або окремих видів технологічного обладнання, наведеного нижче.

1. Вертлюг УВ-250

2. Універсальний превентор

3. Електровідцентровий насос

4. Обертовий превентор

5. Компресорна установка

6. Бурова лебідка

7. Буровий насос

8. Вертлюг УВ-320

9. Обл-ня для кислотної обробки пласта

10.  Насосний агрегат

11.  Бурові долота

12.  Свердловинний штанговий насос

13.  Плашковий превентор

14.  Глибинний штанговий насос

15.  Бурова установка

16.  Кронблок

17. Талевий блок

18.  Гакоблок

19.  Буровий гак

20.  Буровий ротор

21. Трансмісія

22.  Противикидне обладнання

23.  Вібросито

24.  Муловідділювач

25. Центрифуга

26. Силовий привід

27. Шламовий насос

28. Обладнання блоку приготування бурових розчинів

29. Вибійний двигун

30. Балансирний верстат-качалка

31. Безбалансирний верстат-качалка

32. Насос-дозатор

33. Фонтанна арматура

34. Поршневий компресор

35. Газомотокомпресор

36. Циркуляційний клапан

37. Пакер

38. Якір

39. Цементувальний агрегат

40. Піскозмішувальний агрегат

41. Сепаратор

42. Засувка

43. Дросель

44. Клапан зворотній

 

Форма завдання наведена в додатку А.


Послідовність виконання контрольної роботи.

 

Контрольну роботу необхідно виконувати у формі науково-технічного звіту в наступній послідовності і за таким змістом:

Вступ

1. Інформаційний огляд

2. Вибір і критика прототипу

3. Опис запропонованого технічного рішення

4. Техніко-економічне обґрунтування доцільності створення нової конструкції

5. Визначення технічного рівня пропозиції

Висновки

Список використаної літератури

Додатки

 

У вступі викладають зміст науково-технічної проблеми, яка потребує розв’язання для даного промислового виробу, визначають загальні напрями вирішення окремих питань цієї проблеми, а також приводять можливі позитивні результати, якщо ця проблема буде розв’язана.

У першому розділі необхідно детально описати відомі технічні рішення на промислові вироби даного виду, які знайшли застосування на практиці, тобто впроваджені у виробництво. Для цього використовуються каталоги, проспекти, технічні описи, інструкції до експлуатації, літературні джерела або патентну інформацію. Подаються технічні характеристики розглянутих промислових виробів. Розглядають як мінімум два технічні рішення і приводять їх кінематичні, гідравлічні, технологічні схеми або схематичне зображення на аркушах формату А4.

У другому розділі аналізують переваги і недоліки відомих технічних рішень і вибирають оптимальний варіант, який задовольняє сучасні вимоги до даного виду промислових виробів. Виконують критичний аналіз прототипу, визначають найбільш суттєвий недолік і намічають способи поліпшення його конструкції.

У третьому розділі на основі аналізу прототипа пропонують власне технічне рішення конструкції промислового виробу, яке дає можливість усунути або зменшити виявлені. В додатку до звіту наводять креслення власної технічної пропозиції на одному аркуші ф.А3 або А4. Креслення повинні пояснювати будову та принцип дії запропонованої конструкції і доповнюватись описом пропозиції в статиці й динаміці. Креслення виконують у вигляді складальної одиниці, технологічної схеми, кінематичної, гідравлічної, пневматичної, електричної принципових схем або як виняток у загальному вигляді.

У четвертому розділі на основі потреби машинобудівних заводів та нафтопромислової галузі народного господарства України обґрунтовують доцільність створення нової, більш досконалої конструкції, тобто виконують техніко-економічне обгрутування. При цьому визначають у першу чергу показники застосування нової техніки (розширення технологічних можливостей, збільшення довговічності, підвищення надійності, зменшення матеріаломісткості, зменшення забруднення навколишнього середовища, зниження витрат енергії і т. д.). Далі орієнтовно розраховують величину капітальних затрат, які необхідно зробити, щоб налагодити виробництво нової техніки, після чого визначають термін окупності капітальних затрат.

У п’ятому розділі складають технічну характеристику вдосконаленої конструкції виробу і порівнюючи з технічною характеристикою прототипу визначають технічний рівень пропозиції згідно [6].


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 169; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!