Прийоми активізації пам'яті учасників судочинства.



Управління пам’яттю. Уміння організовувати матеріал, знання різноманітних прийомів запам’ятовування допомагають людині усвідомлено володіти безмежними можливостями своєї пам’яті. Для підвищення успішності і точності запам’ятовування необхідно враховувати темп надання нових відомостей і фон на якому відбувається сприйняття. Відомий цілий ряд способів управління пам’яттю, наприклад, способи локальної прив’язки, асоціації, опорних слів, створення установки, переказу, структурування, емоційного забарвлення, недостатності аргументів. Запам’ятовується краще той матеріал, який викликає активну розумову діяльність. Це сприяє розвитку здібності укрупняти й оптимально організовувати одиниці, що запам’ятовуються.

 

24. Мислення: поняття та класифікація. Рефлексивні судження.

Мислення - це опосередковане і узагальнене віддзеркалення дійсності, вид розумової діяльності, що полягає в пізнанні суті речей і явищ, закономірних зв'язків і відносин між ними. Перша особливість мислення - його опосередкований характер. Друга особливість мислення - його узагальненість. Залежно від того, яке місце в розумовому процесі займають слово, образ і дію, як вони співвідносяться між собою, виділяють три види мислення: конкретно-дієве, або практичне, конкретно-образне і абстрактне. Ці види мислення виділяються ще і на підставі особливостей завдань - практичних і теоретичних. Всі три види мислення тісно пов'язані один з одним. У багатьох людей у однаковій мірі розвинені конкретно-дієве, конкретно-образне і теоретичне мислення, але залежно від характеру завдань, які людина вирішує, на перший план виступає то один, то інший, то третій вид мислення.

Інтуїція та її роль в юрисдикційній діяльності.

Інтуїція – здатність безпосереднього пізнання істини без будь-якого зв`язку з чуттєвим і раціональним пізнанням; має підсвідомий характер, усвідомлюється лише результат; здогад, проникливість, чуття. Розрізняють чуттєву і моторну інтуїцію. Інтуїтивні компоненти виявляються у багатьох професіях та різних життєвих ситуаціях. У юриспруденції cудді необхідно знаті не лише «букву», але і «дух» закону. Він має виносити вирок не лише у відповідності із зарання написаною кількістю доказів, але й згідно «Внутрішнім переконанням», оскільки в законі поруч з однозначною «літерою» присутній і інтуїтивний «дух».багато хто із сучасних психологів вважають, що джерелом інтуїції – в несвідомому, точніше, в його злагодженій взаємодії зі свідомістю. Дослідження підтверджують це. Коли проявляється інтуїція, вона працює з передчуттями, архетипами, символами. Невипадково інтуїтивні передбачення нерідко народжуються уві сні, дрімоті або мареннях наяву.

 

Емоції: поняття, класифікація, класи емоційних станів.

Емоції – це переживання людиною свого ставлення до того що її оточує, що вона робить, до інших людей та самої себе. Емоції це безпосередні ситуативні переживання якогось більш менш постійного почутя. Емоції класифікують в залежності від сфери явищ, що визначають їх появу. Одна з найбільш повних класифікацій: Альтруїстичні емоції, Комунікативні емоції, Глоричні емоції, Праксичні емоції, Пугнічні емоції, Романтичні емоції, Гностичні емоції, Естетичні емоції, Гедоністичні емоції, Акизитивні емоції. До фундаментальних емоцій відносять: інтерес-хвилювання; радість; горе-страждання; гнів; відраза; презирство; страх; подив; сором; вина. Класи емоційних станів:!)настрій 2)афекти 3)стреси.

 

Почуття: поняття, класифікація, групи почуттів.

Почуття - це специфічні людські, узагальнені переживання ставлення до людських потреб, задоволення або незадоволення яких викликає позитивні або негативні емоції - радість, любов, гордість або сум, гнів, сором тощо. В якості почуття виявляється ставлення особистості до праці, подій, інших людей, до самої себе. За якістю переживань відрізняють одні емоції і почуття від інших, наприклад радість від гніву, сорому, обурення, любові тощо. Види почуттів: Моральні почуття. Естетичні почуття. Інтелектуальні почуття. Праксичні почуття.

Пізнавальні почуття.

 


Дата добавления: 2018-05-31; просмотров: 315; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!