Права та обов’язки студента на практиці



ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені Альфреда нобеля

КАФЕДРА ЕКОНОМІКИ ПІДПРИЄМСТВА

 

                                                                          Затверджую:

Ректор_________________Б.І. ХОЛОД

Р.

 

 

Програма

Переддипломної практики

Та методичні вказівки

 

для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр»

спеціальності 8.03050401 – «Економіка підприємства»

 

Дніпропетровськ

2012

Програма переддипломної практики та методичні вказівки для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» / Зборовська О.М.,  Дубінський С.В. – Дніпропетровськ: Дніпропетровський університет імені Альфреда Нобеля, 2012. – 20 с.

 

Укладачі: Зборовська О.М., д.е.н., доцент,

  Дубінський С.В, к.е.н., ст. викладач.

 

Затверджено на засіданні кафедри. Протокол № 1 від 30.08.2012 р.

 

Відповідальний за випуск: О.М. Зборовська, д.е.н., доцент., зав. кафедрою економіки підприємства.

Зміст

ВСТУП 4
1. ОРГАНІЗАЦІЯ ПРАКТИКИ 5
1.1. Загальні положення   5
1.2. База практики 5
1.3. Права та обов’язки студента на практиці 5
1.4. Права та обов’язки керівника практики від університету 6
1.5. Права та обов’язки керівника практики від організації   7    
1.6. Написання звіту про практику і порядок його захисту 7
2. Завдання щодо проходження переддипломної практики при підготовці дипломної роботи магістра 9
2.1. Зміст та особливості переддипломної практики 9
3. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ 10
4. методична література 13
5. форми і методи контролю     13
6. Підведення підсумків проходження переддипломної практики 14
7. Критерії оцінки щодо захисту звіту про проходження переддипломної практики 14
Додаток 1. Зразок титульного аркуша звіту про практику 16
Додаток 2. Орієнтовний тематичний план переддипломної практики   17
Додаток 3 Вимоги щодо оформлення звіту з практики 18

 

ВСТУП

Переддипломна практика студентів – складова частина навчального процесу підготовки магістрів зі спеціальності “Економіка підприємства”. Виконання програми переддипломної практики сприяє закріпленню та поглибленню одержаних студентами теоретичних знань, забезпечує надбання професійних навичок, привчає до праці у сфері виробництва в межах трудового колективу, в реальних умовах функціонування підприємства будь-якої форми власності.

Програма розроблена у відповідності до „Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України”, затвердженого наказом Міністерства освіти України № 93 від 08.01.93 р., „Методичних рекомендацій по складанню програм практики студентів вищих навчальних закладів України” № 31 – 5/97 від 14.02.96 р., рішення колегії Міністерства освіти і науки України „Про стан практичної підготовки студентів у вищих навчальних закладах” № 7/2 – 18 від 05.07.2001 і навчального плану спеціальності „Економіка підприємства” Дніпропетровського університету економіки та права.

Мета і зміст практики

 

Метою практики є оволодіння студентами сучасними методами, формами організації та знаряддями праці в галузі їх майбутньої професії; формування у них на базі одержаних на кафедрі знань професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи чи виконання функціональних обов’язків згідно кваліфікаційного рівня в реальних виробничих умовах господарської діяльності; виховання потреби систематичного поповнення своїх знань та творчого їх застосування в практичній діяльності.

Зміст практики студентів передбачає безперервність та послідовність її проведення при одержанні потрібного і достатнього обсягу практичних знань і умінь, відповідно до освітньо-кваліфікаційних рівнів магістра.

Під час переддипломної практики студенти поглиблюють та закріпляють теоретичні знання з усіх дисциплін навчального плану, збирають фактичний матеріал для виконання дипломної роботи магістра.

 


ОРГАНІЗАЦІЯ ПРАКТИКИ

 

Загальні положення

Практика студентів 5 курсу спеціальності „Економіка підприємства” проводиться під керівництвом випускаючої кафедри. Для проходження практики студенти направляються на підприємства, які можуть забезпечити всі необхідні умови для проходження переддипломної практики.

Перед виходом на практику в університеті проводяться загальні збори студентів, на яких обговорюються питання організації та проходження практики. Кожному студенту на весь період практики призначається два керівника: від університету(кафедри) і від підприємства. Кафедра здійснює навчально-методичне керівництво і контроль за послідовністю проходження практики студентами. Безпосереднє керівництво практикою на підприємстві здійснюється висококваліфікованими спеціалістами, які призначаються відповідним наказам по підприємству.

До виходу на практику студент повинен одержати щоденник практики і необхідні матеріали. Пройти інструктаж про порядок проходження практики та ознайомитися з основними правилами техніки безпеки і протипожежної безпеки.

Студент, який не виконав програму практики і одержав незадовільний відгук на базі практики або незадовільну оцінку при захисті звіту, відраховується з університету.

 

База практики

перелік баз практики затверджується наказом ректору по університету і наказом по підприємству, де проводиться переддипломна практика. Зміна підприємства – бази практики – можлива тільки з поважних причин і лише до її початку.

Практика студентів кафедри економіки підприємства проводиться на конкретних підприємствах (незалежно від форми власності), які мають відповідні умови згідно з робочою програмою та задовольняють вимоги кваліфікаційного рівня магістр з економіки.

Студенти можуть самостійно (з дозволу кафедри) підбирати для себе місце проходження практики і пропонувати його для використання, що закріплюється складанням відповідного договору (контракту) згідно з відповідним Положенням.

 

Права та обов’язки студента на практиці

Права та обов’язки студента на практиці визначаються чинним законодавством і правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства на якому він проходить практику.

Студент при проходженні практики зобов’язаний:

- до виходу на практику зустрітися з керівником практики від кафедри, уточнити місце та термін її проходження;

- до початку практики одержати від керівника практики консультації щодо оформлення всіх необхідних документів;

- своєчасно прибути на базу практики і визначити своє місце і порядок проходження практики;

- ознайомитись і виконувати внутрішній розпорядок на підприємстві в організації чи установі;

- у повному обсязі виконувати всі завдання, передбачені програмою практики і вказівками її керівників;

- вивчити і суворо дотримуватися правил охорони праці і техніки безпеки та виробничої санітарії;

- нести відповідальність за виконану роботу;

- після закінчення практики своєчасно підготувати звіт про проходження практики;

- подати звіт на перевірку керівникові від підприємства та університету, звіт обов’язково підписує керівник практики від підприємства з відгуком у щоденнику.

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 258; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!