ГРАФІЧНА ЧАСТИНА ДИПЛОМНОГО ПРОЕКТУ



5.1ЗМІСТ І ОБСЯГ

Графічна частина проекту повинна повністю відповідати розрахункам пояснювальної записки. Об'єм і зміст графічної частини визначаються завданням на дипломне проектування залежно від характеру теми.

5.1.1Креслення дипломного проекту слід виконувати на форматі А1. Виконання креслень великого формату допускається при узгодженні з керівником.

5.1.2Графічне оформлення проекту рекомендується наступного змісту і зразкового об'єму.

Складальні креслення машини (механізму) для проектування спеціальної частини 1..2 аркуша; креслення складальних одиниць (вузлів) 1..2 аркуша; робочі креслення деталей 0,5-1,5 аркуша.

5.1.3     Студенти вкрай рідко виконують робочий проект, тобто проект повністю готовий для видачі замовлень на виготовлення машини (механізму). Проте дипломники-механіки обов'язково виконують частину робочої документації – складальні креслення і креслення деталей.

Оформлення графічної частини

 

5.2.1 Формати, лінії

 Міждержавний стандарт ГОСТ 2.301-68 встановлює такі ос­новні формати, які можуть бути використані при оформленні документів:

 А1 = 841 · 594 мм ;

 А2 = 420 · 594 мм ;

 А3 = 420 · 297 мм ;

 А4 = 210 · 297 мм .

Графічна частина виконується лініями, які мають відповідну товщину і форму (міждержавний стандарт ГОСТ 2.303-68).

Всі надписи на схемах, графіках та інших документах, якщо вони виконуються вручну, повинні виконуватись креслярським шриф­том чорним кольором згідно з міждержавним стандартом ГОСТ 2.304-85.

5.2.2 Робочі креслення деталей

Робочі креслення деталей вузла виконуються на окремих форма­тах, які об`єднують в один аркуш. На кожному форматі креслять тільки одну деталь в необхідній кількості проекцій.

На кресленнях деталей вказують всі необхідні для її виготов­лення розміри, допуски, види обробки і т.д., в основному написі - матеріал і сортамент згідно зі стандартом.

  5.2.3 Складальне креслення

Складальне креслення пристрою або вузла виконується згідно з ви­могами міждержавного стандарту ГОСТ 2.109-73 і не менше ніж в трьох проекціях. Доцільно показувати розрізи. На кресленні вказують габаритні та встановлювальні розміри. Деталі і вузли, які входять в даний пристрій чи вузол, нумерують в десятковій системі.

До креслення повинна бути виконана специфікація. В графі “№п/п” проставляється порядковий номер, в графі “Позначення” - десятковий номер креслення або стандарт (технічні умови) для стандартизованих (нормалізованих) деталей, в графі “Найменування” - назва деталей.

 

ОСНОВНІ НАПИСИ

Форма, розміри і основні написи для креслень і текстових документів (спеціалізації і ін.) повинні бути виконані відповідно до вимог ГОСТ 2.104-68.

5.3.1Найменування виробів слід записувати в називному відмінку однини. У найменуваннях, що складаються з декількох слів, на першому місці пишіть іменник, наприклад: "колесо ходове", "ніж дисковий" і т.д.

СПЕЦИФІКАЦІЯ

Специфікація складається на кожну складальну одиницю за формою 1 і 1А ГОСТУ 2.108-68. У загальному випадку вона складається з розділів, які розташовують в послідовності: Документація, Складальні одиниці, Деталі, Стандартні вироби, Інші вироби, Матеріали.

5.4.1 У розділ "Документація" вносяться документи які складають основний комплект конструкторських документів виробу, який специфікується окрім специфікації, наприклад: складальне креслення, пояснювальна записка тощо.

5.4.2 У розділ "Складальні одиниці" та "Деталі" вносять складальні одиниці і деталі, що безпосередньо входять, який підлягає специфікації у виріб.

5.4.3 У розділ "Стандартні вироби" записують вироби, які використовуються за державними, республіканськими і галузевими стандартами. Запис виконується відповідно до умовного позначення виробів і відповідно до стандартів на ці вироби.

5.4.4 У розділ "Інші вироби" вносять вироби, використані по основних конструкторських документах (за технічними умовами, каталогами, прейскурантами), за винятком стандартних виробів, указувань найменування і умовне позначення виробів відповідно до документів на їх постановку з вказівкою позначень цих документів.

5.4.5 Після кожного розділу специфікації необхідно залишити декілька вільних рядків для додаткових записів, допускається резервувати номери позицій, які проставляють в специфікації при заповненні резервних рядків.


Дата добавления: 2018-05-30; просмотров: 1066; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!