Підготовка інформаційних документів.



Зазначений адміністративно-правовий засіб має на меті забезпечення зберігання інформації у діяльності підрозділів інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності органів поліції.

Штабні підрозділи поліції готують оперативні зведення про кримінальні правопорушення та інші події, комплексну оцінку криміногенної ситуації на території обслуговування за півріччя і рік, узагальнені матеріали за підсумками роботи засідань колегії та нарад керівництва територіальних органів Національної поліції, аналітичні довідки про оперативну обстановку на території обслуговування і заходи, що вживаються структурними та територіальними підрозділами Національної поліції з метою зміцнення правопорядку, а також доповідні записки керівництву регіональних управлінь Національної поліції з проблем діяльності структурних підрозділів та територіальних органів поліції; ведуть протоколи засідань колегії та нарад керівництва регіональних управлінь Національної поліції (підпункт 3.1.2 пункту 3.1, підпункт 3.2.1 пункту 3.2, пункт 3.3 положень, затверджених наказом МВС № 39). Оперативний черговий чергової частини формує добові оперативні зведення (підпункт пункту 3.6 Інструкції, затвердженої наказом МВС України № 39) .

Обмін оперативною інформацією з правоохоронними органами.

Однією із функцій штабних підрозділів Національної поліції є обмін інформацією, що міститься в оперативних зведеннях про кримінальні правопорушення та інші події з іншими правоохоронними органами (підпункт 3.1.2 пункту 3.1 положень, затверджених наказом МВС України № 39). Оперативний черговий чергової частини підтримує зв’язок і здійснює обмін оперативною інформацією з черговими органів Національної поліції інших адміністративно-територіальних одиниць, органами прокуратури, Службою безпеки України, ДСНС України, іншими органами виконавчої влади, військовими частинами Національної гвардії (підпункт 3.6.1 пункту 3.6 Інструкції, затвердженої наказом МВС України № 440).

Правовий інформаційний обіг внутрішній. Інформування керівництва Національної поліції про оперативну обстановку, кримінальні правопорушення та інші події.

Одним із завдань чергових частин органів та підрозділів поліції є доповідь керівництву Національної поліції відомостей про оперативну обстановку на території обслуговування (підпункт пункту 1.4 Інструкції, затвердженої наказом МВС України № 440). Оперативний черговий чергової частини доповідає керівництву територіальних органів Національної поліції, інформує керівників відповідних служб про кримінальні правопорушення і надзвичайні події, відомості про які надходять до чергової частини (підпункт 3.6.1 пункту 3.6 Інструкції, затвердженої наказом МВС України № 440). Крім того, штабні підрозділи органів поліції інформують керівництво територіальних органів Національної поліції про стан виконання структурними підрозділами покладених на них керівництвом завдань у сфері правоохоронної діяльності

 

Формування та ведення інформаційних ресурсів.

  Згідно зі статтею 25 Закону України «Про Національну поліцію»  поліція формує бази даних, що входять до єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України, яких стаття 26 закону налічує вісімнадцять.

Наказом МВС України «Про затвердження Положення про Інтегровану інформаційно-пошукову систему органів внутрішніх справ України» № 436 від 12 жовтня 2009 р. передбачено створення, порядок функціонування та використання Інтегрованої інформаційно-пошукової системи органів внутрішніх справ (ІІПС), під якою необхідно розуміти сукупність організаційно-розпорядчих заходів, програмно-технічних та інформаційно-телекомунікаційних засобів, що забезпечують формування та ведення довідково-інформаційних, оперативно-розшукових обліків, авторизований доступ до інформаційних ресурсів ІІПС. Розпорядником ІІПС виступають спеціально створені підрозділи інформаційного забезпечення органів поліції, зміст діяльності яких полягає в управлінні ІІПС та відповідними складовими системи; контролі за формуванням та підтриманням в актуальному стані інформаційних ресурсів ІІПС, наданням користувачам прав доступу до ІІПС; веденні їх обліку, вживанні заходів щодо розвитку і вдосконалення ІІПС.

Оперативний черговий чергової частини відповідає за повноту й об’єктивність формування інформаційних даних, видачу оперативних зведень та іншої інформації, введення інформації до бази даних у рамках функціонування системи автоматизованого робочого місця чергової частини (підпункт 3.6.1 пункту 3.6 Інструкції, затвердженої наказом МВС України № 440).


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 247; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!