Охарактеризуйте зміст діяльності культурно-дозвілевого комплексу (КДК).



 

Культурно-дозвілевий комплекс (КДК) – організація, яка покликана об’єднати діяльність районних культурно-просвітніх, оздоровчих і фізкультурно-спортивних установ регіону. Вона безпосередньо підпорядковується місцевим Радам і створюються з метою:

·сприяння активному, змістовному відпочинку населення за місцем проживання і підвищення рівня його культурного обслуговування;

· підвищення ефективності виховної і фізкультурно-оздоровчої роботи з усіма віковими і соціальними контингентами населення.

Доцільність створення КСК полягає у забезпеченні плановості і комплексного підходу до організації роботи з населенням, для координації діяльності багатьох установ, які належать різним відомствам, для надання взаємної допомоги, погоджених дій при проведенні народних свят, масових культурних і спортивних заходів.

У якості управлінсько-виконавчих органів при координаційній раді КСК створюються секції, характер яких визначається місцевими умовами і можливостями КСК. Наприклад, можуть бути створені секції: спортивно-масової роботи, фізкультурно-оздоровчої роботи з населенням, секція впровадження нових обрядів і традицій роботи з дітьми, наочної агітації, військово-патріотичного виховання, секція організації відпочинку населення.

Створення КСК сприяє відродженню багатьох народних традицій, розвитку культури масових народних свят, у ході яких широко використовуються атрибутика, урочисті церемонії та ритуали. Свята культури і спорту є діючим засобом національно-патріотичного виховання населення, його залучення до занять масовою фізичною культурою та спортом.

Для проведення масових свят КСК використовують спортивні споруди загальноосвітніх шкіл та облаштовану територію масового відпочинку населення (парки культури, стадіони тощо).

 

 

Зазначте особливості організації навчально-тренувальних занять із загальної фізичної підготовки.

 

ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ТРЕНУВАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ ІЗ ЗАГАЛЬНОЇ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ (ЗФП).

Організація і проведення масової навчально-тренувальної роботи з фізичної культури та спорту з населенням вирішує ряд завдань:

·зміцнення здоров’я людей, поліпшення їхнього фізичного розвитку, загартовування, підвищення стійкості організму до несприятливих умов зовнішнього середовища;

·максимальне підвищення та підтримка рівня працездатності, продовження активного творчого життя;

·гармонійний розвиток фізичних і духовних здібностей особистості, виховання впевненості у своїх силах, наполегливості, почуття колективізму і товариської взаємодопомоги;

·придбання фізкультурниками і спортсменами кола знань по основах фізичного виховання і методиці самостійного використання фізичних вправ.

Організація груп загально фізичної підготовки (ЗФП) починається з медичного огляду тих, хто виявив бажання займатися фізкультурою та спортом. До занять у групи допускаються практично здорові люди. Деякі захворювання, а також недостатня фізична підготовленість не є підставою для заборони занять фізичними вправами.

Медичне обстеження, на підставі якого вирішується питання про можливість занять фізичними вправами, називається первинним. Надалі всі, хто займається постійно фізичною підготовкою, систематично проходять поточне обстеження, що забезпечує контроль за станом їхнього здоров’я під впливом фізичних вправ.

Важливою вимогою в організації навчальних груп є однорідність їхнього складу. Виконання цієї вимоги значно полегшує роботу тренера та інструктора фізкультури. Якщо в одній групі будуть займатися особи різного віку і різної фізичної підготовленості, то їм буде важко знайти спільний інтерес у заняттях, тому що одним будуть імпонувати більше інтенсивні заняття з більшим обсягом фізичних навантажень, а іншим, у силу їхнього віку, більше помірні. Окрім того, занадто велика різниця в результатах виконання вправ може викликати психологічний дискомфорт, невпевненість в осіб, які мають недостатню фізичну підготовку. Все це може призвести спочатку до пропуску занять, а потім і взагалі само виключення із групи підготовки. Неоднорідність групи з погляду фізичної підготовленості ставить складні завдання і перед тренером, інструктором, який повинен не тільки підібрати вправи, які могли б виконувати всі члени даної групи, але й визначити дозування, контролювати рівень фізичного навантаження.

Однорідність комплектування групи визначає і терміни певного етапу підготовленості, закладені в програмі. Щоб скомплектувати однорідні групи, інструктор фізкультури повинен провести попередні змагання з декількох видів випробувань тестів загально фізичної підготовки населення України. Зокрема, для цього ми б рекомендували наступні вправи: біг на дистанцію 100 м, крос -500 м для жінок і 1000 м для чоловіків, підтягування або згинання й розгинання рук в упорі лежачи. Можна і збільшити обсяг випробувань, це вже залежить від мети, яку ставить інструктор. Розташувавши результати випробувань за ступенем убування, необхідно визначити для кожного учасника зайняте ним місце окремо у кожному виді програми, а потім визначити загальне місце, яке зайняв кожний учасник за сумою результатів. Потім за даними результатів можна розподілити протестованих учасників по групах. Група під керівництвом громадського інструктора фізкультури може складатися з 10-20 осіб.

 Тривалість одного заняття може коливатися в межах від 45 до 120 хв. залежно від ступеня фізичної підготовленості учасників.

У перші дні заняття проводяться з малою інтенсивністю і невеликим обсягом фізичних вправ, особливо з особами, які раніше не займалися фізичними вправами. Це важливо пам’ятати, тому що навіть невелике фізичне навантаження може викликати в них досить сильні м’язові болі і породити небажання продовжувати заняття.

Навчально-тренувальні та тренувальні заняття зазвичай складаються із трьох частин, кожна з яких має свої завдання.

Перша, підготовча, частина (розминка) повинна забезпечити успішне виконання фізичних вправ, які будуть проводитися в основній частині заняття. Тому поряд з різноманітними загально розвиваючими вправами в розминку повинні бути включені вправи, які за характером рухових дій близькі до тих, які будуть вивчатися в основній частині заняття. У літературі такі вправи визначаються як підготовчі і підвідні.

Друга, основна, частина заняття - це освоєння і удосконалювання техніки виконання окремих видів вправ, а також підвищення рівня загально фізичної підготовленості. На початку основної частини заняття освоюються найбільше важкі рухові дії, удосконалюється техніка виконання вправ, які пройдені раніше. З фізичних якостей у першу чергу варто розвивати швидкісно-силові та спритність. Вправи, спрямовані на розвиток сили та витривалості, виконуються наприкінці основної частини заняття.

Третя, заключна, частина заняття має завданням поступовий перехід фізкультурників від збудженого стану, викликаного інтенсивною руховою діяльністю, до відносно спокійного. У цей час відбувається поступове зниження функціональних показників (частоти подиху, серцевих скорочень і кров’яного тиску) до вихідного рівня.

При складанні програми занять, спрямованих на підготовку по певному виду випробувань, необхідно враховувати доцільність комплексного впливу фізичних вправ на організм. Комплексні заняття є найбільш ефективними при підготовці до всіх видів випробувань тестів і приносять більшу користь організму, якщо протікають емоційно. Для цього необхідно якнайчастіше застосовувати ігровий метод на заняттях, який дозволяє домогтися максимального прояву фізичних здібностей учасників фізкультурних занять.

Кожна група ЗФП повинна мати журнал, у який записуються усі члени групи із відміткою коротких анкетних даних: число, місяць і рік народження, місце роботи, контактний телефон. У журналі обов’язково повинен бути персональний запис про час проходження медогляду і дозволу лікаря на заняття в групі.

У журналі також записаний розклад занять із вказівкою місця їхнього проведення. Інструктор фізкультури повинен вести облік відвідуваності занять протягом усього періоду навчання, а у відповідні графи записувати їхній короткий зміст. Окрім того, інструктор фізкультури повинен вести записи результатів тестування кожного члена групи.

 

 


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 196; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!