Організація обліку фінансових результатів.



Фінансовий результат – це приріст (чи зменьшення) вартості власного капіталу підприємства, що утворюється в процесі його підприємницької діяльності за звітний період.

Фінансовим результатом господарської діяльності підприємства є збиток або прибуток. Прибуток восновному утворюється в результаті продажу (реалізації) готової продукції (товарів, послуг). Крім того, підприємство може продавати (реалізовувати) інші матеріальні цінності і послуги допоміжних виробництв та господарств, а також мати доходи і збитки, що збільшують або зменшують розмір прибутку від інвестиційної діяльності.

Прибуток формується поступово протягом фінансово-господарського року. Більшу частину прибутку становить прибуток від реалізації продукції, одержаний у вигляді різниці між виручкою від реалізації і витратами на виробництво та збут. На підприємстві можливі доходи, витрати, які не пов`язані з реалізацією, але збільшують або зменьшують суму прибутку або збитків, - це фінансові результати, отримані від інвестиційної та фінансової діяльності, а також результати, які пов`язані з надзвичайними подіями.

Поняття фінансових результатів діяльності трактується в П(С)БО 3 „Звіт про фінансові результати”.

Прибуток – сума, на яку доходи перевищують пов`язані з ними витрати.

Збитки – перевищення суми витрат над сумою доходів, для отримання яких здійснені ці витрати.

Визначення фінансового результату полягає у визначенні чистого прибутку (збитку) звітного періоду. З цією метою в бухгалтерському обліку передбачається послідовне зіставлення доходів та витрат.

В бухгалтерському обліку чистий прибуток (збиток) формується поступово протягом фінансово-господарського року від усіх видів звичайної та надзвичайної діяльності

Чистий прибуток включає в себе:

- чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, послуг);

- валовий прибуток;

- фінансові результати від операційної діяльності;

- фінансові результати від звичайної діяльності;

- фінансові результати від надзвичайної діяльності;

- чистий прибуток (збиток).

Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), визначається шляхом вирахування з доходу (виручки) від реалізації продукції (товраів, робіт, послуг) податку на додану вартість, акцизного збору, інших зборів, знижок тощо.

Різниця між чистим доходом і собівартістю реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) називається валовим прибутком (збитком).

Фінансовий результат від операційної діяльності визначається як алгебраїчна

сума валового прибутку (збитку), іншого операційного доходу, адміністративних

витрат, витрат на збут та інших операційних витрат.

Фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування визначається

як алгебраїчна сума прибутку (збитку) від операційної діяльності, фінансових та інших доходів, фінансових та інших витрат.

Фінансовий результат від звичайної діяльності визначається як різниця між прибутком від звичайної діяльності до оподаткування та сумою податку з прибутку.

Окремо від фінансових результатів від звичайної діяльності відображаються невідшкодовані збитки та прибутки від надзвичайних подій (стихійного лиха, пожежі, техногенних аварій тощо).

Остатолчний фінансовий результат – чистий прибуток (збиток) визначається як різниця між різними видами доходів та витрат підприємства за звітний період.

Розмір та характер прибутків і збитків за кожний період діяльності підприємства є найважливішими підсумковими показниками їх роботи.

Узагальнення інформації про фінансові результати підприємства від звичайної діяльності та надзвичайних подій ведеться на рахунку 79 „Фінансові результати”.

В. Практичне завдання.

Вихідні дані:

Підприємством „АКРОН” придбана фірма за 145000 грн. На баланс підприємства зарахована справедлива вартість придбаних ідентифікованих активів та зобов’язань, в грн.: кредиторська заборгованість - 134500; основні засоби - 84200; нематеріальні активи - 18600; запаси - 54300;дебіторська заборгованість - 92840.

Необхідно:

Визначити розмір гудвілу та відобразити в обліку придбання фірми.

Гудвіл – нематеріальний актив , вартість якого визначається як різниця між балансовою вартістю активів підприємства та його звичайною вартістю як цілісного майнового комплексу, що виникає внаслідок використання кращих управлінських якостей, домінуючої позиції на ринку товарів, нових технологій. (Закон України „Про оподаткування прибутку підприємств”.

Гудвіл – ділова репутація. Купуючи крамницю, розташовану в центрі міста, (гарантує новому власникові більший потік покупців порівняно з іншими торговими точками), покупець мусить заплатити ціну, яка перевищує балансову вартість активів, тому що очікує в майбутньому отримати певні економічні вигоди.

Зміст господарської операції

Кореспонденція рахунків

Сума

Д-т К-т
Перераховано грошові кошти за придбану фірму 371 311 145000
Прийнято на баланс підприємства кредиторську заборгованість придбаного заводу 377 63 134500
Зараховано на баланс майно придбаної фірми      
- основні засоби 15 377 84200
 - запаси 20 377 54300
- дебіторську заборгованість 36 377 92840
Відображено позитивний гудвіл, що виник при придбанні 191 377 96840
 Проведено залік заборгованостей 377 371 145000

 

ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 15

A. Тестові завдання.

1. Предметом дисципліни організація бухгалтерського обліку є:

а)       системи обліку, контролю і аналізу підприємства

б)       система обліку підприємства

в)       система аналізу підприємства.

2. Робота бухгалтерії підприємства, організації регламентується:

а)       Положенням про бухгалтерію

б)       наказом про облікову політику підприємства

в)       табель-графіком виконання облікових робіт.

3. Який метод оцінки запасів при вибутті не дозволено застосовувати у податкових розрахунках?

а)       ідентифікованої собівартості

б)       ФІФО

неттретьего варианта—а и б используется

4. Раціоналізація робочих місць - це:


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 164; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!