Загальна схема наукового дослідження



Весь хід наукового дослідження можна приблизно зобразити у вигляді такої логічної схеми:

1) Обґрунтування актуальності обраної теми.

2) Постановка мети і конкретних завдань дослідження.

3) Визначення об'єкта і предмета дослідження.

4) Вибір методів (методики) проведення дослідження.

5) Опис процесу дослідження.

6)Формулювання висновків і оцінка одержаних результатів.

Обґрунтування актуальності обраної теми - початковий етап будь-якого дослідження. Висвітлення актуальності не повинно бути багатослівним. Досить кількома реченнями висловити головне - сутність проблеми, з чого й випливе актуальність теми.

Від доведення актуальності обраної теми логічно перейти до формулювання мети дослідження, а також вказати конкретні завдання, які мають бути вирішені відповідно до цієї мети. Це звичайно робиться у формі перерахування (вивчити..., описати..., встановити..., вияснити..., вивести формулу... і т. ін.). Формулювання цих завдань необхідно робити якомога ретельніше, оскільки опис їх вирішення складатиме зміст розділів курсової роботи.

Надалі формулюються об'єкт і предмет дослідження. Об'єкт — це процес або явище, що породжують проблемну ситуацію і обрані для вивчення. Предмет - це те, що міститься в межах об'єкта. Об'єкт і предмет дослідження як категорії наукового процесу співвідносяться між собою як загальне і часткове. В об'єкті виділяється та його частина, котра є предметом дослідження. Саме на нього і спрямована основна увага студента, саме предмет дослідження визначає тему курсової роботи, яка виноситься на титульний аркуш як заголовок.

Дуже важливим етапом наукової праці є вибір методів дослідження - інструменту отримання фактичного матеріалу і необхідної умови досягнення поставленої в роботі мети.

Опис процесу дослідження - основна частина наукової роботи, де висвітлюються методика і техніка дослідження з використанням логічних законів і правил.

Заключним етапом ходу наукового дослідження є висновки, котрі містять те нове і суттєве, що складає наукові і практичні результати проведеної курсової роботи.

Науковий результат - це знання, відповідне вимогам новизни, достовірності і практичної цінності. Сутність наукового результату формулюється у висновках до дослідження. Формулювання сутності повинне бути коротким, зрозумілим, конкретним, без загальних слів і термінів, які потребують додаткового пояснення.

 

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

 

Курсова робота (КР) повинна бути оформлена згідно стандарту оформлення дипломних та курсових робіт СТП 15-96. Як правило, ця суто технічна вимога виконання роботи викликає у студентів Гуманітарного факультету не передбачувані труднощі, переважно за рахунок того, що стандарт призначений для оформлення робіт передусім за технічними спеціальностями та був розроблений задовго до періоду загального вжитку комп’ютерної техніки при виконанні КР. Метою даного розділу посібника є не дублювання матеріалу, викладеного у Стандарті, а його систематизація та приклади використання при оформленні робіт гуманітарного профілю.

Отож, Курсову роботу умовно поділяють на:

§ вступну частину

§ основну частину

§ додатки

Вступна частина містить такі структурні елементи:

§ титульний лист;

§ завдання на проект;

§ реферат;

§ зміст;

§ перелік умовних позначень, символів, одиниць, скорочень і термінів.

Основна частина містить такі структурні елементи:

§ вступ;

§ суть КР;

§ висновки;

§ рекомендації;

§ перелік посилань.

Структурні елементи “Титульний лист”, “Завдання на роботу”, “Реферат”, “Зміст”, “Вступ”, “Сутність КР”, “Висновки”, “Перелік посилань” є обов'язковими.

Вимоги до структурних елементів вступної частини

Титульний лист містить дані, які подають у такій послідовності;

§ відомості про назву міністерства і навчального закладу;

§ повна назва документа ;

§ підписи відповідальних осіб, включаючи керівника роботи;

§ рік складення КР.

Приклад оформлення титульних листів наведено у додатку А.

Завдання на курсову роботу оформляються, як правило, на типографському бланку, виконаному на двох сторінках аркуша, розмішується після титульного листа.

Реферат має бути розміщений безпосередньо за завданням на курсову роботу, починаючи з нової сторінки. Реферат повинен містити:

§ відомості про обсяг КР, кількість частин КР, кількість ілюстрацій, таблиць, додатків, кількість джерел згідно з переліком посилань (усі відомості наводять, включаючи дані додатків);

§ текст реферату ;

§ перелік ключових слів.

Реферат належить виконувати об’ємом не більш як 500 слів, і бажано, щоб він уміщувався на одній сторінці формату А4.

У випадках, коли КР складається з окремих томів (комплексна курсова робота), пов’язаних між собою однією темою, кожна така КР повинна мати реферат, котрий би зазначав його зв’язок з іншими томами. Структура кожного тому складається згідно з цим стандартом.

Ключові слова, що є визначальними для розкриття суті КР, вміщують після тексту реферату. Перелік ключових слів містить від 5 до 15 слів (словосполучень), надрукованих великими літерами в називному відмінку в рядок через коми.

Приклад складення реферату наведено в Додатку Б.

Зміст розміщують безпосередньо після реферату, починаючи з нової сторінки. До змісту включають: перелік умовних позначень, символів, одиниць, скорочень і термінів; передмову; вступ; послідовно перелічені назви всіх розділів, підрозділів, пунктів і підпунктів (якщо вони мають заголовки) суті КР; висновки; рекомендації; перелік посилань; назви додатків і номери сторінок, які містять початок матеріалу. У змісті можуть бути перелічені номери й назви ілюстрацій та таблиць з зазначенням сторінок, на яких вони вміщені. Приклад змісту наведено у додатку В.

Перелік умовних позначень, символів, одиниць, скорочень і термінів. Усі прийняті у КР малопоширені умовні позначення, символи, одиниці, скорочення і терміни пояснюють у переліку, який вміщують безпосередньо після змісту, починаючи з нової сторінки. Незалежно від цього за першої появи цих елементів у тексті КР наводять їх розшифровку. Перелік повинен розташовуватись стовпцем. Ліворуч в алфавітному порядку наводять умовні позначення, символи, одиниці, скорочення і терміни, праворуч - їх детальну розшифровку.


Дата добавления: 2018-05-30; просмотров: 362; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!