Варіант визначається згідно з порядковим номером у списку групи: непарний номер – Варіант 1 (наприклад: 1,3,5,7...), Варіант 2 – парний номер (наприклад 2,4,6,8)



Варіант 1

Задача 1

Головний інженер заводу «Мотор Січ» Івакін під час відпустки перебував на судні «Титан», яке здійснювало маршрут "Сгамбул-Одеса" через Чорне море. Його бачили на судні 21 червня 2002 року, а вранці в каюті пасажира Івакіна не було. Капітан при підході у порт "Одеса" зробив заяву про те, що в ніч з 21 на 22 червня 2002 року, коли зник пасажир Івакін, був шторм.

Дружина Івакіна 22 жовтня 2002 року звернулася до суду із зая­вою про встановлення факту смерті її чоловіка, оскільки їй та її дітям повинна бути призначена пенсія у випадку втрати утриманця.

Яке повинно бути рішення суду за поданням полову громадянки Івакіної? Яке рішення постановив би суд у випадку, якщо б громадянка Івакіна звернулась з подібною заявою у вересні 2002року? Обґрунтуйте свою відповідь.

Задача 2

15 вересня 2002 року Карашев пішов вранці до магазину за хлібом і не повернувся. 21 лютого 2002 року жінка Карашена звернулася до суду з вимогою визнати її чоловіка Карашева безвісно відсутнім. При цьому вона вказала в заяві причину, по якій вона вимагає такого рішення суду, а саме вона бажає розлучитися зі своїм чоловіком Карашевим, щоб маги можливість одружитися з іншим.

Чи задовольнить суд вимоги Карашевої? За яких підстав суд може визнати фізичну особу безвісно відсутньою?

Задача З

17-річні Міньков і Совкова одружилися. Під час шлюбу подружжя придбало будинок за гроші, які їм подарували на весілля. Через З місяці після одруження за бажанням обох із подружжя органи РАЦСу їх розлучили. Питання про розподіл спільного майна у них не виникло.

Ще через 2 місяці Міньков, який залишився жити в будинку (колишня дружина Совкова пішла жиги до батьків), вирішив продати будинок. Міньков звернувся до нотаріуса, щоб посвідчити договір купівлі-продажу будинку. У нотаріальному посвідченні договору купівлі-продажу Мінькову було відмовлено, при цьому нотаріус керувався тим, що Міньков неповнолітній і на даний момент вже не перебуває у шлюбі, тому укласти такий правочин може лише за згодою батьків. В свою чергу, колишня дружина Мінькова, Совкова, дізнавшись, що її колишній чоловік бажає продати будинок, який був придбаний за їх спільні кошти, звернулася до суду з позовною заявою про розподіл будинку як спільної сумісної власності.

Сформулюйте правові питання, які виникають у справі. Вирішіть задачу.

Задача 4

На день народження 16-річному Богдану сестра Оксана подарувала мотоцикл «Ява». Через деякий час Богдан обміняв подарований мотоцикл «Ява» на мотоцикл «Мінськ» у свого друга Івана. Через 5 днів мотоцикл «Мінськ» було викрадено. Мати Богдана звернулась до Івана з вимогою про повернення мотоциклу «Ява», на що одержала відмову, після чого звернулася з позовом до суду про витребуван­ня мотоциклу «Ява».

Дайте юридичну оцінку діям учасників відносин. Яке рішення повинен постановити суд?

Задача 5

Мешканець м. Москва Шишкін вирішив придбати у Сіренка квартиру, розташовану в м. Києві. Нотаріус відмовив посвідчити договір купівлі-продажу, мотивуючи це тим, що Шишкін є громадянином Росії, а не України, і тому не може укласти такий договір.

Чи правомірні дії нотаріуса? Визначте обсяг правоздатності іноземців та осіб без громадянства.

Варіант 2

Задача 1

Журналісти Федотов і Курків під час відрядження до Чечні у зону бойових дій у вересні 2000 року пропали. У листопаді 2000 року їх автомобіль, що згорів, було знайдено. У грудні 2000 року батько Федотова звернувся до суду із заявою про оголошення сина помер­лим. Суд заяву задовольнив і постановив рішення про оголошення Федотова померлим.

За Федотовим залишилося майно (квартира, 2 автомобіля, музичний центр, комп'ютер), яке після оголошення його померлим за заповітом перейшло у спадок його дружині і батьку. Батько отримав 1 автомобіль, який одразу ж продав. Дружина успадкувала інше вказане майно. Через рік дружина Федотова одружилася вдруге і подарувала своєму новому чоловікові автомобіль, який отримала у спадок, оформивши договір дарування. Ще через рік на батьківщину повернувся Федотов і пояснив, що весь цей час знаходився у полоні зі своїм колегою Курківим і їм вдалося втекти. Довідавшись про зміну у своєму сімейному та майновому становищі, Федотов звернувся до адвоката за роз'ясненням своїх прав.

Виступіть у ролі адвоката Федотова і надайте юридичну допомогу.

Задача 2

Лотін, який був хворий на психічну хворобу (слабоумство), зайшов на двір Гарбузівського і розпалив вогонь, від якого зайнялася пожежа і згорів будинок. Гарбузівський звернувся до суду з позовом про відшкодування шкоди, заподіяної Лотіним. Суд відмовив у за­доволенні позовних вимог Гарбузівського, мотивуючи тим, що Лотін не розумів значення своїх дій і не міг керуватися ними внаслідок слабоумства, отже він і не може відповідати за свої дії.

Сформулюйте правові питання, які виникають у задачі. Вирішіть справу.

Задача 3

Клімов зловживав спиртними напоями і всю свою заробітну плату витрачав на їх придбання. Сім'я Клімова внаслідок цього була поставлена в скрутне матеріальне становище, тому що його дружина не працювала, а займалася вихованням двох малолітніх дочок. Дружина звернулася із заявою до суду про обмеження свого чоловіка в дієздатності, щоб мати можливість отримувати його заробітну плату самостійно.

Яке рішення винесе суд? Які правові наслідки обмеження дієздатності фізичної особи ?

Задача 4

Малолітньому Петру з дитинства не подобалось його ім'я. При досягненні 14 річного віку, він звернувся до свого батька з проханням надати згоду на зміну свого імені. Батько його в цьому відмовив.

Чи зможе Петро змінити своє ім'я самостійно ? Якщо так, то в якому порядку?

Для студентів, які своєчасно не виконали самостійну роботу, були відсутні на семінарському занятті, або отримали незадовільну оцінку по темі:

Варіант 1

Завдання 1

Опрацюйте глави 21, 22 ЦК України. Згрупуйте особисті немайнові права фізичної особи за певними критеріями, які Ви виділите (на Ваше міркування) і складіть таблицю.

Завдання 2

Відносини у сфері охорони здоров'я та медичної допомоги регулюються: Конституцією України; Цивільним кодексом України; Кримінальним кодексом України; основами законодавства України про охорону здоров'я. Доповніть перелік.

Завдання З

Як вирішується в Україні питання про зміну правового статусу особи, яка змінила стать? Як це питання вирішується в інших державах? Що Вам відомо? Проведіть науковий бібліографічний пошук.

Завдання 4

Опрацюйте розділ 2 Особливої частини Кримінального кодексу України "Злочини проти життя та здоров'я особи" (ст.ст. 115-145) і знайдіть норми, які гарантують забезпечення прав: на життя, на охорону здоров'я, на інформацію про стан свого здоров'я, на таємницю про стан здоров'я та на медичну допомогу. Доберіть до кожного вказаного особистого немайнового права відповідні норми КК України.

Варіант 2.

Завдання 1

Ознайомтеся із ст. 293 ЦК України "Право на безпечне для життя і здоров'я довкілля". Дайте визначення терміну "довкілля". Назвіть нормативно-правові акти, які закріплюють гарантії права па безпечне для життя і здоров'я довкілля. Опрацюйте ці нормативно-правові акти і законспектуйте норми, які гарантують право на безпечне для життя і здоров'я довкілля.

Завдання 2

Ознайомтеся із ст. 300 ЦК України "Право на індивідуальність". законспектуйте поняття "індивідуальність". Визначте елементи, які можуть відображати індивідуальність фізичної особи. Розкрийте зміст права па індивідуальність.

Завдання 3

Ознайомтеся із ст. 308 ЦК України "Охорона інтересів фізичної особи, яка зображена па фотографіях та в інших художніх творах". Яким чином може здійснюватися охорона інтересів фізичної особи,  яка зображена на фотографіях та в інших художніх творах? Які існують обмеження цього права? Наведіть приклади.


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 633; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!