ТЕМА № 36. Виконавче провадження.



Поняття та зміст виконавчого провадження. Органи і посадові особи, які здійснюють примусове виконання рішень. Права і обов’язки державного виконавця. Контроль за діяльністю державних виконавців. Виконавче провадження та його учасники. Відкриття виконавчого провадження. Порядок та умови здійснення виконавчого провадження. Звернення стягнення на майно боржника. Звернення стягнення на майно боржника – юридичної особи. Звернення стягнення на заробітну плату та інші види доходів боржника. Виконання рішень у немайнових спорах. Відповідальність за невиконання судових рішень.

ТЕМА № 37. Апеляційне провадження.

Апеляція – як різновид забезпечення законності та обґрунтованості судових рішень. Субєкти права на оскарження постанови в адміністративній справі суду першої інстанції. Постанови та ухвали суду першої інстанції, що можуть оскаржуватися в апеляційному порядку. Судові рішення, що не підлягають оскарженню. Апеляційне оскарження та відкриття апеляційного провадження. Підготовка справи до апеляційного розгляду. Апеляційний розгляд справи у судовому засіданні. Судові рішення та їх ухвалення (постановлення).

 

 

ТЕМА № 38. Касаційне провадження.

Перегляд судових рішень у касаційному порядку – один із процесуальних засобів захисту прав, свобод та інтересів фізичних і юридичних осіб. Поняття та завдання касації. Суд касаційної інстанції. Особи, що мають право на касаційне оскарження рішень суду. Предмет касаційного оскарження. Ухвали суду, що не можуть оскаржуватися в порядку касаційного провадження. Підстави касаційного оскарження. Стадії касаційного провадження. Відкриття касаційного провадження. Порядок подання касаційної скарги. Строк подання касаційної скарги. Підготовка справи до касаційного розгляду. Попередній розгляд справи. Касаційний розгляд справи у судовому засіданні. Судові рішення та їх ухвалення (постановлення).


КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ РІЗНОМАНІТНИХ ВИДІВ НАВЧАЛЬНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ

 

Успішність навчання студентів оцінюється за чотирьохбальною шкалою:

“Відмінно”студент глибоко і міцно засвоїв програмний матеріал, вичерпно, послідовно, грамотно й логічно його викладає, володіє інформацією про те що, адміністративне право створює певний правовий режим для здійснення управлінських функцій, що є найважливішою умовою впорядкованості сфери державного управління. Закріплення в юридичних нормах правил поведінки (що і як слід робити, від чого слід утриматися, що робити категорично заборонено тощо) надає управлінським відносинам юридичного характеру, перетворює неправові відносини на правові.

Вміє дати узагальнену характеристику суб’єктів адміністративного права. Знає, що суспільні відносини, врегульовані адміністративним правом, пов’язані з виконавчою і розпорядчою діяльністю держави. Адміністративне право чинить регулюючий вплив на такі суспільні відносини, які виникають, змінюються або припиняються безпосередньо в зв’язку із здійсненням задач і функцій державного управління, тобто з практичною діяльністю органів виконавчої влади держави по керівництву господарською, соціально-культурною і адміністративно-політичною сферами., правильно обґрунтовує прийняття рішення, уміє самостійно узагальнити і викласти суть розглянутої проблеми, не відчуває труднощів з відповідями при зміні завдань, з можливих варіантів вибирає найкращу відповідь.   Грамотно аналізує взаємовідносини особи і держави, різних вищих органів державної влади між собою та з органами місцевого самоврядування. Вміє переносити теоретичні знання у площину практики. Вміє робити правильні висновки. У процесі аналізу зарубіжного досвіду проявляє здатність використовувати його як своєрідне мірило для прогнозування конституційних процесів в Україні.

Із загального обсягу студент правильно виконує 91-100 % завдань.

„Добре” студент твердо знає весь програмний матеріал, грамотно і по суті викладає його, не допускає суттєвих неточностей при виборі відповіді, тобто вибирає правильну, але не найкращу відповідь; правильно застосовує теоретичні положення при розв’язанні практичних завдань, володіє необхідними навичками і прийомами їх виконання, але для визначення дійсного ступеня знань студента екзаменатор змушений задавати додаткові запитання і уточнити окремі відповіді.

Вміє розв’язувати ситуаційні завдання середньої важкості.Добре розрізняє різні форми  та методи державного управління. Виявляє чинники розвитку науки адміністративного права.

Із загального обсягу студент правильно виконує 72-90 % завдань.

 „Задовільно”студент знає тільки основний матеріал, передбачений програмою, але не засвоїв його деталей, припускається неточностей, обирає недостатньо чіткі формулювання, порушує послідовність у викладенні програмного матеріалу, проявляється невпевненість у вирішенні завдань практичного характеру.

Студентспроможнийрозв’язати прості завдання. Із загального обсягу студент правильно виконав 53-71 % завдань.

„Незадовільно” студент не знає значної частини програмного матеріалу, допускає суттєві помилки при формулюванні основних положень з курсу, з великими труднощами використовує теоретичні відомості при виконанні завдань.

Він не вміє  узагальнити, які інститути права входять до загальної та особливої частини системи адміністративного права.

  Із загального обсягу студент правильно виконав не більше 53 % завдань.

Необхідно відзначити, що перераховані вище критерії мають достатньо загальний і орієнтовний характер, тому екзаменатор оцінює ступінь знань студента, враховуючи його поточну успішність та результати поточного контролю.

Оцінки, одержані студентами на семінарських заняттях, виставляються в журнал, екзаменаційна оцінка – в журнал навчальних занять, у відомість і у залікову книжку.


Дата добавления: 2018-05-30; просмотров: 261; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!