Розділ I. СФЕРА ВНУТРІШНІХ СПРАВ ЯК ОБ’ЄКТ УПРАВЛІННЯ. ПРЕДМЕТ, ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ, МЕТА І СИСТЕМА КУРСУ.



Поняття сфери внутрішніх справ як об’єкта управління і сукупності суспільних відносин, їх нормативно-правове регулювання. Предмет курсу „Основи

 

управління в органах внутрішніх справ (ОВС)” та основні види суспільних відносин, що його складають, їх характеристика. Основні завдання управління в органах внутрішніх справ, функції та права МВС України по їх реалізації, а також основні завдання, головна мета і система курсу „Основи управління в ОВС”.

Розділ II. СИСТЕМА ТА СТРУКТУРА МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ (МВС) україни, ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ЙОГО ДІЯЛЬНОСТІ

МВС України як система та його правове положення. Структура МВС України, основні види управління в ОВС.

Загальнонаукове визначення системи та її ознак і особливостей. МВС України як система та її характерні ознаки. Положення про Міністерство внутрішніх справ України та його зміст. Організаційна структура МВС України та її багаторівневий і багатовимірний характер. Вертикально-горизонтальна (спрощена) модель структури МВС України.  Центральний апарат Міністерства внутрішніх справ України,  його структура та основні структурні елементи. Основні види управління в ОВС, їх характеристика й організаційно-правові основи діяльності.

Міліція та основні види її діяльності

Законодавче визначення поняття міліції в Україні та організаційно-правові основи її діяльності.. Основні функції та види діяльності міліції. Адміністративна діяльність, її зміст і значення. Профілактична діяльність та її характеристика. Оперативно-розшукова такримінально-процесуальна види діяльності та їх нормативно-правове регулювання. Основні види підрозділів міліції. Кримінальна міліція та основні види її діяльності. Міліція громадської безпеки та основні види її діяльності. Дозвільна система та її функції. Місцева міліція та основні види її діяльності. Транспортна міліція та її функції.Державна автомобільна інспекція та її функції. Міліція охорони та її функції. Cудова міліція та її функції. Спеціальна міліція та її функції. Основні права та

обов’язки міліції.

Внутрішні війська та громадськіформування з охорони громадського порядку й державного кордону

Призначення та організаційно-правові основи діяльності внутрішніх військ та їх структура. Основні завдання внутрішніх військ. Права військовослужбовців внутрішніх військ. Призначення та організаційно-правові основи діяльності громадськихформувань з охорони громадського порядку й державного кордону. Основні завдання, права й обов’язки громадських формувань з охорони громадського порядку й державного кордону.

Розділ Ш. АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВИЙ СТАТУС ПРАЦІВНИКІВ ОВС ТА ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ.

Адміністративно-правовий статус працівників ОВС як різновид статусу державних службовців, його поняття й особливості. Загальні і спеціальні організаційно-правові засади сучасного адміністративно-правового статусу працівників ОВС, їх соціального, грошового, пенсійного та інших видів забезпечення. Поняття персоналу ОВС. Система управління персоналом та її основні елементи. Відкрита та закрита кадрова політика. Закритий характер політики роботи з персоналом ОВС.

 Порядок проходження служби в ОВС та його організаційно-правові основи. Підбір кадрів  і попереднє вивчення кандидата на службу в ОВС, прийом  на  службу,  просування по службі, присвоєння спеціальних звань, умови проходження служби, атестація осіб середнього, старшого і вищого начальницького складу,  припинення служби. Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ та його значення для укріплення дисципліни і законності серед осіб рядового й начальницького складу та вільнонайманого персоналу ОВС, види заохочень та дисциплінарних стягнень, їх оскарження.

Розділ 1У. ЗАГАЛЬНІ ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ В ОРГАНАХ ВНУТРІШНІХ СПРАВ.

Загальний підхід до визначення сутності управління. Управління в ОВС як вид державного управління та його поняття.

Основні позиції загального підходу до визначення сутності управління. Основні елементи управлінської системи та їх характеристика. Загальна схема процесу управління. Основні види управління. Характерні ознаки державного управління, як виду соціального управління, та види державного управління. Управління в ОВС як вид державного управління та його поняття.

Основні елементи управління в ОВС та його понятійний апарат.

Визначення  основних елементів управління в ОВС. Об’єкти управління в ОВС, їх поняття та види. Суб’єкти управління в ОВС, їх поняття та види. Управлінський вплив і зворотній зв’язок суб’єкта з об’єктом управління та його значення.  Цiлепокладання  й  „дерево цілей”  в  управлінні в ОВС.  Поняття функцій управління в ОВС та їх класифікація. Цільові та організаційні функції управління в ОВС. Надзор і контроль як загальні функції управління в ОВС.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 204; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!