Обсяг, структура і зміст курсової роботи



Міністерство освіти і науки України

ВП «Коледж технологій та дизайну

Луганського національного університету

Імені Тараса Шевченка»

Методичні рекомендації

До виконання курсової роботи з дисципліни

«Технологія і організація туристичного обслуговування»

 

Для студентів зі спеціальності

Туристичне обслуговування»

 

Луганськ 2013

Методична розробка по виконанню курсової роботи з дисципліни      «Технологія і організація туристичної діяльності» складена відповідно програми навчальної дисципліни та Правил оформлення графічних та текстових документів в коледжі.

 

 

Розглянуто та схвалено на засіданні циклової комісії ВП «Коледж технологій та дизайну Луганського національного університету імені Тараса Шевченка».

 

Протокол №  __ від ____________ 20___р.

 

Голова комісії                  Л. Ф. Грекова

 

 

ЗМІСТ

1. Загальні положення 4
2. Обсяг, структура і зміст курсової роботи 5
3. Вимоги до оформлення курсової роботи 8
3.1 Загальні вимоги 8
3.2 Нумерація 8
3.4 Ілюстрації 9
3.5 Таблиці 9
3.6 Формули 10
3.7 Посилання 10
3.8 Вимогидо оформлення використаних джерел 11
3.9 Вимоги до додатків 11
4. Список використаних джерел до виконання курсової роботи 12
5. ТемАТИКА курсових робіт 14
  ДОДАТКИ 16

.

 

 

 

Загальні положення

 

Згідно навчального плану підготовки молодших фахівців зі спеціальності 5.14010301«Туристичне обслуговування» за предметом «Технологія і організація туристичного обслуговування» передбачено виконання курсової роботи. 

Курсова робота є результатом навчальної і самостійної роботи студентів, що узагальнює отримані теоретичні знання і придбані практичні навички. Вона повинна мати внутрішню єдність і цільність, відображати хід і результати розробки обраної теми, відповідати сучасному рівню науки та новітнім технологіям.

Метою курсової роботи є розвиток у студентів здібностей до самостійного наукового дослідження.

Для реалізації цієї мети необхідно вирішити такі основні завдання:

· використовувати набуті в процесі навчання знання та навички для вирішення обраної проблеми;

· аналізувати літературні та наукові джерела;

· узагальнювати матеріали та застосовувати сучасні методики наукових досліджень при вирішенні визначеної проблеми;

· обґрунтовано використовувати статистичний та графічний матеріал;

· вміти самостійно вирішувати визначені проблеми, у тому числі із застосуванням обчислювальної техніки та інформатики.

В процесі виконання навчального плану вже перша курсова робота повинна включати в себе елементи наукового дослідження, показати вміння використовувати надбані теоретичні знання, творчу ініціативу й активність студента.

Основне завдання курсової роботи – визначення прийомів і методів організації туристичної діяльності.

Об`єкт дослідження обирається студентом із реально існуючих туристичних агенцій – баз практики.

 

 

Виконання курсової роботи має проводитись у декілька етапів:

· на першомуетапі вивчається актуальність теми, її розкриття у спецлітературі, вивчається та систематизується нормативно-правова база за темою;

· на другому етапі проводиться вивчення теоретичних основ, проблеми, практичних питань, досвід їх розв'язання тощо. Проводиться аналіз та робляться висновки по організації туристичної діяльності за темою курсової роботи, розробляються пропозиції по поліпшенню організації, упорядкуванню і систематизації діяльності організації туристичної агенції.

· на третьому етапі ведеться оформлення роботи, виконання додатків до основного змісту та готується доповідь до захисту курсової роботи.

В курсовій роботі повинен бути розкритий сучасний стан туристичної галузі України і тенденції розвитку світового ринку туристичних послуг, інтеграція, в якій обумовлена спрямованість процесу формування і розвитку туризму, що потребують ефективної організації та цивілізованого рішення економічних і соціальних проблем туристичної агенції.

Потребують розкриття питання про найбільш ефективні шляхи підвищення даними туристичними підприємствами конкурентоздатності, відстоювання і зміцнення своєї позиції на ринку в умовах розвитку конкуренції.

Обсяг, структура і зміст курсової роботи

 

Обсяг курсової роботи комп’ютерного тексту – 25-30 сторінок. Обсяг роботи залежить від характеру і ширини теми, що вивчається.

Курсова робота має таку структуру:

· рецензія на роботу;

· титульний лист (додаток А);

· завдання на виконання курсової роботи (додаток Б);

· зміст ( додаток В);

· основна частина;

· висновки та пропозиції;

· список використаних джерел;

· додатки.

Усі наведені елементи курсової роботи прошиваються, окрім рецензії керівника, яка додається до роботи. 

Зміст приводиться після завдання, не нумерується. Містить структурований перелік назв розділів та підрозділів з поданням сторінок, на яких вони розміщені (додаток В).

У вступі визначається актуальність обраної теми на сучасному етапі розвитку туристичної діяльності, її практична значимість для туристичних підприємств, ступінь висвітлення проблеми у вітчизняній та зарубіжній літературі, об’єкт і предмет дослідження, мета, завдання та методи дослідження, структура роботи.

Основна частина курсової роботи складається з двох розділів, підрозділів. Кожний розділ починається з нової сторінки.

В структурі основної частини рекомендується виділяти такі підрозділи (за змістом):

· теоретичні підходи до розв’язання проблеми.

· аналіз діяльності об’єкта дослідження.

· можливі розробки та оцінка пропозицій.

У першому розділі студент повинен провести повний аналіз досліджень за обраною темою в літературних джерелах вітчизняних та зарубіжних науковців, розглянути якнайбільше сучасних концепцій, ідей та підходів до розв'язання обраної проблеми. Зміст цього розділу залежить від особливостей обраної теми, але рекомендовано дотримуватися наступних підрозділів:

1.1 Понятійний апарат, класифікаційні характеристики, функціональний аналіз туристичної діяльності. Законодавчі акти України про розвиток діяльності туристичних агенцій.

1.2 Понятійний апарат, характеристики, аналіз туристичної діяльності за обраною темою. Аналіз існуючих вітчизняних та зарубіжних підходів до вирішення обраної проблеми.

1.3 Особливості організації туристичної діяльності за обраною темою.

У другому розділі з аналізу діяльності суб'єкту дослідження наводиться загальна характеристика туристної агенції, його історія існування; характеристика чинників, які впливають на діяльність суб'єкту дослідження, детальний аналіз туристичної діяльності, дослідження та аналіз показників для виявлення тенденцій розвитку туристичної агенції, визначаються проблемні аспекти в її діяльності, які впливають на розробку пропозицій за обраною темою.

Наприклад, важливим заключним етапом туристичної діяльності турагенції є організація і технологія продажу турпродукту і післяпродажне обслуговування клієнтів. В цьому випадку необхідно розкрити сутність роботи туристичної агенції з аналізу ринку, спираючись на маркетингові дослідження, описати форми і методи продажу турпродукту, організацію надання послуг клієнтам. Оскільки цілям активного стимулювання збуту товарів служить рекламно-інформаційна діяльність підприємства, необхідно описати види і засоби реклами, які використовує підприємство у процесі туристичної діяльності.

Результатом дослідження в роботі (підрозділ 2.2.) може бути розробка нової стратегії діяльності об’єкту, розробка практичних або методичних рекомендацій щодо вирішення обраної проблеми на конкретному підприємстві.

У підрозділі 2.3. «Можливі розробки та оцінка пропозиції» викладається стислий аналіз діяльності туристичної агенції щодо визначених переваг та недоліків його діяльності, на основі яких розробляються пропозиції щодо удосконалення роботи туристичної агенції, зокрема, пропозиції та очікувані результати досліджень за обраною темою.

У висновкахнаводять найбільш важливі результати, які отримані в ході виконання курсової роботи. Ця частина роботи включає систематизацію та узагальнення отриманих результатів проведеної роботи. Підсумок носить форму синтезу накопиченої в основній частині інформації. У висновках викладаються найбільш важливі результати роботи. Подається обґрунтоване рішення щодо вибору оптимального шляху вирішення обраної проблеми. Визначаються можливості практичного застосування результатів роботи.

Список використаних джерел подається згідно вимог, що надано у п. 3.7. методичних вказівок до виконання курсової роботи.

У додатках надаються таблиці, схеми, діаграми, графіки, первинні документи щодо діяльності туристичної агенції, акти про впровадження пропозицій тощо.

 

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 337; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!