Оцінка комунікаційної політики підприємства



1. Рівень рекламної діяльності: бюджет рекламної діяльності; види реклами; використовувані ЗМІ; характеристика окремих рекламних кампаній (періодичність і частота повторення реклами, якість рекламних повідомлень і т.п.).

2. Рівень і методи стимулювання збуту (окремо для працівників збутових служб підприємства, торговельних організацій і споживачів): цінові знижки й націнки; премії; купони; лотереї й конкурси; пакетні продажі; надання безкоштовних зразків й ін.; розмір бюджету стимулювання.

3. Використання персонального продажу (число приваблюваних торговельних агентів, обсяг їхніх продажів у загальному обсязі реалізації, оплата й стимулювання їхньої праці й т.п.)

4. Використання інструментів зв'язків із громадськістю (наявність спеціального підрозділу або окремих співробітників, що здійснюють зв'язки із громадськістю, оплата й преміювання їхньої праці, використовувані інструменти - презентації, прес-релізи й т.п.)

Всі компанії, які вирішують інвестувати засоби в рекламу чи рано пізно зіштовхуються з проблемою визначення тієї оптимальної кількості грошів, якові варто витратити на рекламу. Відповідь на поставлене запитання вимагає проведення детального аналізу. У цей година існує ряд методик, які дозволяють із деяким наближенням вирішувати це завдання. Однак, кожний з методів має свої переваги та недоліки. Поряд із простотою методу виступає його невисока надійність, для підвищення точності часто потрібна додаткова інформація, якої немає на ринку інформаційних послуг. Крім того, у всіх методах відсутній зв’язок реклами з іншими елементами маркетингу. Тому на практиці вибір методу залежить від фахівця з медіапланування, його досвіду та світогляду.

Приклад визначення бюджету рекламної кампанії зображено в наступній таблиці.

 

Таблиця 18

Заходи просування продукції ВАТ „Бердичівський пивоварний завод” на ринку

№ з/п Зміст заходу Прогнозована річна вартість, тис.грн.

1

Рекламна кампанія, в т.ч.: 25,24
– виготовлення та монтаж рекламного щита (2х4), що буде розміщений на фасаді споруди офісу фірми; 4,24
– реклама в засобах масової інформації (газета „Інтерес”, газета „Житомир і житомиряни”, обласне телебачення, обласне радіо) 21,00

2

Інші заходи з товаропросування, в т.ч. 30,76
– спонсорство пізнавально-розважальної програми на „Наше радіо”; 22,00
– заходи по формуванню іміджу фірми (участь у конференціях, інтерв’ю генерального директора в газеті „ЭХО”) 8,76

3

Зв’язки з громадськістю: 19,80
– організація презентації філіалу підприємства з запрошенням бізнесового бомонду міста; 12,40
– проведення щомісячних безкоштовних семінарів для всіх бажаючих 7,40

4

Робота  з постійними клієнтами 4,80
– безкоштовні консультації та допомога 3,60
– знижки 1,20
5 Разом 80,6

 

Після того, як план та бюджет рекламної кампанії складено, для розрахунку планового економічного ефекту від упровадження даного рекламного заходу можна скористатися формулою, запропонованою Ж.Ж. Ламберном.

Q1=2,024×Qt-1 0,565 × S10,190

де Q1 – плановий приріст валового доходу за період t,

Qt-1 – фактичний валовий доход за попередній період

S1 – витрати на рекламу

Можна використовувати й визначення коефіцієнту еластичності, тобто визначення залежності обсягів продаж від інтенсивності реклами.

Ке11×((П2 - П1)/(В2 - В1))

Ке – коефіцієнт еластичності,

В1,В2 – витрати на рекламу в минулому й аналізованому періодах відповідно, грн.

П1,П2 – обсяги продажів у минулому й аналізованих періодах відповідно, грн.

Оцінка маркетингової діяльності підприємства

1. Організація маркетингу на підприємстві, організаційна структура управління маркетингом.

2. Планування та контроль маркетингової діяльності

3. Стратегічний маркетинг.

З метою полегшення розгляду питань вивчення маркетингових досліджень із відомою мірою умовності виділені наступні об'єкти маркетингових досліджень: зовнішнє підприємницьке середовище, ринок, споживач і конкуренти. Ці об'єкти при необхідності конкретизуються більш детально. Однак очевидно, що проводячи опитування споживачів, вивчається не тільки їхнє купівельне поводження, але думки й оцінки, що характеризують стан ринку, рівень конкурентноздатності продуктів, оцінюються ті або інші фактори зовнішнього середовища, тобто може одночасно проводиться маркетингове дослідження із всіх виділених напрямків. Перелік таких прикладів, що характеризують умовність будь-якої класифікації маркетингових досліджень, можна продовжити.

Як можна бачити, поняття «маркетингові дослідження» набагато ширше поняття «дослідження ринку», хоча останнє багато в чому визначає ключові аспекти маркетингової діяльності в цілому. Адже необхідність при організації маркетингової діяльності йти від вимог ринку, споживачів, а не від продукції, що випускає вже, визначає логікові проведення маркетингових досліджень.

Дослідження ринку припускає з'ясування його стану й тенденцій розвитку, що може допомогти виявити недоліки сьогоднішнього положення на ринку й підказати можливості й шляхи його поліпшення, але це, однак, тільки частина проблем, що визначають зміст маркетингових досліджень у цілому.

Всі маркетингові дослідження здійснюються у двох розрізах: оцінка тих або інших маркетингових параметрів для даного моменту часу й одержання їхніх прогнозних значень. Як правило, прогнозні оцінки використаються при розробці як цілей і стратегій розвитку організацій у цілому, так й її маркетингової діяльності.

Далі розробляєтьсябюджет маркетингу, складання якого допомагає правильно встановити пріоритети між цілями й стратегіями маркетингової діяльності, прийняти рішення в області розподілу ресурсів, здійснити ефективний контроль (табл. 19). Витрати на здійснення окремих елементів маркетингу, представлених у бюджеті, виводяться з детального маркетингового плану.

 

Таблиця 19

Приклад бюджету маркетингу, тис. грн

Статті бюджету Витрати %
Загальний прогнозний обсяг реалізації 3000 100
Найбільш ймовірні виробничі витрати 1000 33,3
Проміжний прибуток 2000 66,7
Затрати на маркетинг: – реклама; – організація продажу; – інші витрати на просування товару; – доведення товару до споживачів ї їх обслуговування   14 45 5 500  
Упаковка 20  
Технічне обслуговування 20  
Оплата праці керівників і співробітників маркетингових служб 20  
Кредити, що надаються споживачам 110  
Вартість інформації 30  
Сумарні маркетингові витрати 764 25,5
Прибуток 1236 41,2

Бюджет маркетингу деталізується для різних груп товарів і споживачів (цільових ринків). Аналогічні маркетингові бюджети складаються й для інших груп товарів і ринкових сегментів.

 

 


Додаток З


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 265; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!