ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ



4.1 Перед здачею чергування складач поїздів зобов’язаний:

4.1.1 Перевірити наявність і справність сигнального приладдя, інвентарю та інструменту;

4.1.2 Підготувати робочі місця, зони обслуговування станційних пристроїв, інвентар та інструмент згідно з вимогами безпеки для зміни, яка заступає на чергування;

4.1.3 Забезпечити виконання завдання чергового по залізничній станції (диспетчера маневрового залізничної станції) щодо приймання, відправлення і пропуску поїздів, виконання маневрової роботи та підготувати умови безпечної роботи зміні, яка заступає на чергування;

4.1.4 Скласти під розпис інвентар, носівну радіостанцію і сигнальне приладдя в спеціально відведені для них місця;

4.1.5 Зняти спецодяг, спецвзуття і скласти його в шафі гардеробної.

Забруднений і пошкоджений спецодяг у разі необхідності потрібно здати в прання, хімочищення або ремонт.

4.2 Про всі порушення виробничого процесу, внутрішнього трудового розпорядку і вимог безпеки, які були помічені під час роботи, і про вжиті заходи щодо їх усунення, працівники повинні записати до журналу ступеневого контролю.

ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

5.1 Під час виконання маневрової та поїзної роботи на залізничних станціях можуть виникнути наступні основні аварійні ситуації:

5.1.1 Транспортні події (катастрофи, аварії, серйозні інциденти, інциденти, порушення);

5.1.2 Розлад або порушення технічних умов кріплення вантажів на відкритому рухомому складі, що може призвести до загрози безпеки руху і травмування людей;

5.1.3 Загоряння приміщень, рухомого складу, вантажів, яке може призвести до пожежі або вибуху;

5.1.4 Витікання наливних вантажів, витікання або розсипання небезпечних вантажів;

5.1.5 Зупинка транспортного засобу на залізничному переїзді внаслідок його несправностей.

5.2 У разі виникнення аварійної ситуації працівники залізничної станції, які виконують маневрову та поїзну роботу, зобов’язані припинити роботу і негайно сповістити про те, що трапилося, начальнику цеха руху та диспетчеру маневровому залізничної станції. Далі виконувати їх вказівки. 

Під час ліквідації аварійної ситуації необхідно діяти згідно затвердженого плану ліквідації аварій та відповідно до вимог Правил безпеки та порядку ліквідації наслідків аварійних ситуацій з небезпечними вантажами при перевезенні їх залізничним транспортом.

5.3 У разі виявлення випадків витікання наливних вантажів, розсипання небезпечних вантажів на коліях станції, в місцях проведення маневрової роботи та гальмування вагонів необхідно негайно доповісти начальнику цеха руху та диспетчеру маневровому залізничної станції, огородити місце витікання або розсипання від доступу працюючих і сторонніх осіб.

5.4 У разі виявлення розладу кріплення вантажу та порушення технічних умов необхідно вжити заходів до зупинки поїзда або маневрового состава і негайно доповісти диспетчеру маневровому залізничної станції.

5.5 У випадку зупинки на залізничному переїзді транспортного засобу внаслідок його несправності, працівники залізничної станції повинні повідомити чергового по залізничній станції про цей випадок.

 У разі появи рухомого складу, що самовільно рухається залізничними коліями, працівники станції повинні вжити заходів до його зупинки.

5.6 Під час виконання робіт в умовах поганої видимості, туману, заметілі тощо (коли видимість до 800 м) необхідно уважно стежити за наближенням рухомого складу, сигналами складачів (помічників складача) поїздів, сигналістів, чергових по парку та інших працівників, і, при потребі, вживати відповідних заходів.

5.7 У разі одержання попередження про наближення штормового вітру, сильної грози та зливи, піщаних буревіїв, урагану працівники залізничної станції повинні припинити роботи й перейти в укриття, по можливості, в закрите приміщення.

5.8 Під час загоряння, яке може призвести до пожежі або вибуху, необхідно:

       5.8.1 Негайно сповістити диспетчера маневрового залізничної станції і пожежну охорону, вказавши точне місце виникнення пожежі, її величину;

       5.8.2 Організувати евакуацію людей, матеріальних ціннос­тей, службової документації та зустріч пожежної частини.

       5.8.3 Приступити до ліквідації пожежі, використовуючи первинні засоби пожежогасіння і діяти відповідно до вимог Інструкції про порядок дій працівників залізничного транспорту при виявленні та гасінні пожеж (ЦУО-0022);

       5.9 Під час гасіння пожежі із застосуванням пінних (вуглекислотних, порошкових) вогнегасників струмінь піни (порошку, вугле­кислоти) не направляти в бік людей.

У разі попадання піни на незахищені ділянки тіла необхідно стерти її хусткою або іншим матеріалом і змити водяним розчином соди.

5.10 Під час гасіння пожежі із застосуванням вуглекислотних вогнегасників не слід братися рукою за розтруб вогнегасника.

5.11 Під час гасіння полум’я піском, совок або лопату не слід підіймати на рівень очей для запобігання попадання в них піску.

5.12 У разі пожежі на електрифікованих ділянках працівникам до зняття напруги не дозволяється наближатися до ліній під напругою й інших частин контактної мережі, а також повітряних ліній на відстань менше 2 м, а до обірваних проводів контактної мережі – на відстань менше 10 м.

 Використання води, пінних або повітряно-пінних вогнегасників для гасіння пожежі дозволяється тільки після зняття напруги і заземлення контактної мережі.

5.13 Гасіння палаючих матеріалів, розташованих на відстані більше 7м від контактної мережі, що знаходиться під напругою, можна виконувати будь-якими засобами пожежогасіння без зняття напруги.

У таких випадках необхідно стежити, щоб струмінь води чи пінного розчину не наближався до контактної мережі на відстань менше 2 м.

5.14 Під час загоряння електрообладнання слід застосовувати тількивуглекислотні або порошкові вогнегасники.

5.15 У разі наїзду рухомого складу на людину необхідно негайно повідомити диспетчера маневрового залізничної станції та начальника цеха руху, викликати швидку медичну допомогу і вжити заходів до надання потерпілому необхідної допомоги.

 

5.16 Порядок дій щодо надання першої домедичної допомоги потерпілим:


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 295; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!