Підрахунок балів проводиться також, як у вправі 3.



6. Остання вправа - нахил тулуба - виконується з метою визначення рівня розвитку гнучкості. Той, що тестується повинен торкнутися кінчиками пальців підлоги - в цьому випадку вправа вважається виконана. Якщо ж він не дотягується до підлоги, то результат складає кількість сантиметрів від підлоги до кінчиків пальців зі знаком мінус.

Підрахову’ться загальна кількість балів. Вважається, що особи, які не в стані виконати ці мінімальні вимоги, не можуть вважатися в достатньому ступені фізично розвиненими.

Методи діагностики фізичного стану тих, хто займається

 Головними методами діагностики фізичного стану дітей, які займаються фізичним вихованням можуть бути педагогічні спостереження: показники поведінки,pyxiв, за6арвлення шкіри та їх педагогічна оцінка[26].

 Поведінка:

· трохи збуджена -5;

· дуже збуджена - 4;

· пригнічена - 3;

· апатична - 2.

Рухи:

· впевнені - 5;

· невпевнені - 4;

· уповільнені - 3;

· некоординовані - 2.

Забарвлення шкіри:

· нормальне -5;

· незначне почервоніння - 4;

· значне почервоніння - 3;

· блідість - 2.

 

Висновки до Розділу 1.

Фахівець у галузі фізичного виховання на сучасному етапі розвитку суспільства повинен знати комплекс діагностик стану здоровя школярів.

Фізичний розвиток дітей та підлітків характеризують соматометричні величини (довжина, маса тіла, окружність грудної клітини), фізіометричні (ЖЄЛ, показники динамометрії кисті i станової сили) та соматоскопічні (особливості розвитку кістково-м'язової системи, ступінь та характер жировідкладень, статевий розвиток, статура, постава).Для визначення даних показників фахівець повинен знати методику проведення антропометричних вимірів ,функціональних проб ,рухових тестів.

Слід використовувати ,також методи діагностики фізичного стану дітей, які займаються фізичним вихованням педагогічні спостереження: показники поведінки,pyxiв, забарвлення шкіри та їх педагогічна оцінка

РОЗДІЛ 2

ФУНКЦІОНАЛЬНІ ПРОБИ ЯК ОСНОВНИЙ ВИД ДІАГНОСТИКИ ЗДОРОВЯ ШКОЛЯРА В ПРАКТИЦІ ФАХІВЦЯ ФІЗИЧНОГОВИХОВАННЯ

Поняття про функціональні проби та їх значення в функціональній діагностиці

Найбільш важливим і відповідальним завданням лікарського контролю є правильна оцінка функціонального стану і функціональних здібностей людини. Для оцінки функціонального стану організму в медицині існує спеціальний розділ – функціональна діагностика.

Однак, як відомо, дослідження багатьох функціональних показників часто проводиться в стані відносного фізіологічного спокою, а це не завжди достатньо інформативно. Суть функціональної діагностики полягає ще і в аналізі механізмів, які зумовлюють зміни в функціонуванні органів і систем під впливом різних чинників. Саме тому, щоб об`єктивно і достовірно оцінити функціональні можливості людини, слід вивчити реакцію (від лат. “відповідну дію”) органів і систем її організму на будь-який вплив. З цією метою під час функціонального обстеження використовують функціональні проби або тести[29].

Функціональні проби – це точно дозований вплив на організм різних факторів, який дозволяє вивчити реакцію фізіологічних систем на той чи інший вплив і дає змогу отримати уявлення про стан організму в умовах активної життєдіяльності.

Основні завдання функціонального дослідження

1. Визначення і оцінка ступеня і характеру реакції органів та систем на фактор, який впливає.

2. Виявлення механізмів адаптації (пристосування) організму до умов, що змінюються.

3. Виявлення прихованих порушень функції, об`єму і ступеня цих порушень.

Функціональні проби використовуються для оцінки переважно реакції якоїсь окремої системи у відповідь на вплив. Однак більшість із них характеризують діяльність не однієї окремо взятої системи, а організму в цілому. Проте, щоб отримати більш повноцінне уявлення про функціональний стан організму, доцільно досліджувати ряд показників, які характеризують різні сторони його життєдіяльності. Фактори, які впливають на ті чи інші показники, також можуть бути різними, в залежності від конкретних завдань функціонального дослідження[24].


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 238; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!