Структура приймального відділення терапевтичного стаціонару



Приймальне відділення складається із таких приміщень: вестибюль, де хворий та його родичі очікують прийому. У вестибюлі має бути стіл для довідок, стільці, дошка відомостей про правила внутрішнього розпорядку в лікарні, часи відвідування хворих, бесід із лікарем, номера телефонів для довідок, список продуктів харчування, шо їх можна приносити хворому;

оглядові кімнати: реєстратура, у якій медична сестра заповнює документацію на хворого, кімната для огляду хворого лікарем, ізолятор (для прийому хворого, у якого підозрюють інфекційне захворювання або гарячку невідомого генезу), кімната для консультацій фахівців, кімната для антропометричних досліджень;

санітарний пропускник: душові, ванна; кімната для санітарної обробки хворого (боротьба з педикульозом, коростою); кімната, у якій хворий перевдягається в лікарняний одяг;

процедурні кабінети: маніпуляційний, кабінет для проведення катетеризації сечового міхура, постановки клізми, промивання шлунка;

діагностичні кабінети (переважно у великих стаціонарах): лабораторія, ендоскопічний, рентгенологічний, кабінет функціональної діагностики;

ізолятор для хворих, у яких підозрюють інфекційне захворювання;

кабінет чергового лікаря;

туалетна кімната (санвузол);

гардероб з камерою для зберігання одягу, сейфом для зберігання документів та коштовностей.

Основна медична документація приймального відділення

• «Журнал обліку прийому хворих і відмов у госпіталізації».
- У журналі медична сестра фіксує: прізвище, ім'я, по батькові хворого, рік народження, дані паспорта та страхового поліса, домашня адреса, місце роботи і посада, телефони (домашній, службовий, близьких родичів), дату і час надходження, звідки і ким він доставлений, характер госпіталізації (плановий, екстрений, «самоплив»), діагноз направив установи, діагноз приймального відділення, в яке відділення направлений хворий.

- При відмові хворого в госпіталізації в журнал заносяться відомості про причини відмови і наданої допомоги: медична допомога, напрямок в інший стаціонар, відсутність показань до госпіталізації та ін.
• «Медична карта стаціонарного хворого» (традиційно звана історією хвороби). Медична сестра оформляє титульний лист історії хвороби, а також заповнює паспортну частину і ліву половину «Статистичної карти вибулого зі стаціонару». «Журнал огляду на педикульоз»: заповнюється при виявленні у хворого педикульозу; додатково в історії хвороби роблять позначку «Р» (pediculosis).

• Екстрене повідомлення в санітарно-епідеміологічну станцію (для направлення в санітарно-епідеміологічну станцію за місцем виявлення): заповнюють при наявності у хворого інфекційного захворювання, харчового отруєння, педикульозу.
• «Журнал телефонограм». Медична сестра фіксує в журналі текст телефонограми, дату, час її передачі, ким вона прийнята.
• Алфавітний журнал надійшли хворих (для довідкової служби).

Структура і функції терапевтичного стаціонару

Терапевтичне відділення – одне із функціональних підрозділів лікарні, в якому проводиться консервативне лікування хворих з різними захворюваннями внутрішніх органів. Сучасні терапевтичні відділення здебільшого диференційовані, тобто мають вузькоспеціалізований профіль.

Поряд з загальнотерапевтичними існує мережа спеціалізованих відділень – кардіологічні, гастроентерологічні, пульмонологічні та ін.

В структуру загального або спеціалізованого терапевтичного відділення входять палати для розміщення хворих, ординаторська, кабінет старшої медичної сестри, пост палатної медсестри, маніпуляційна, процедурні кабінети, їдальня, ванна, кімната з душем, санвузол.

Інтер’єр відділення повинен мати відповідне художньо-естетичне оформлення – доцільне розміщення художніх картин, фото шпалер із зображеннями пейзажів, натюрмортів витриманих у спокійній кольоровій гамі. Допускається вирощування невеликої кількості кімнатних рослин. На стінах повинна бути розміщена інформація для хворих: розклад дня, санітарно-гігієнічний режим, профілактичні поради.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 3945; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!