Тема 3. Фізичні особи як суб’єкти цивільного права. Тема4 «Особисті немайнові права»



Дидактичне забезпечення самостійної роботи 

З дисципліни «Цивільне та сімейне право»

Для студентів ІІ курсу, 3-4 семестри

 

Згідно з Положенням про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах, самостійна робота студента (СРС) є одним з основних засобів оволодіння навчальним матеріалом. Мета самостійної роботи студента є формування самостійності як риси і засвоєння знань, умінь, навичок.

До основних форм СРС даної дисципліни відносяться:

§ опрацювання лекційного матеріалу;

§ опрацювання навчальної, навчально-методичної та монографічної літератури, періодичних видань;

§ підготовка до практичних занять;

§ написання і захист реферативних повідомлень;

§ підготовка до контрольних робіт;

§ підготовка до іспиту;

§ пошук новітньої інформації в мережі Інтернет.

Систематичне опрацювання лекційного матеріалу має важливе значення для його засвоєння. Рекомендується студенту продивитися свій запис в той день, коли читалася лекція. При цьому слід перевірити повноту і правильність запису, доповнити пропущене, дописати незакінчені фрази, докреслити схеми тощо. На даному етапі варто розібратися в сутності кожного поняття, визначення і положення, домогтися розуміння логічного змісту формулювань. Після такої проробки слід співставити матеріал лекції з програмою дисципліни і з допомогою рекомендованої літератури доповнити конспект матеріалом, що не розглядався на лекції. На заключному етапі рекомендується сформулювати та записати резюме (висновок) до матеріалу лекції. При нерозумінні окремих питань студенту належить звернутися за консультацією до викладача.

Звичайно, що матеріал попередньої лекції до наступної може стати забутим. Тому студенту напередодні лекції слід переглянути конспект попередньої лекції. Інакше студент ризикує не зрозуміти лектора та загубити зв’язок між викладеним раніше матеріалом і новим.

Таким чином, робота студента над конспектом лекцій повинна проводитись в напрямках: вдосконалення самого конспекту,

§ засвоєння матеріалу;

§ подальшого розширення та поглиблення питань, що викладанні на лекції.

При підготовці до семінарських та практичних занять студенту необхідно напередодні ознайомитися з планом відповідного заняття та теоретичними положеннями по рекомендованій літературі і конспекту лекцій.

До індивідуальних завдань з самостійної роботи студентів з даної дисципліни належить віднести підготовку реферативних повідомлень, підготовку макетів цивільних та сімейних справ.

З метою підвищення рівня підготовки та розкриття індивідуальних творчих здібностей студентів проводяться індивідуальні навчальні заняття, усього семестру шляхом проробки програмного матеріалу, виконання практичних завдань на заняттях, написання реферату.


Змістовий модуль 1. Загальні положення цивільного права

Тема 1. Цивільне право: галузь законодавства України, навчальна дисципліна, наука. Тема 2. Цивільно-правові відносини  

Самостійна робота (викласти письмово):

1. Виберіть з наведених юридичних фактів ті, на які розповсюджуються норми цивільного законодавства: укладення договору підряду між фізичною та юридичною особами; отримання страхової суми у разі настання страхового випадку; прийняття спадщини; укладення трудового договору між роботодавцем та робітником; надання довіреності на представництво особи в суді; відшкодування шкоди, заподіяної незаконними діями органами суду; отримання авторською гонорару; обрання народних депутатів сільської ради; сплата штрафу за порушення правил дорожнього руху; несплата податків фізичними та юридичними особами.

2. Підготуйте на семінарське заняття таблицю джерел цивільного права з урахуванням юридичної сили кожного джерела, а також зазначте його вплив на цивільні правовідносини.

3. Наведіть приклади життєвих ситуацій виникнення, припинення, доповнення або зміни цивільних правовідносин на підставі кожного виду юридичних фактів.

4. Складіть схему співвідношення галузевого та комплексного законодавства (з використанням дошки).

5. Наведіть приклади застосування аналогії права та аналогії законодавства при регулювання цивільних правовідносин.

6. Наведіть приклади норм цивільного законодавства в яких закріплені цивільних принципи .

Для студентів, які своєчасно не виконали самостійну роботу, були відсутні на семінарському занятті, або отримали незадовільну оцінку по темі:

1. Наведіть приклади складного юридичного факту.

2. Наведіть приклади суб'єктивного права та суб'єктивного обов'язку.

3. Наведіть приклади абсолютних та відносних цивільних правовідносин; речових та зобов'язальних цивільних правовідносин.Наведіть приклади норм цивільного законодавства в яких закріплені функції цивільного права.

4. Зазначте обмеження щодо дії цивільного законодавства за простором, часом та колом осіб.

5. Проведіть розмежування між предметом регулювання майнових відносин цивільним законодавством та господарським законодавством.

6. Наведіть приклади цивільно-правових інститутів та підгалузей цивільного права.

7. На прикладі будь-якого закону, який регулює особисті немайнові чи майнові відносини покажіть дію його у часі, у просторі та за колом осіб.

8. Наведіть приклади застосування аналогії права та аналогії закону в цивільному праві.

Тема 3. Фізичні особи як суб’єкти цивільного права. Тема4 «Особисті немайнові права»

Самостійна робота :


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 502; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!