ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ



Nbsp; ЗМІСТ   ВСТУП..……………………………………………………………………..4 1. Програма навчальної дисципліни «Основи управління в ОВС» …..7 2. Загальний розрахунок годин лекцій, практичних (семінарських) занять та самостійної роботи………………………………………………..14 3. Основні нормативно-правові акти, що рекомендуються при вивченні дисципліни «Основи управління а ОВС»……………………………….15 4.Основна література, що рекомендується при вивченні дисципліни «Основи управління в ОВС»……………………………………………..17 5. Завдання до практичних (семінарських) занять та самостійної роботи……………………………………………………..19 6. Самостійна робота студентів…………………………………………..33 7. Індивідуальна робота студентів……………………………………….34 8. Програмні питання з навчальної дисципліни «Основи управління в ОВС»……………………………………………..35 ДОДАТОК 1. Про затвердження Положення про Міністерство внутрішніх справ Указ Президента України № 383/2011 від 6 квітня 2011 року………..44      

Вступ

Становлення і зміцнення України як суверенної та правової держави потребує подальшого розвитку і вдосконалення управління в усіх сферах діяльності й на всіх рівнях державного і недержавного управління, освоювання і опановування сучасного зарубіжного і вітчизняного досвіду у цій сфері і поєднання його з сучасними досягненнями науки і практики з метою інтенсифікації державного будівництва. Висококваліфіковане, раціонально збалансоване та ефективно організоване управління у зовнішній та внутрішній політиці держави, системі державного господарювання в цілому та в окремих видах і галузях науки та практики, зокрема, й в правоохоронній діяльності, організації боротьби зі злочинністю і профілактиці правопорушень, виступає сьогодні надійною запорукою успіху, прогресу, законності та правопорядку. Зростання ролі та актуалізація проблем удосконалення управління в правоохоронних органах сьогодні загострюються проблемами ускладнення сучасного стану злочинності. Боротьба зі злочинністю та подальше укріплення законності і правопорядку залишаються в нашій державі і сьогодні найактуальнішими проблемами, що стоять перед правоохоронними органами й, насамперед, перед органами внутрішніх справ (далі - ОВС).

Особливістю управління в ОВС на сучасному етапі розвитку суспільства є не тільки зростання ролі управління, але й необхідність працювати в сфері управління по-новому, добиваючись розв’язання більш складних управлінських завдань не за рахунок нарощення постійних матеріальних вкладень і розширення управлінського персоналу, а шляхом інтенсифікації діяльності існуючих й розробки новітніх систем управління в ОВС та підвищення ефективності управлінської праці. Все це викликало необхідність підготовки нового покоління юристів - фахівців в галузі управління, зокрема управління в ОВС, які б вміли здійснювати ефективне управління на базі сучасних досягнень науки і практики.

 

 

Дисципліна „Основи управління в органах внутрішніх справ” входить до складу нормативних навчальних дисциплін циклу професійної та практичної підготовки, які визначають зміст і організацію навчального процесу студентів спеціальності 7.060100”Правознавство” професійного напряму підготовки спеціалістів 0601 „Право”. Дисципліна „Основи управління в органах внутрішніх справ” є важливою, сучасною професійно орієнтованою нормативною навчальною дисципліною, що є підгалуззю адміністративного права і тісно пов’язана з такими дисциплінами і галузями права, насамперед, як, наприклад, “Державне і муніципальне управління”, “Управління персоналом”, “Державна служба в Україні: теорія та організація”, “Організаційно-правові засади державного управління ”, «Основи науки управління ”, “Соціальне управління”, “Управління організаціями”, “Наукова організація управління та праці”, “Адміністративний менеджмент”, “Корпоративне управління”, “Теорія управління” і таке інше, а також практично з усіма іншими правовими навчальними дисциплінами.

Враховуючи підгалузевий характер даної нормативної професійно-орієнтованої дисципліни відносно адміністративного права як фундаментальної навчальної дисципліни, головною метою цієї дисципліни є надання студентам знань щодо правового забезпечення реалізації прав, свобод та інтересів громадян у відносинах з органами внутрішніх справ (їх представниками), а також засвоєння знань щодо порядку здійснення державного управління у сфері внутрішніх справ, зокрема, в ОВС, його форм і методів та підготовки випускників вищих юридичних навчальних закладів чи юридичних факультетів вищих навчальних закладів до здійснення управлінської діяльності в системі органів внутрішніх справ України.

Предметом навчального курсу„Основи управління в органах внутрішніх справ” є сукупність суспільних відносин, що формуються: 1) у ході державного управління у сфері внутрішніх справ і реалізації повноважень, делегованих державою органам внутрішніх справ, а також громадським організаціям, деяким іншим державним і недержавним інституціям в питаннях забезпечення

 

громадської безпеки і громадського порядку; 2) у ході діяльності органів внутрішніх справ та їх посадових осіб щодо забезпечення реалізації та захисту в адміністративному порядку прав і свобод громадян, надання їм, а також юридичним особам різноманітних адміністративних (управлінських) послуг згідно зі специфікою діяльності органів внутрішніх справ та у відповідності з діючим законодавством; 3)у процесі внутрішньої організації та діяльності апаратів усіх рівнів і видів органів внутрішніх справ, а також у зв’язку з порядком проходженням служби в органах внутрішніх справ; 4)у ході застосування заходів адміністративного примусу, включаючи адміністративну відповідальність, щодо фізичних і юридичних осіб.

Опанування дисципліни відбувається у формі лекцій, практичних (семінарських)  занять, індивідуальних і групових консультацій для студентів, виконання студентами самостійних завдань, а також науково-дослідницької роботи студентів.

В результаті вивчення навчальної дисципліни студенти повинні:

     - знатипредмет, основні завдання, мету і систему курсу „Основи управління в ОВС”, його зв’язок з адміністративним правом і державним управлінням; загальну характеристику сфери внутрішніх справ як об’єкту управління; систему та структуру МВС України й організаційно-правові засади його діяльності; основні проблеми науки управління в органах внутрішніх справ; об’єкти і суб’єкти управління в ОВС, загальні теоретичні основи управління в ОВС; основи адміністративної та адміністративно-юрисдикційної діяльності ОВС; адміністративно-правовий статус працівників ОВС та основи управління персоналом;

     - вміти використовувати отримані знання в практичній діяльності ОВС; вільно орієнтуватися в системі організаційно-правових засад цієї діяльності; аналізувати й коментувати відповідні нормативні положення; користуватися сучасною науковою і спеціальною літературою, а також електронними юридичними базами даних, іншими інформаційними джерелами з тем курсу.

Враховуючи численність нормативно-правових актів, якими регламентуються відносини у сфері внутрішніх справ, зокрема, й управління в ОВС, студентам пропонується при опануванні навчальної дисципліни «Основи управління в ОВС» здійснювати пошук необхідних нормативно-правових актів на Інтернет-сайтах не тільки Верховної Ради, але й Міністерства внутрішніх справ України.

Даний спецкурс, як і материнська галузь права - адміністративне право, є достатньо складним у його вивченні, оскільки базується на великому обсязі нормативно-правового матеріалу, починаючи з діючого законодавства до відомчих нормативно-правових актів у цій сфері, та значній його динаміці, як у часі, так і у просторі в масштабах як держави у цілому, так і її конкретних регіонів. Окремі положення даного спецкурсу (наприклад, організаційно-правові підстави та засади використання вогнепальної зброї чи заборони її застосування і таке інше) студенти повинні знати строго напам’ять. Окрім поглибленого вивчення відповідного нормативно-правового матеріалу даний спецкурс вимагає в навчальному процесі й виробки у студентів необхідних практичних навичок застосування отриманих теоретичних знань на практиці щодо розв’язання певних проблем та вирішення типових практичних завдань і ситуацій, які можуть виникати і виникають в процесі управління в ОВС та їх оперативно-службовій діяльності, у тому числі й вміння складати певні адміністративно-процесуальні документи, що у сукупності з поглибленою теоретичною підготовкою сприяє формуванню якісних майбутніх фахівців у сфері управління в ОВС.

 

ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

«ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ В ОРГАНАХ ВНУТРІШНІХ СПРАВ»


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 193; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!