Завдання 4. Зробити системно-цільовий аналіз текстів для перевірки якості системи фактів – об’єднання виділених фактів на основі теми-поняття



 

· У понеділок 5 вересня о 10-й годині у великій залі виконкому відбулося відкриття Всеукраїнської екологічної конференції, у якій беруть участь більше 70 делегатів з багатьох регіонів України. Серед них – представники Академії наук України, Інституту національної безпеки, Аерокосмічної академії та багатьох інших закладів. Конференція триватиме два тижні. Делегати розглянуть широкий спектр екологічних питань, а найцікавіші пропозиції згодом втілюватимуться в нашому регіоні.

· Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законів України (щодо зниження граничного віку п’ятої дитини у разі призначення пенсії багатодітним матерям)». За таке рішення проголосував 261 народний депутат. Зокрема, законопроектом пропонується внести зміни до закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” і “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”. Згідно проекту, тимчасово, до прийняття відповідного закону, жінки, які народили п’ятеро або більше дітей і виховують їх до шестирічного віку (наразі – до восьмирічного віку), мають право на призначення дострокової пенсії за віком, але не раніше, ніж за п'ять років до досягнення пенсійного віку, за наявності не менше 15 років трудового стажу.

· У відділі масової роботи Полтавської обласної наукової універсальної бібліотеки ім. Котляревського відбулася презентація нової книжки поета-лубенчанина Бориса Кононенка “Украдена яв”, що вийшла у видавництві “Дивосвіт”. Авторові болить занепад народної моралі, поклоніння чужим богам, втрата прадавніх життєвих орієнтирів. На його переконання, сталося це через історичні помилки прадідів протягом попередніх тисячоліть на “нашій не своїй землі”. Цілком природно, що автор намагається знайти відповіді на питання, які хвилюють не одне покоління землян: “хто ми є?”, “чиї діти?”, “хто і куди нас веде?”.

· Українізація Криму і Севастополя набуває все більш витончені, несподівані й дивовижні форми: сучасний “не те” покоління російських і “русскокультурных” журналістів Криму і Севастополя тихою сапою буде замінено “свідомістю” та україномовним. Українські медіа-організації Криму відкривають на півострові мережа “шкіл молодих репортерів”. Перша така школа почала свою роботу в шикарній сімферопольської української гімназії, “подарованої” кримчанам – платникам податків президентом Кучмою. Школи репортерів – спільний проект укргімназіі і відомого кожному сімферопольському журналістові “Інформаційного прес-центру”. Проект, зрозуміло, здійснюється за підтримки “Комітету з моніторингу свободи преси в Криму” на чолі з кореспондентом української служби “Радіо Свобода” Володимиром Притулою. Він і став керівником першого такої “школи”. За його словами, цілі у проекту найблагородніші – розвиток професійних стандартів якісної, соціально відповідальної журналістики та “медіа-грамотності” у шкільному середовищі, плюс прищеплення учням практичних навичок роботи в громадських ЗМІ, особливо в Інтернеті з використанням мультимедійних засобів. “Заняття (теоретичні, практичні та майстер-класи із залученням провідних кримських журналістів, журналістів і громадських діячів з інших регіонів України та з-за кордону) проводяться один раз на тиждень протягом усього навчального 2009 – 2010 року. У рамках “Школи молодого репортера” планується створення і підтримка шкільного інтернет-видання”, – розповідає “Світлиця”. Директор Інформаційного прес-центру Валентина Самар заявила, що подібні українські “Школи молодих репортерів” вже найближчим часом планується відкрити в Ялті і Севастополі.

 

Завдання 5. Зробити аналіз текстів методом експлікації логічних зв’язків

· Ця історія із нашого циклу “Про кохання», як і інші, присвячена Дню закоханих. Вона рідкісна тим, що коханню, про яке ми дізналися, понад піввіку. Ці двоє ніколи не підвищують голос один на одного. все життя він був її вухами, бо вона не чує, а вона – його руками, коли хвороба робила його немічним.

· Цей завжди молодий солодкоголосий співак нещадно захоплює серця дівчат, при цьому постійно наспівуючи якісь приємності типу: “З ранку до ночі – бачу твої очі…” чи “”Я люблю тільки тебе…”. Під його душевні, мелодійні пісні можна одночасно відпочити, набратися енергії й трохи порюмсати, згадуючи своє кохання.

· Гроші, призначені для створення лісо- і сільгоспугідь, місцеві ради кладуть на депозити. Замість вирощування лісу і злаків чиновники ростять гроші. Майже 10 та 1,3 мільйона гривень “пущено в ріст” радами Алушти і Алуштинського регіону, а також Мирнівською селищною радою. Прокуратурою внесено приписи до органів місцевої влади, в яких указується на недопустимість подібної практики. Згідно з чинним законодавством, гроші, отримані у якості відшкодування втрат лісо- і сільськогосподарського виробництва, повинні використовуватися виключно на освоєння і покращення угідь.

· 26 листопада в Потсдамі (Німеччина) відбулося вручення престижної німецької нагороди BAMBI. Віталій та Володимир Клички отримали нагороди як найпопулярніші зірки спорту в Німеччині. Крім українських боксерів, премію отримали екс-канцлер Німеччини Гельмут Коль, актор Максиміліан Шелл, співачка Шакіра, кутюр’є Джорджіо Армані та інші. BAMBI – нагорода, заснована видавництвом Burda Media у 1948-му році в галузі кіно. За цей час у Німеччині премія набула популярності на рівні американського Оскара і поширилася не тільки на суміжний з кіноіндустрією шоу-бізнес, а й на політику, економіку і спорт. До складу журі, яке багато років поспіль очолює Губерт Бурда, входять головні редактори провідних німецьких медіа, а критеріями оцінювання є популярність і авторитетність номінантів у своїй країні і в світі.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 222; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!