Обов’язки керівника практики від університету



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ЗАТВЕРДЖУЮ

Ректор НУХТ

професор____________С.В. Іванов

«___»_______________20___р.

 

ПРОГРАМА

Переддипломної практики студентів IV курсу

напряму підготовки 6.051401 «Біотехнологія»

денної форми навчання

 

 

СХВАЛЕНО Вченою радою факультету біотехнології та екологічного контролю Протокол №__11___________ від «_19_»__квітня____2012_р.   на засіданні кафедри біотехнології і мікробіології Протокол №___14________ від «_27»__березня_2012_р.     СХВАЛЕНО Вченою радою НУХТ Протокол №____9__________ від «_26_»______квітня___ 2012_р.  

 

Київ НУХТ 2012

Програмапереддипломної практики студ. IV курсу напряму підготовки 6.051401 «Біотехнологія» ден. форми навчання / Уклад.: С.В. Ігнатенко, С.М. Тетеріна, А.П. Софілканич. − К.: НУХТ, 2012. – 19 с.

 

Рецензент:    В.О. Красінько, к.т.н., доц.

 

Укладачі: С.В. Ігнатенко, ст. викл.,

С.М. Тетеріна, к.т.н., доц.,

А.П. Софілканич.

 

Відповідальний за випуск: Т.П. Пирог, д-р біол. наук.

 

 

ЗМІСТ

ВСТУП…………………………………………………………………………. 1. МЕТА І ЗАВДАННЯ ПЕРЕДДИПЛОМНОЇ ПРАКТИКИ…………….. 2. ОРГАНІЗАЦІЯ ПРАКТИКИ……………………………………………… 3. КЕРІВНИЦТВО ПРАКТИКОЮ………………………………………….. 3.1. Обов’язки керівника практики від університету………………………. 3.2. Обов’язки керівника практики від підприємства……………………… 3.3. Обов’язки студента-практиканта……………………………………… 4. ЗМІСТ ПЕРЕДДИПЛОМНОЇ ПРАКТИКИ……………………………… 4.1. Загальні відомості про підприємство…………………………………. 4.2. Структура і організація підприємства………………………………… 4.3. Характеристика готової продукції…………………………………….. 4.4. Характеристика біологічного агента………………………………….. 4.5. Санітарна підготовка виробництва……………………………………. 4.6. Виробництво цільового продукту……………………………………… 4.7. Контроль виробництва………………………………………………….. 4.8. Охорона праці…………………………………………………………… 4.9. Нормативно-технічна документація, яка використовується на підприємстві…………………………………………………………………… 5. Контроль за виконанням програми практики…………. 6. Вимоги до звіту з ПЕРЕДДИПЛОМНОЇ практики…………… 7. ОЦІНЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ПРАКТИКИ…………………………… РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА……………………………………..   4 5 7 8 8 9 9 10 11 11 12 13 13 14 16 17   18 20 20 20 22  

 

 

ВСТУП

Програма переддипломної практики є основним навчально-методичним документом, який визначає вимоги до організації та проходження практики студентами ІV курсу напряму підготовки 6.051401 «Біотехнологія» денної форми навчання на підприємствах фармацевтичної, біотехнологічної та харчової промисловості. Програма практики регламентує вимоги щодо організації, обсягу та цільового спрямування переддипломної практики. Вона складена відповідно до наскрізної програми практичної підготовки студентів, тематики науково-дослідної роботи (НДРС) та тематики курсових проектів. Переддипломна практика проходить у восьмому семестрі і триває – два тижнів. Всі зібрані студентами за цей час матеріали мають стати основою їх дипломних проектів.

На переддипломну практику студенти направляються після завершення теоретичного вивчення усіх дисциплін навчальної програми та перед початком дипломного проектування.

Загальне навчально-методичне та наукове керівництво практикою здійснює кафедра біотехнології і мікробіології НУХТ, а безпосереднє керівництво – викладачі кафедри.

Перед від’їздом на практику передбачається проведення загальних зборів викладачів, відповідальних за організацію та проведення практики, із студентами. На зборах вирішуються організаційні питання, місце проживання студента під час проходження практики, уточнюється адреса та контактні телефони баз практичної підготовки та гуртожитків, визначаються керівники практики від університету, студентів ознайомлюють з робочою програмою практики, видають їм направлення на підприємства та щоденники проходження практики. До від’їзду на практику студент зобов’язаний у викладача, що є безпосереднім керівником його дипломного проекту отримати (і занести до щоденника) індивідуальне завдання, що стосується теми дипломного проекту.

 

МЕТА І ЗАВДАННЯ ПЕРЕДДИПЛОМНОЇ ПРАКТИКИ

Метоюпереддипломноїпрактики є: закріплення та поглиблення знань і умінь, одержаних студентами в університеті під час вивчення ряду навчальних дисциплін (загальноінженерних, професійно-орієнтованих, фахових), ознайомлення студентів з виробничо-господарською діяльністю підприємств фармацевтичної біотехнологічної та харчової промисловості, обладнанням і технологією виробництва обраного цільового продукту, організацією процесів контролю якості на підприємствах; набуття практичних навичок виконання певних робіт, досвіду майбутньої діяльності на первинних посадах фахівців з вищою освітою (інженер-технолог, мікробіолог, хімік, співробітник ВТК, молодший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії або інституту згідно з кваліфікаційною характеристикою), набуття досвіду організаційної роботи в трудовому колективі; збір матеріалів, необхідних для виконання дипломного проекту.

У відповідності з поставленою метою переддипломної практики студент зобов’язаний:

вивчити структуру і організацію заводу, планування і управління виробництвом, принципи створення асептичних умов виробництва;

ознайомитися із заходами, спрямованими на економію витрат сировини, палива, електроенергії, газу, води та інших допоміжних матеріалів, вивчити можливі шляхи інтенсифікації технологічних процесів;

вивчити технологію, умови і принципи експлуатації обладнання та контрольно-вимірювальних приладів, рівень механізації виробництва;

набути практичних навичок роботи на посадах начальника зміни, змінного інженера-технолога, мікробіолога, хіміка, співробітника ВТК, молодшого наукового співробітника науково-дослідної лабораторії або інституту;

одержати практичні навички в організації та управлінні технологічним процесом, виборі оптимального режиму, вивчені основних відхилень від норми у роботі окремих станцій та відділень і методів їх усунення;

 вивчити питання охорони праці і навколишнього середовища на підприємстві;

ознайомитись із новітніми досягненнями науки і техніки і порядком їх впровадження на підприємстві;

вивчити нормативно технічну документацію та принципи впровадження систем якості, організації виробництва відповідно до правил Належної виробничої практики (для підприємств фармацевтичної галузі); правил ХАСП (для харчових та біотехнологічних підприємств);

узагальнити, систематизувати і закріпити знання з вивчених дисциплін;

навчитись: проводити та організовувати контроль виробництва; забезпечувати безпечні умови виробництва та реалізовувати умови захисту довкілля; раціонально розміщувати обладнання у виробничих приміщеннях. Під час проходження практики студент збирає фактичні, нормативні і довідкові матеріали, необхідні для виконання дипломного проекту.

У результаті проходження переддипломної практики студенти повинні:

знати організаційну структуру підприємства, асортимент продукції; перспективи розвитку, виробничу потужність підприємства, режим його роботи, регіон збуту готової продукції; характеристику сировини (субстанції), що використовується у виробничому процесі, та перелік її постачальників; фенотипову характеристику біологічного агента – продуцента біологічно активної речовини; характеристику готової продукції; характеристику контамінантів виробничого процесу (для харчових підприємств); технологію виробництва біологічно активної речовини, харчового продукту чи лікарського засобу; конструкцію та характеристики технологічного обладнання; класифікацію приміщень за функціональним призначенням та класом чистоти; методи знешкодження повітряних, рідких та твердих відходів, що утворюються під час виробничого процесу; правила та норми охорони праці.

умітикористуватися нормативно-технічною документацією, розробляти аналітично-нормативну документацію, проводити обґрунтування вибору технологічної схеми; складати апаратурні та технологічні схеми виробництва; описувати технологічний процес; вибирати технологічне обладнання; розраховувати матеріальний баланс стадій та операцій; контролювати вихідну сировину та кінцеву продукцію; приймати рішення у різних технологічних ситуаціях.

одержати навички роботи на посадах начальника зміни, змінного інженера-технолога, мікробіолога, хіміка, співробітника ВТК, молодшого наукового співробітника науково-дослідної лабораторії або інституту, збирання і оброблення матеріалів для виконання реальних дипломних проектів.

 

ОРГАНІЗАЦІЯ ПРАКТИКИ

Загальне навчально-методичне та наукове керівництво практикою здійснює кафедра біотехнології і мікробіології НУХТ, а безпосереднє керівництво – викладачі кафедри.

Перед від’їздом на практику передбачається проведення загальних зборів викладачів, відповідальних за організацію та проведення практики, із студентами. На зборах вирішуються організаційні питання, місце проживання студента під час проходження практики, уточнюється адреса та контактні телефони баз практичної підготовки та гуртожитків, визначаються керівники практики від університету, студентів ознайомлюють з робочою програмою практики, видають їм направлення на підприємства та щоденники проходження практики. До від’їзду на практику студент зобов’язаний у викладача, що є безпосереднім керівником його дипломного проекту отримати (і занести до щоденника) індивідуальне завдання, що стосується теми дипломного проекту.

Під час проходження технологічної практики студент має право для вивчення технології та обладнання користуватися літературою з бібліотеки підприємства, технічною та іншою документацією відділів і служб, яка не є комерційною таємницею підприємства і не має грифа про обмеження користування “Для службового користування”.

КЕРІВНИЦТВО ПРАКТИКОЮ

Обов’язки керівника практики від університету

Керівник переддипломної практики від університету:

забезпечує проведення усіх організаційних заходів перед від’їздом студентів на переддипломну практику, в тому числі:

контролює отримання студентами необхідних документів (направлення, програми, щоденники), видає студентам індивідуальні завдання, інформує студентів про місце знаходження бази практики та порядок оформлення документів на підприємстві;

сприяє вирішенню побутових проблем студентів;

організаційно забезпечує проходження студентами переддипломної практики у відповідності до програми;

забезпечує контроль за виконанням програми та календарного графіку проходження практики, виконання індивідуальних завдань;

організує за можливості разом із керівником практики від підприємства лекції для студентів з технології та управління виробництвом, охорони праці, стандартизації та метрології, контролю якості продукції та інших питань із залученням провідних спеціалістів підприємства;

здійснює контроль за забезпеченням заводом нормальних умов праці і побуту студентів, контролює проведення із студентами обов’язкових інструктажів з охорони праці і техніки безпеки;

залучає студентів до проведення профорієнтаційної роботи на підприємстві (в організації) та в місцевих школах;

контролює виконання студентами правил внутрішнього трудового розпорядку;

бере участь у роботі комісії по прийманню диференційованого заліку з переддипломної практики;

інформує завідувача кафедри про стан проходження студентами практики, подає пропозиції щодо її удосконалення.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 225; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!