ТЕМА № 31. Провадження в справах про звернення громадян.



Адміністративно-правовий захист прав, свобод та законних інтересів громадян. Правові основи провадження за зверненнями громадян. Право вибору звернення. Класифікація звернень громадян, їх характеристика та особливості проваджень. Вимоги до звернень громадян. Умови за яких звернення не підлягають розгляду.  Учасники адміністративних проваджень за зверненням громадян. Стадії, порядок, строки розгляду, і вирішення пропозицій, заяв і скарг громадян. Особистий прийом громадян. Діловодство за зверненням громадян. Оскарження в адміністративному порядку та його особливості в окремих сферах державного управління. Оскардження у сфері діяльності податкових органів. Оскарження у сфері діяльності органів внутрішніх справ.

 

ТЕМА № 32. Провадження в адміністративних справах про дисциплінарні проступки.

Правовий інститут дисциплінарної відповідальності. Юридична відповідальність та дисциплінарна відповідальність: співвідношення понять. Підстава для притягнення до дисциплінарної відповідальності. Загальна характеристика дисциплінарного проступку. Поняття та види дисциплінарних стягнень. Проблема законодавчого регулювання провадження в справах про дисциплінарні проступки. Стадії провадження в справах про дисциплінарні проступки. Службове розслідування: поняття, підстави, види. Особливості дисциплінарної відповідальності окремих видів державних службовців (органів прокуратури, суддів, органів внутрішніх справ, тощо).

 

ТЕМА № 33. Нормотворче провадження.

Нормотворче провадження як передумова застосування правових актів управління. Вимоги, що ставляться до правових актів управління. Наслідки недотримання вимог, що ставляться до правових актів управління. Порядок прийняття правових актів управління. Підготовка акта: правова ініціатива, аналіз ситуації і варіантів правового впливу, підготовка проекту акта. Прийняття рішення: можливе обговорення та обов’язкове голосування в колегіальних органах, внесення змін до проекту, оформлення рішення. Доведення акта до відома виконавців та зацікавлених осіб. Питання чинності правових актів управління. Підстави припинення дії правових актів управління. Зупинення дії акта. Зміна акта, як засіб підвищення його якості.

 

 

ТЕМА № 34. Реєстраційно-дозвільне провадження.

Реєстраційні і дозвільні провадження різновид неюрисдикційних проваджень. Поняття та види реєстраційних проваджоваджень. Реєстрація певних фактів. Реєстрація певних суб’єктів. Реєстраційні провадження пов’язані з реєстрацією певних об’єктів. Реєстрація певних прав. Реєстраційні провадження пов’язані з реєстрацією нормативно-правоих актів міністерств та інших органів виконавчої влади. Провадження з легалізації обєднань громадян. Провадження з державної реєстрації транспортних засобів. Провадження з державної реєстрації договорів оренди землі.

Дозвільні провадження: поняття та види. Дозвільні провадження, пов’язані з видачею дозволів (у тому числі узгодження). Дозвільні провадження, пов’язані з видачею ліцензій. Дозвільні провадження, пов’язані з видачею дозволів на певні об’єкти й операції з ними. Одержання дозволу на проведення певних заходів. Провадження з видачі свідоцтва на заняття нотаріальною діяльністю. Провадження з видачі дозволу на заняття адвокатською практикою.

ТЕМА № 35. Атестаційне провадження.

Атестація, як державна перевірка діло­вої кваліфікації службовця. Види атестаційних проваджень. Атестація державних службовців органів виконавчої влади. Атестація в органах місцевого самоврядування. Державні службовці, які підлягають атестації. Державні службовці, які не підлягають атестації. Державні службовці, які можуть проходити атестацію за власним бажанням. Стадії атестаційного провадження. Підготовка справи про атестацію державного службовця. Розгляд атестаційної справи. Прийняття рішення щодо атестації державного службовця. Оскарження прийнятого рішення. Виконання прийнятого рішення.

 


Дата добавления: 2018-05-30; просмотров: 296; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!