Тема 11 Організаційне забезпечення стратегічного управління і внесення змін до організаційних структур управління (ОСУ)



1. Яке місце належить організаційним відносинам у діяльнос­ті підприємств та установ? Як вони формуються?

2. Визначте сутність взаємодії «стратегія — структура». Який порядок виконання стратегій у «стратегічному наборі» є найбільш прийнятним і чому?

3. Як впливає організаційна інерційність на розробку та впровадження стратегій? Наведіть приклади.

4. Що необхідно для організаційного забезпечення функціонування підприємства у стратегічному режимі? Для чого стрворюється підсистема ОЗ СУ? Дайте її основні характеристики.

5. Охарактеризуйте ОСУ, що сприяють здійсненню стратегічної діяльності. Які спільні риси вони мають?

6. Охарактеризуйте можливий спектр організаційних стратегій та організаційних рішень, що випливають із них. До якого типу стратегій із розглянутих у розд. 8 їх можна віднести?

7. Наведіть органіграму «двоїстої структури управління». Які з її ланок мають найбільший вплив на прийняття стратегічних рішень? Обґрунтуйте свою відповідь.

8. Що таке СГЦ? Для чого вони створюються? Яку відповідаль­ність несе його керівник за розробку та виконання стратегій? Від чого це залежить?

9. Яким чином можна досягти синергійного ефекту на підприємстві, яке використовує децентралізовані організаційні формування (СГЦ, «центри відповідальності», дивізіони тощо)?

10. Для чого створюються інтегровані структури? Які варіанти при цьому використовуються?

11. Охарактеризуйте переваги та недоліки вертикальної інтеграції. Чому процес вертикальної інтеграції перебуває під контролем Антимонопольного комітету?

12. Що таке «реакція ОСУ» та для чого її треба досліджувати? Які реакції ОСУ виокремлював І. Ансофф?

13. Охарактеризуйте процес організаційного проектування. Яке місце в ньому посідає організаційний аудит? Які елементи є об’єктами організаційного аудиту?

14. Чи можна створити «ідеальну ОСУ»? Які параметри ОСУ потрібно оцінювати та за допомогою яких методів?

15. Що організаційно стримує впровадження стратегічного управління на підприємствах України? Обґрунтуйте свою відповідь.

 

Тема 12 Фінансово-економічний механізм забезпечення стратегічного управління (ФЕЗ СУ)

1. Чим відрізняються одна від одної фінансова підсистема та підсистема ФЕЗ СУ? Дайте визначення ФЕЗ СУ та здійсніть його критичний аналіз.

2. Охарактеризуйте функції ФЕЗ СУ та розкрийте сутність процесу ФЕЗ виконання стратегічних планів, проектів і прогам.

3. Які варіанти побудови ФЕЗ СУ можливі? Від чого залежить вибір організаційного рішення щодо побудови ФЕЗ СУ?

4. Поясніть природу фінансових — ресурсної та функціональної — стратегій. Як вони пов’язані між собою? Порівняйте зміст фінансових стратегій та економічної стратегії організації.

5. Чи є зв’язок між змістом економічної стратегії та ФЕЗ СУ? Обгрунтуйте свою відповідь прикладами.

6. Охарактеризуйте «подвійний бюджет». Яку роль він відіграє в ФЕЗ СУ? З якою метою розробляється його «стратегічна складова»?

7. Для чого, яким чином та в яких варіантах створюються «стратегічні фонди»? Як вони використовуються?

8. Який організаційний та економічний зміст мають «економічні права підрозділів»? Які проблеми намагаються роз­в’язувати за їх допомогою?

9. Наведіть приклади «центрів відповідальності». Чи підвищується гнучкість систем управління в разі їх створення? Обґрун­туйте відповідь.

10. Для чого встановлюються трансфертні ціни? Які методи їх обґрунтування Ви вважаєте найбільш уживаними і чому?

11. Визначте місце та роль функціонально-вартісного аналізу у ФЕЗ СУ та у стратегічному управлінні загалом. Чи необхідно стимулювати впровадження цього методу у практику роботи українських підприємств?

12. Чи сприяє ФЕЗ СУ досягненню синергійного ефекту в організації?

 

Тема 13            Соціально-психологічне забезпечення стратегічного управління та формування стратегічної поведінки персоналу

1. Як впливають неформальні відносини на стратегічну діяльність в організації? Наведіть приклади.

2. У чому полягає сутність соціально-психологічного забезпечення стратегічного управління (СПЗ СУ)? Що є суб’єк­том та об’єктом СПЗ СУ? Від чого залежить організаційне оформлення системи СПЗ СУ?

3. Охарактеризуйте сутність та механізм формування організаційної культури (ОК) як об’єкта стратегічного управління. Які типи ОК сприяють, а які — перешкоджають розробці та здійсненню стратегій в організації?

4. Визначте переваги та недоліки різних варіантів проведення змін в організації. Які з них доцільно використовувати для здійснення стратегічного організаційного розвитку першого та другого типів?

5. Назвіть причини та форми «опору змінам» в організації. Які Ви знаєте методи управління змінами і в чому полягає сут­ність «управління опором»? Які заходи можна запропонувати з метою уникнення опору в організації?

6. Яким основним вимогам має відповідати менеджер, щоб ефективно працювати в організації, де застосовується стра­тегічне управління?

7. Як пов’язані між собою організаційна культура, стиль керівництва та стратегічна поведінка? Що із зазначеного є первинним, основним у СПЗ СУ? Обґрунтуйте відповідь.

8. Що таке «соціальний аудит»? З якою метою він проводиться в організації?

9. Що таке «стратегічна поведінка»? Які її основні ознаки? Чи пов’язана вона зі стратегічним мисленням? Обґрунтуйте свою відповідь.

10. Охарактеризуйте системи мотивації, методи, мотиватори, які допомагають формувати стратегічну поведінку. Чи слід використовувати НЛП у діяльності підприємств?

 


Дата добавления: 2018-05-31; просмотров: 393; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!